Základní údaje

Proč si vybrat Základní školu Na Kopcích?

Základní škola Na Kopcích je jedna z nejmladších a tudíž nejmodernějších škol v Třebíči. Prostorná budova poskytuje dobré zázemí pro vyučování i zájmové nebo sportovní aktivity. Velkou výhodou je umístění školy v atraktivní lokalitě. Základní škola Na Kopcích se nachází ve východní, okrajové části Třebíče v klidném a bezpečném prostředí. V nejbližším okolí školy si tak můžeme užívat krásnou přírodu: lesy, louky, pole, vodní nádrž Lubí a chráněné krajinné území Ptáčovského žlebu.

ZŠ Na kopcích je zdravá škola

Nejenom díky okolní krajině, můžeme s hrdostí prohlásit, že ZŠ Na Kopcích je zdravá škola, a to vůbec neznamená pouze to, že se dobře a kvalitně stravujeme. Zdravou školou rozumíme celkový stav fyzické, psychické a sociální pohody ve školním zařízení. Zkrátka a dobře, snažíme se o zdravou atmosféru ve škole! Ta spočívá na třech základních pilířích: na pohodovém a přívětivém prostředí, zdravém způsobu učení a otevřeném partnerství. V praxi se proto věnujeme tématům jako správná motivace, smysluplnost úkolů a hodnocení nebo samostatnost žáků.

A samozřejmě, když už jsme to nakousli, ve Zdravé škole i zdravě jíme! Školní jídelna nabízí zdravá a pestrá jídla. Žáci si mohou každý den vybírat ze dvou jídel a běžně mají k dispozici zeleninové saláty a různé druhy ovoce. Díky moderní, prostorné a pohodlné jídelně se stravujeme v kultivovaném a přívětivém prostředí.

Školní klub, kroužky a mimoškolní aktivity

Činnost moderní školy už dávno nekončí s posledním zvoněním. Naši žáci mají k dispozici školní družinu a školní klub, a to od 6 do 17 hodin. Žáci si mohou vybírat z velkého množství kroužků a mimoškolních aktivit, od keramické dílny po dramatický kroužek. Sportovně založené děti mohou svoje pohybové dovednosti rozvíjet při florbalu, stolním tenisu, baseballu, badmintonu, v posilovně nebo v tanečním kroužku. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hudby, kteří se mohou věnovat hře na klávesy, flétnu nebo na kytaru.

Důraz na jazyky i matematiku

Protože vzdělávání není samoúčelný proces, ale má našim žákům otevřít dveře k lepší budoucnosti, klademe velký důraz na klíčové obory. Prioritou výukového plánu školy je kvalitní výuka angličtiny, českého jazyka a matematiky. Soustředíme se však i na další přírodní vědy jako fyziku a chemii.

Vlastní mateřská škola

Velkou výhodou, především pro děti z bezprostředního okolí, je i vlastní mateřská škola, která je součástí školního areálu od roku 2008. Je pochopitelné, že většina dětí navštěvujících školku Na Kopcích zde nastoupí i povinnou školní docházku. Nástup na základní školu je velká událost i velká zkouška pro každé dítě, předchozí aklimatizace na prostředí školy je tak nemalou výhodou.

Společenská odpovědnost

Připravit děti pro budoucí život je těžký úkol, přičemž škola nese pouze malou část této zátěže, svůj díl odpovědnosti padá na rodinu a okolí žáků, stejně jako na celou společnost. Základní a mateřská škola Na Kopcích chápe svoji společenskou odpovědnost, a proto se aktivně snaží pomoci žákům a jejich rodinám v obtížných situacích. Příkladem mohou být třeba charitativní sbírky pro Nadační fond Modrý hroch, spolupráce s občanským sdružením FOR JANE nebo obědy zdarma pro děti rodičů v nepříznivé ekonomické situaci.

Škola je aktivní a rozvíjí se v mnoha oblastech

Základní škola Na Kopcích je zapojena do nejrozmanitějších inovativních projektů. Škola podporuje výuku cizích jazyků, přítomnost školních psychologů a speciálních pedagogů na školách, rozvoj zdravého životního stylu u dětí, environmentální výchovu a další společensky významná témata.

Důvodů, proč si vybrat Základní školu Na Kopcích je mnoho. Zkusíte to s námi?