Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Akce v MŠ

Kouzelník Milan Ošmera

Kouzelník Milan Ošmera

Ve čtvrtek 7. 11. k nám do školky zavítal kouzelník a žonglér pan Milan Ošmera s pásmem „Zábavná pirátská show“. Děti se už nemohly dočkat, až uvidí zdařilá kouzla a triky. Pan Ošmera nám předvedl žonglování s noži, různé triky s provázky, chození po skle bosýma nohama, a krásná kouzla s kartami. Jako asistenty si k sobě pozval některé z odvážných dětí, také paní učitelku. Dětem se představení moc líbilo a už se těší, kdy k nám kouzelník zavítá příště. 

více info

Knihovna

V pondělí 4. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili nedalekou knihovnu. Paní knihovnice dětem přečetla pohádku, a poté si o ní povídali. Na řadu přišly i další známé pohádky, ve kterých děti rozlišovaly dobro a zlo. Nakonec došlo k prohlížení knížek a časopisů. Několik knih jsme si půjčili do školky na „školkové čtení“. Dětem se návštěva velice líbila.

více info

Halloween v Mš

Halloween v Mš

Opět po roce proběhl ve čtvrtek 31.10. 2019 v naší školce Halloween. Děti i paní učitelky se sešly ve strašidelně vyzdobených třídách, ve strašidelných kostýmech. Popovídali jsme si nejen o Halloweenu, ale i o Dušičkách, co tyto svátky znamenají, proč a kdy se slaví. Po raním tvoření problěhla přehlídka kostýmů a následoval rej a veselý tanec masek.  Na závěr děti ochutnaly čarovný nápoj, který pomáhaly umíchat zkušené "paní čarodějce".

více info

Divadlo Hugo a Fugo - Ta naše školka

Divadlo Hugo a Fugo - Ta naše školka

V úterý 24. 9. 2019 naši školku navštívil klaun Hugo, který si s dětmi povídal o školce. Přečetl dětem pohádku o Vaškovi, který se pořád mračil, a pak si spolu povídali o tom, co potřebují děti do školky, co se do školky nenosí a jak se chováme ke svým kamarádům. Společně jsme si zatancovali, zazpívaly písničky a na závěr za odměnu dostali všichni sladkou odměnu.

více info

Ukliďme česko

Ukliďme česko

V pátek 20. 9. 2019 se konala akce "Ukliďme Česko". Naše školka se rozhodla zúčastnit se, a tak jsme vyrazili do přírody. Paní učitelky si nesly pytle na odpad a rukavice a děti měly za úkol hledat odpadky. Jakmile někdo něco našel, ihned to oznámil paní učitelce, která hned přišla s pytlem a odpadky uklidila. Podařilo se nám uklidit velký kus louky u školy a u Ptáčovského žlebu. Děti měly nevšední zážitek a krásně  jsme se všichni prošli.

více info

Fotbalová školička v mš

Fotbalová školička v mš

Opět k nám do školky zavítali fotbalisté z Třebíče. Měli pro nás nachystané různé sportovní činnosti. Děti si mohly projít překážkovou dráhu, házet míčem do bedny, přeskakovat, podlézat lano a spoustu zajímavých činností. Děti byly nadšené a pořádně vysportované.

více info

Spaní předškoláků v Mš

A je to za námi!

Včera ještě předškoláci a dnes se budíme jako školáci. Ale pěkně popořádku!

Po vystoupení a rozloučení s rodiči jsme si udělali ve třídě disco show. Vybaveni baterkama a pořádnou náloží písniček jsme vytvořili atmosféru, jak na letním festivalu. Nicméně i oddych je třeba, a tak jsme se vrhli na dobroty připravené z domova. Po posilnění jsme dostali slíbenou odměnu v podobě zmrzlinového kournoutu. 

Čekání na opravdickou tmu jsme si zkrátili vyprávěním, hrou na kytaru a zpěvem na zahradě, hrou s nafukovacími balónky a padákem a židličkovanou. A pak se setmělo!

Vydali jsme se na průzkum do školy. Jen co jsme opustili území školky, zjistli jsme, že tam nejsme sami, všude se ozývaly podivné zvuky. Nebojte! Žádné strašidla. To jen osmáci měli stejný nápad na přespání jako my. No, a když jsme se nebáli ve škole, šli jsme si vyzkoušet ztezku odvahy v úplné tmě na zahradu. Zvládli jsme to všichni a bez baterky. Jsme borci!

Po všech těch zážitcích naznaly paní učitelky, že pro dnešek toho bylo až až. Takže vyčistit zoubky, zalehnout pod peřinu, krátká pohádka "Tip a Tap" a "dobrou noc děti"

PS: V kolik jsme šli spát? Ani se neptejte! 

     A byly slzičky? Pšt! To se neříká!

Takže po prázdinách  do školý a hurá! Zase si to rádi zopakujeme.

více info

Den děti v MŠ

Den děti v MŠ

V pátek 7. 6. 2019 pro nás děti ze ZŠ připravily soutěže ke Dni dětí, které se konaly v tělocvičně i na venkovním hřišti. Pro děti bylo připraveno 50 soutěží, mohly si vyzkoušet různé sporty např. hod do dálky, přeskakování švédské bedny, probíhání obručí atd. Děti ze školky chodily s kamarády ze základní školy, které se po celou dobu o ně pěkně staraly. Nakonec jsme se všichni odměnili a vyfotili.

více info

Výlet Zoo koutek Bohuslavice

Výlet Zoo koutek Bohuslavice

 V úterý 4. 6. 2019 jsme s dětmi vyrazily na výlet do Bohuslavic za zvířátky. Děti měly možnost si pohladit koně, osla, projet se na ponících, shlédnout hospodářská zvířata. Nejvíce se dětem líbily selátka, pávy, papoušci. Po celou dobu jsme měli krásné počasí a děti se už teď těší na příští rok.

více info
 1 2 3 4 5 6  |  další >>
strana: 1 / 6   celkem: 56 záznamů