Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Jak jsme slavili Helloween

Jak jsme slavili Helloween

 I přesto, že je svátek přejatý, bylo by škoda nevyužít převleků a pořádně si užít tento den. Děti převlečené za čarodějnice, pavouky, netopýry a jinou havěť trénovaly lety na koštěti, vymýšlely  jídelníček pro čarodějnice plný čarodějných pochoutek např. : zapečená žabí stehýnka, dračí oko, oloupané muchomůrky aj. Vyráběli jsme si lucerničky, které mohou zdobit nejeden pokojíček celý podzim. Děti si vytvořily dýně z proužků papíru nebo pavouky. Zkoušeli jsme zaklínadla. Závěrem byla promenáda spojená s divokým tanečním rejem. Velká dýně s vyřezaným obličejem čarodějnice, která zdobí naši zahradu, je báječná tečka za tímto svátkem.

více info

Hugo a Fugo - Jak to chodí ve školce

V pondělí 25. 9. 2017 za námi do školky přijeli oblíbení klauni Hugo a Fugo. Hugo učil Fuga jak to chodí ve školce. Co si má vzít s sebou (bačkorky, pyžamo….). Zazpívali jsme si společně písničky Medvídek šel do školky, Ručičky si umyjeme a spoustu dalších. Děti pomáhaly Fugovi s pravidly ve školce a učily ho nové básničky a písničky. Užili jsme si spoustu legrace. Už se zase těšíme, až za námi opět přijedou.

více info

Uzavření MŠ dne 29. 9. 2017

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že v pátek 29. 9. 2017 bude mateřská škola uzavřena. Důvodem je výměna části potrubí hlavního přívodu vody do školy. Z tohoto důvodu nejsme schopni zajistit pro děti matřeské školy hygienu a stravování.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Mgr. Vítězslav Bártl

ředitel školy

více info

Pasování předškoláků

Konečně nastal ten slavnostní okamžik, kdy jsme se sešli se všemi předškoláky a jejich rodiči a příbuznými v atriu školy. Akce se konala ve čtvrtek 15. 6. 2017 v 18 hodin. Část předškoláků se proměnila v kosmonauty a odletěli do vesmíru. Tam objevovali planety, na kterých žili tvorové bez vychování a hygienických návyků a neznalí spisovné češtiny. Aby je mohli všemu správně naučit, pozvali je na návštěvu Země. Zde nastal ten správný čas na pasování a povýšení do řad školáků, děti dostaly dárky a přišel čas loučení se školkou.

Ty nejodvážnější čekal ještě jeden úkol a to přespání ve školce. Všechno proběhlo hladce, všichni statečně zvládli stezku odvahy, procházku s baterkou po škole a spoustu dalších aktivit. Nocování jsme si užili. Ráno dostaly děti diplom za odvahu, nasnídaly se a těšily se na mladší kamarády, aby se podělily o své zážitky.

více info

Provoz MŠ o hlavních prázdninách

 

V době hlavních prázdnin bude ZŠ a MŠ Na Kopcích v provozu od 24. 7 do 11. 8. 2017, v době od 3. 7. do 21.7 a od 14. 8. do 2. 9. 2017 bude ZŠ a MŠ Na Kopcích uzavřena.

Prázdninovou docházku si můžete zajistit od 12. 6. do 14. 6. 2017 od 12:00 do 16:00 hod (školné 300,- Kč) – tel. č.: 568 606 100, ředitel – Mgr. V. Bártl

 

Náhradní provoz v době uzavření MŠ budou zajišťovat:

MŠ Třebíč Cyrilometodějská: od 3. 7. do 21. 7. 2017

MŠ Třebíč Benešova od 14. 8. do 1. 9. 2017 (školné 260,- Kč).

 

Povinností zákonného zástupce je, aby si sám zajistil místo v náhradní mateřské škole.

 

V naší škole si vyzvednete kopii evidenčního listu dítěte, který odevzdáte v náhradní mateřské škole, kde Vám bude vystaveno rozhodnutí o přijetí dítěte do MŠ na dobu určitou. Zálohově uhradíte finanční částku za stravné a školné za dobu docházky dítěte, dle platných vnitřních předpisů náhradních škol.

více info

OSLAVA DNE DĚTÍ

30. 5. 2017 nám školáci z pátých tříd připravili mimozemský den dětí.

Sešli jsme se všichni v tělocvičně, kde nás přivítali mimozemské bytosti.

Děti dostaly kartičky s obrázky a mohly jít plnit různé disciplíny. Např. jízda autem na dálkové ovládání, hod talířem nebo různé překážkové úkoly.

I když bylo veliké teplo, děti vše zvládly a dostaly sladkou odměnu.

více info

Dopoledne s policií ČR

Ve středu 24. 5. 2017 k nám do školky přijeli policisté. Dětem ukázali dopravní značky, pistole, vybavení policisty, vysílačky a mnoho dalšího. Děti si mohly prohlédnout i auto zevnitř. Vyzkoušely si sirény a vysílačky. Moc se nám to všem líbilo.

více info

Den s fotbalovou školou

Ve středu 3. 5. 2017 byl pro děti v mateřské škole přichystán fotbalový den. Sešli jsme se všichni na hřišti naší ZŠ, kde na nás čekalo pět fotbalistů - trenérů. Hned na úvod si děti rozdělili na čtyři skupiny. V každé skupině bylo nachystáno něco jiného. Děti se rozcvičily, hrály fotbal, chodily po laně, přelézaly lano, podbíhaly ho. Zkoušely házet a chytat míče, házely na plechovky a přelézaly různé překážky. Děti byly nadšené, za odměnu dostaly bonbonek a magnetku. Doufáme, že za rok za námi opět přijede fotbalová škola. Děkujeme

více info

Velikonoční hraní u Hvězdiček

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 jsme s dětmi byli v tělocvičně, kde jsme si zahráli velikonoční florbal. Děti byly rozděleny na dvě skupiny, které byly barevně rozlišeny tričkem. V jedné skupině byla rozhodčí p. uč. Zuzka a ve druhé p. uč. Kája. Po turnaji došlo k vyhodnocení a rozdělení odměn.

V pátek 7. 4. 2017 hledaly děti ve třídě poklad. Měly nachystanou překážkovou dráhu na jejímž konci byla jeskyně s pokladem. Každý si mohl vybrat něco jiného, z jeskyně si však mohl odnést jen 1 předmět.

Celé velikonoční hraní bylo zakončeno ve středu 12. 4. 2017. Kluci si donesli pomlázku a děvčata vajíčko nebo nějakou sladkou odměnu. Každá holčička si vybrala chlapce, kterého chtěla podarovat a za to byla pěkně vymrskána pomlázkou.

více info
 1 2 3  |  další >>
strana: 1 / 3   celkem: 29 záznamů