Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Akce v MŠ

Vánoce v MŠ

Tak jsme se konečně dočkali Vánoc!

Děti přišly slavnostně oblečené, donesly si cukroví a těšily se, jestli přijde Ježíšek. Ve třídě jsme si udělaly slavnostní ochutnávku cukroví, pili jsme punč, rozkrajovali jablíčka a povídali si o vánočních zvycích. Po svačině zazvonil Ježíšek a všechny děti se šly podívat ke stromečku. Našly tam spoustu dárečků a malé překvapení, které si mohly odnést domů.

více info

Cesty vánočním časem

Cesty vánočním časem

6. prosince jsme se vydali na malý výlet do třebíčského zámku, abychom se dozvěděli něco o tradicích Vánoc. Poslechli jsme si příběh o Ježíškovi, z dřevěných vyřezávaných figurek jsme postavili  betlém a  vytvořili jsme si vlastní papírový. Nakonec jsme vyzkoušeli  svoji šikovnost při skládání zvonečků podle velikosti, přiřazování formiček, zavazování dárečků a hlavně koulování sněhuláka.

Pod stromečkem jsme našli společný dárek a nastal čas odjezdu....Málem bychom zapomněli - Ježíškovi jsme napsali dopis s naším přáním - vhodili jsme ho do truhly a budeme napjatě čekat na odpověď. 

více info

Mikuláš v MŠ

Tak jako každý rok, nás i letos navštívili čertíci s Mikulášem.

Mikuláš si s sebou donesl velkou knihu plnou hříchů, ale také i pochval pro hodné děti. Společně jsme zazpívali písničku, řekli básničku a tím jsme odčinili to své malé zlobení a za odměnu dostali pytlík plný dobrůtek.

Nicméně nás hlavní čert Lucifer upozornil, že peklo nikdy nespí, že vidí naše zlobení pořád, ať si dáváme pozor!

Tak snad už na nás čertíci nepřijdou! :)

více info

Pečení perníčků Sluníčka

Pečení perníčků Sluníčka

A je to tady! Pečení perníčků..

Za dveřmi je prosinec a přišel čas na pečení a výrobu adventního kalendáře. Kdo si vzpomněl přišel s kuchařskou zástěrkou ,vše potřebné bylo nachystáno  a mohli jsme se pustit do díla. Při výrobě těsta jsme se pořádně zapotili...míchali jsme, váleli, vykrajovali a po upečení ozdobili polevou. Velkou odměnou nám bylo ochutnání vlastnoručně vyrobených perníčků. Velké perníky navěsily paní učitelky ve třídě a adventní kalendář byl na světě. Teď už zbývá jen každý den poctivě " loupat perníček" a těšit se na ten poslední.....a potom - hurá Vánoce.....

více info

Pečení cukroví Hvězdičky

Pečení cukroví Hvězdičky

Ve středu 28. 11. jsme s dětmi šli zkouknout do základní školy cvičnou kuchyňku a společně si upéct nějakou dobrotu. Rozhodli jsme se pro linecké těstíčko, ze kterého jsme vykrajovali krásné andílky a panáčky. Druhý den jsme se vrhli na zdobení. Přes velký boj, kdy nám poleva nechtěla ztuhnout, se nám to nakonec všechno povedlo a z dobrůtek jsme si udělali krásný adventní kalendář, kdy si každý den někdo odnese jeden výrobek domů spolu s vánočním úkolem.

více info

Halloween

Halloween

Jeden z mnoha dnů ve školce začal netradičně. Strašidla, kostřičky, čarodějnice, dýně a další příšerky zaplnily školku a mohla začít oslava Halloweenu. Děti tančily, dováděly, strašily a hudba zněla široko daleko. Proběhla společná promenáda masek a vyhodnocení . A kdo byl nejlepší? No přece všichni!!! Zaslouženou odměnou pro děti byly dobroty, které jim rodiče přichystali.  Dostalo se na každého. Děti se o mňamky rozdělily s kamarády. A příště....? Věříme, že masek a kostýmů bude plná třída.

více info

Ukázka dravců

Ukázka dravců

V pondělí 22. 10. 2018 jsme s dětmi šli před školu, kde se konala akce dravci Zeyferos.  Děti se seznámily s různými dravci, např. s poštolkou, supem, orlem….a  dozvěděly se zajímavé informace. Měli možnost odpovědět na různé úkoly a za správnou odpověď dostaly kalendář a pexeso. Na závěr jsme měli možnost podívat se na ukázku lovení a letu dravců a pak jsme s nadšením šli zpět do školky.

více info

Divadlo Úsměv

Divadlo Úsměv

Dne 5. 10. 2018 přijelo k nám do školky divadlo Úsměv. Přivítali nás kamarádi pejsek a kočička, kteří sklízeli ovoce na podzim, vyráběly draka. Ukazovali dětem, co všechno můžou na podzim dělat. Na konec se s dětmi rozloučili písničkou a sladkou odměnou.

více info

Návštěva knihovny

Dne 20.9. třída Sluníček a dne 27.9. třída Hvězdiček navštívily knihovnu na Modřínově ulici. Paní knihovnice měla připravený pro děti program. Společně si přečetla s dětmi knihu, o které si popovídali, řekli si básničku a ukázali obrázky.  Poté si mohl každý vypůjčit knihy, které se mu líbily a prohlídnout si je.

více info
 1 2 3 4  |  další >>
strana: 1 / 4   celkem: 31 záznamů