Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Akce v MŠ

Pasování předškoláků a rozloučení s Mš

Dne 18. 6. 2020 nastal slavnostní den, na který jsme se všichni těšili. Předškoláci se měli rozloučit se školkou. Letos rozloučení proběhlo bez rodičů vzhledem ke koronavirové situaci a nastavených vládních opatření. Počasí nám vůbec nepřálo, celý den pršelo… Nicméně jsme se všichni převlékli do slavnostního oblečení, pochutnali jsme si na dobrůtkách, které maminky přinesly, a slavnostní pasování mohlo začít. Letos jsme to museli zvládnout sami, ale všechno se nám pěkně vydařilo. Hezky jsme si zatančili, zazpívali, udělali pěkné fotky. Doufáme, že se dětem podaří úspěšný start do školy a přejeme všem hodně úspěchů.

více info

Den dětí v Mš

Den dětí v Mš

V pondělí 1. 6. 2020 jsme uspořádali na naší školní zahradě soutěže a hry ke Dni dětí. Pro děti byly připraveny různé soutěže a hry, mohly si vyzkoušet sportovní disciplíny, jako je hod do dálky míčkem, skákání v pytli, házení kroužků na cíl, atd. Děti plnily úkoly ve dvojicích, mladší a starší, starší děti se o mladšího kamaráda hezky staraly po celou dobu soutěžení. Na závěr jsme se všichni odměnili sladkostí a diplomem.

více info

Karneval

Karneval

V úterý 25. 2. 2020 jsme v naší školce slavili karnevalem MASOPUST. Děti i paní učitelky si přinesly krásné kostýmy. Za zvuků kytary a zpěvu písniček jsme s dětmi navštívili pana ředitele, kamarády v první třídě a v jídelně jsme udělali radost paním kuchařkám. Cestou jsme si zatančili na chodbě s většími dětmi, a rozdali spoustu bonbónů. Nakonec jsme se s písní na rtech vrátili zpět do školky, kde zavládl rej masek spojený s tancem a zpěvem. Samozřejmě jsme si nezapomněli povědět o této tradici a tomto období spoustu nových informací.

více info

Divadlo Hugo a Fugo - Jíme zdravě

Divadlo Hugo a Fugo - Jíme zdravě

V pátek 7. 2. 2020 nás ve školce navštívilo divadlo Hugo a Fugo s programem „Jíme zdravě“. Hugo popovídal dětem co všechno rád jí, co s maminkou nakupují, které potraviny z nákupu jsou zdravé a které ne. Co našemu tělu prospívá, a co naopak škodí. Nakonec program završil písničkami s pohybem.

více info

Vánoce ve školce

Vánoce ve školce

Konečně jsme se dočkali Vánoc. Děti přišly slavnostně oblečené, přinesly ochutnat svoje cukroví a těšily se, jestli přijde Ježíšek. Cukroví jsme si nachystali na talíře, připili jsme si vánočním ovocným punčem a rozkrájeli jablíčka. Povídali jsme si o vánočních zvycích, a jak každý tyto svátky slaví doma s rodiči.  Po svačince zazvonil Ježíšek… Všechny děti se šly podívat ke stromečku. Našly tam spoustu dárků a dárečků, a také malé překvapení, které si mohly odnést domů.

více info

Mikuláš s čertíky

Mikuláš s čertíky

Jako každý rok, nás i letos navštívil Mikuláš s čertíky a anděly. Mikuláš si s sebou přinesl velkou knihu hříchů, ale i pochval pro hodné děti. Četl z knihy, kdo by si měl na co dávat pozor a odměňoval všechny děti balíčky plných dobrot. Společně jsme zazpívali písničku a řekli básničku. Tím jsme odčinili svoje malé zlobení.  

Lucifer nás také upozornil, že peklo nikdy nespí, že vidí naše zlobení pořád, a ať si dáváme pozor!

I když čertů bylo plno a vypadali strašidelně, my jsme se nedali. Doufáme, že příští rok k nám přijdou znovu a řekneme jim, že máme samé hodné děti.

více info

Pečení perníčků

Pečení perníčků

Začíná zima, nastává advent… Před první adventní nedělí jsme s dětmi upekli medové perníčky. V dalším týdnu si je děti zdobily bílou polevou. Obě aktivity se dětem moc líbily. Vůně perníčků nám připomněla nastávající adventní čas, čas pečení, radosti, veselí…

více info

Vánoční tvoření - nadace Modrý hroch

Vánoční tvoření - nadace Modrý hroch

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 proběhlo v naší školce rukodělné tvoření podporující nadaci Modrý Hroch. Děti si s rodiči nebo prarodiči vyrobily krásně zdobený zimní věneček. Tento si následně mohli za malý obnos zakoupit, a tím nadaci Modrý Hroch podpořit. Odpoledne, které proběhlo ve veselém a tvořivém duchu, se líbilo rodičům, prarodičům, i dětem. J

více info

Kouzelník Milan Ošmera

Kouzelník Milan Ošmera

Ve čtvrtek 7. 11. k nám do školky zavítal kouzelník a žonglér pan Milan Ošmera s pásmem „Zábavná pirátská show“. Děti se už nemohly dočkat, až uvidí zdařilá kouzla a triky. Pan Ošmera nám předvedl žonglování s noži, různé triky s provázky, chození po skle bosýma nohama, a krásná kouzla s kartami. Jako asistenty si k sobě pozval některé z odvážných dětí, také paní učitelku. Dětem se představení moc líbilo a už se těší, kdy k nám kouzelník zavítá příště. 

více info

Knihovna

V pondělí 4. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili nedalekou knihovnu. Paní knihovnice dětem přečetla pohádku, a poté si o ní povídali. Na řadu přišly i další známé pohádky, ve kterých děti rozlišovaly dobro a zlo. Nakonec došlo k prohlížení knížek a časopisů. Několik knih jsme si půjčili do školky na „školkové čtení“. Dětem se návštěva velice líbila.

více info
 1 2 3 4 5 6 7  |  další >>
strana: 1 / 7   celkem: 63 záznamů