Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Nadílka v lese

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se vydali do lesa nadělit zvířátkům dobroty pod stromeček. Děti si přinesly jablíčka, mrkev a spoustu dalších dobrot. Tak doufejme, že zvířátkům všechno bude chutnat a přejeme krásné Vánoce.

více info

Ježíšek v MŠ

Ježíšek v MŠ

Ve středu 20. 12. 2017 byl ve školce Ježíšek. Celý den jsme si užívali vánoční atmosféru. Nejprve jsme si rozkrojili jablíčka, abychom zjistili, jestli budeme další rok zdraví a šťastní. Potom jsme měli slavnostní svačinku s posloucháním koled a po svačince k nám přišel Ježíšek a nadělil dětem dárky. Děti z nich měly obrovskou radost a celý zbytek dne si hrály s novými hračkami. 

více info

Pečeme perníčky

Pečeme perníčky

Ve středu, 29. 11. 2017, pekly děti v MŠ Na Kopcích perníčky.  Paní učitelky z obou tříd připravily těsto a děti si samy vykrajovaly a zdobily perníčky.  Každá třída to měla trošičku jinak, ale všem dětem se to moc povedlo a hlavně se jim to líbilo. Děti nazdobily perníčky  i paním kuchařkám, bez kterých by pečení zvládly jen obtížně. Moc děkujeme. Nakonec jsme z perníčků vytvořili adventní kalendář.

více info

Knihovna

Knihovna

V pátek, 1. 12. 2017, navštívila třída Hvězdičky knihovnu na Modřínové ulici. Děti si prohlédly betlém a paní knihovnice pro ně měla nachystané povídání, básničky a hádanky o zimě. Přečetla jim také z knížky o Vánocích. Vše doplnila krásnými obrázky dětských ilustrátorů J. Lady a Z. Milera. Protože některé děti zde byly poprvé, nechybělo krátké poučení o tom, jak se v knihově máme chovat. Potom si mohly děti prohlížet různé knížky, které se jim líbily.

více info

Jak jsme slavili Helloween

Jak jsme slavili Helloween

 I přesto, že je svátek přejatý, bylo by škoda nevyužít převleků a pořádně si užít tento den. Děti převlečené za čarodějnice, pavouky, netopýry a jinou havěť trénovaly lety na koštěti, vymýšlely  jídelníček pro čarodějnice plný čarodějných pochoutek např. : zapečená žabí stehýnka, dračí oko, oloupané muchomůrky aj. Vyráběli jsme si lucerničky, které mohou zdobit nejeden pokojíček celý podzim. Děti si vytvořily dýně z proužků papíru nebo pavouky. Zkoušeli jsme zaklínadla. Závěrem byla promenáda spojená s divokým tanečním rejem. Velká dýně s vyřezaným obličejem čarodějnice, která zdobí naši zahradu, je báječná tečka za tímto svátkem.

více info

Hugo a Fugo - Jak to chodí ve školce

V pondělí 25. 9. 2017 za námi do školky přijeli oblíbení klauni Hugo a Fugo. Hugo učil Fuga jak to chodí ve školce. Co si má vzít s sebou (bačkorky, pyžamo….). Zazpívali jsme si společně písničky Medvídek šel do školky, Ručičky si umyjeme a spoustu dalších. Děti pomáhaly Fugovi s pravidly ve školce a učily ho nové básničky a písničky. Užili jsme si spoustu legrace. Už se zase těšíme, až za námi opět přijedou.

více info

Uzavření MŠ dne 29. 9. 2017

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že v pátek 29. 9. 2017 bude mateřská škola uzavřena. Důvodem je výměna části potrubí hlavního přívodu vody do školy. Z tohoto důvodu nejsme schopni zajistit pro děti matřeské školy hygienu a stravování.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Mgr. Vítězslav Bártl

ředitel školy

více info

Pasování předškoláků

Konečně nastal ten slavnostní okamžik, kdy jsme se sešli se všemi předškoláky a jejich rodiči a příbuznými v atriu školy. Akce se konala ve čtvrtek 15. 6. 2017 v 18 hodin. Část předškoláků se proměnila v kosmonauty a odletěli do vesmíru. Tam objevovali planety, na kterých žili tvorové bez vychování a hygienických návyků a neznalí spisovné češtiny. Aby je mohli všemu správně naučit, pozvali je na návštěvu Země. Zde nastal ten správný čas na pasování a povýšení do řad školáků, děti dostaly dárky a přišel čas loučení se školkou.

Ty nejodvážnější čekal ještě jeden úkol a to přespání ve školce. Všechno proběhlo hladce, všichni statečně zvládli stezku odvahy, procházku s baterkou po škole a spoustu dalších aktivit. Nocování jsme si užili. Ráno dostaly děti diplom za odvahu, nasnídaly se a těšily se na mladší kamarády, aby se podělily o své zážitky.

více info

Provoz MŠ o hlavních prázdninách

 

V době hlavních prázdnin bude ZŠ a MŠ Na Kopcích v provozu od 24. 7 do 11. 8. 2017, v době od 3. 7. do 21.7 a od 14. 8. do 2. 9. 2017 bude ZŠ a MŠ Na Kopcích uzavřena.

Prázdninovou docházku si můžete zajistit od 12. 6. do 14. 6. 2017 od 12:00 do 16:00 hod (školné 300,- Kč) – tel. č.: 568 606 100, ředitel – Mgr. V. Bártl

 

Náhradní provoz v době uzavření MŠ budou zajišťovat:

MŠ Třebíč Cyrilometodějská: od 3. 7. do 21. 7. 2017

MŠ Třebíč Benešova od 14. 8. do 1. 9. 2017 (školné 260,- Kč).

 

Povinností zákonného zástupce je, aby si sám zajistil místo v náhradní mateřské škole.

 

V naší škole si vyzvednete kopii evidenčního listu dítěte, který odevzdáte v náhradní mateřské škole, kde Vám bude vystaveno rozhodnutí o přijetí dítěte do MŠ na dobu určitou. Zálohově uhradíte finanční částku za stravné a školné za dobu docházky dítěte, dle platných vnitřních předpisů náhradních škol.

více info
 1 2 3 4  |  další >>
strana: 1 / 4   celkem: 33 záznamů