Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Akce v MŠ

Spaní předškoláků v Mš

A je to za námi!

Včera ještě předškoláci a dnes se budíme jako školáci. Ale pěkně popořádku!

Po vystoupení a rozloučení s rodiči jsme si udělali ve třídě disco show. Vybaveni baterkama a pořádnou náloží písniček jsme vytvořili atmosféru, jak na letním festivalu. Nicméně i oddych je třeba, a tak jsme se vrhli na dobroty připravené z domova. Po posilnění jsme dostali slíbenou odměnu v podobě zmrzlinového kournoutu. 

Čekání na opravdickou tmu jsme si zkrátili vyprávěním, hrou na kytaru a zpěvem na zahradě, hrou s nafukovacími balónky a padákem a židličkovanou. A pak se setmělo!

Vydali jsme se na průzkum do školy. Jen co jsme opustili území školky, zjistli jsme, že tam nejsme sami, všude se ozývaly podivné zvuky. Nebojte! Žádné strašidla. To jen osmáci měli stejný nápad na přespání jako my. No, a když jsme se nebáli ve škole, šli jsme si vyzkoušet ztezku odvahy v úplné tmě na zahradu. Zvládli jsme to všichni a bez baterky. Jsme borci!

Po všech těch zážitcích naznaly paní učitelky, že pro dnešek toho bylo až až. Takže vyčistit zoubky, zalehnout pod peřinu, krátká pohádka "Tip a Tap" a "dobrou noc děti"

PS: V kolik jsme šli spát? Ani se neptejte! 

     A byly slzičky? Pšt! To se neříká!

Takže po prázdinách  do školý a hurá! Zase si to rádi zopakujeme.

více info

Den děti v MŠ

Den děti v MŠ

V pátek 7. 6. 2019 pro nás děti ze ZŠ připravily soutěže ke Dni dětí, které se konaly v tělocvičně i na venkovním hřišti. Pro děti bylo připraveno 50 soutěží, mohly si vyzkoušet různé sporty např. hod do dálky, přeskakování švédské bedny, probíhání obručí atd. Děti ze školky chodily s kamarády ze základní školy, které se po celou dobu o ně pěkně staraly. Nakonec jsme se všichni odměnili a vyfotili.

více info

Výlet Zoo koutek Bohuslavice

Výlet Zoo koutek Bohuslavice

 V úterý 4. 6. 2019 jsme s dětmi vyrazily na výlet do Bohuslavic za zvířátky. Děti měly možnost si pohladit koně, osla, projet se na ponících, shlédnout hospodářská zvířata. Nejvíce se dětem líbily selátka, pávy, papoušci. Po celou dobu jsme měli krásné počasí a děti se už teď těší na příští rok.

více info

Dentální hygiena v MŠ

Dentální hygiena v MŠ

Dne 31. 5. 2019 se děti zúčastnily přednášky o čištění zoubků s dentální hygieničkou. Samy si vyzkoušely čištění zoubků u dráčka a klokánka, pak ukázaly dentální hygieničce, jak si samy čistí zoubky. Povídali si o zdravé výživě, o bakterii jménem Kazík. Děti byly z přednášky nadšeny.

více info

Návštěva policie v MŠ

Návštěva policie v MŠ

Jako každý rok navštívila školku městská policie. Nejprve si s dětmi povídali o různých dopravních věcech, potom si děti mohly vyzkoušet přechod pro chodce. Pak jsme se všichni společně vydali před školu, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké to je, sedět v policejním autě. Nakonec se městská policie s dětmi rozloučila sirénou a domluvili jsme se zase na příští rok.

více info

Baseball v MŠ

Baseball v MŠ

Opět za námi zavítali baseballisté z Třebíče. Měli pro nás nachystané různé úkoly na procvičování házení a chytání. Děti si mohly vyzkoušet i odpalování s baseballovou pálkou. Na závěr děti dostaly obrázek a náramek.

Děkujeme a těšíme se na další rok

více info

Zoo koutek Borovina

Zoo koutek Borovina

Vydali jsme se s předškoláky do Boroviny, kde jsme navštívili Zoo koutek. Děti si mohly prohlédnout hady, vodní želvy, králíky, morčata a spoustu dalších zvířátek. Také si mohly nakrmit morčata a králíky a dozvěděly se spoustu informací o zvířátkách. Nakonec si splnily různé úkoly a vydali jsme se zpátky do školky.

více info

Divadlo v MŠ

Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 11. 4. k nám přišlo divadélko Hugo a Fugo s tradiční pohádkou O Budulínkovi. Pohádka měla příběh, který určitě všichni známe, avšak byla doplněna známými lidovými písničkami jako - Tluče bubeníček, Běží liška k táboru a podobně, které byly krásně zasazené do příběhu a děti si mohly zazpívat společně s Budulínkem.

více info

Jarní výprava

Jarní výprava

Vydali jsme se společně do Ptáčovského žlebu podívat se na kačenky v potoce. Dobrota v podobě suchého rohlíku byla samozřejmostí. Kromě kačen jsme viděli i jiná domácí zvířata, která byla za plotem na místních zahradách - krocan, slepice, perličky, pes. Po cestě jsme poslouchali ptáčky v lese a pozorovali jsme zajíce hopsající po remízkách. Jarní výprava se nám vydařila a určitě ji zopakujeme.

více info
 1 2 3 4 5  |  další >>
strana: 1 / 5   celkem: 50 záznamů