Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Akce v MŠ

Karneval

Karneval

V úterý 25. 2. 2020 jsme v naší školce slavili karnevalem MASOPUST. Děti i paní učitelky si přinesly krásné kostýmy. Za zvuků kytary a zpěvu písniček jsme s dětmi navštívili pana ředitele, kamarády v první třídě a v jídelně jsme udělali radost paním kuchařkám. Cestou jsme si zatančili na chodbě s většími dětmi, a rozdali spoustu bonbónů. Nakonec jsme se s písní na rtech vrátili zpět do školky, kde zavládl rej masek spojený s tancem a zpěvem. Samozřejmě jsme si nezapomněli povědět o této tradici a tomto období spoustu nových informací.

více info

Divadlo Hugo a Fugo - Jíme zdravě

Divadlo Hugo a Fugo - Jíme zdravě

V pátek 7. 2. 2020 nás ve školce navštívilo divadlo Hugo a Fugo s programem „Jíme zdravě“. Hugo popovídal dětem co všechno rád jí, co s maminkou nakupují, které potraviny z nákupu jsou zdravé a které ne. Co našemu tělu prospívá, a co naopak škodí. Nakonec program završil písničkami s pohybem.

více info

Vánoce ve školce

Vánoce ve školce

Konečně jsme se dočkali Vánoc. Děti přišly slavnostně oblečené, přinesly ochutnat svoje cukroví a těšily se, jestli přijde Ježíšek. Cukroví jsme si nachystali na talíře, připili jsme si vánočním ovocným punčem a rozkrájeli jablíčka. Povídali jsme si o vánočních zvycích, a jak každý tyto svátky slaví doma s rodiči.  Po svačince zazvonil Ježíšek… Všechny děti se šly podívat ke stromečku. Našly tam spoustu dárků a dárečků, a také malé překvapení, které si mohly odnést domů.

více info

Mikuláš s čertíky

Mikuláš s čertíky

Jako každý rok, nás i letos navštívil Mikuláš s čertíky a anděly. Mikuláš si s sebou přinesl velkou knihu hříchů, ale i pochval pro hodné děti. Četl z knihy, kdo by si měl na co dávat pozor a odměňoval všechny děti balíčky plných dobrot. Společně jsme zazpívali písničku a řekli básničku. Tím jsme odčinili svoje malé zlobení.  

Lucifer nás také upozornil, že peklo nikdy nespí, že vidí naše zlobení pořád, a ať si dáváme pozor!

I když čertů bylo plno a vypadali strašidelně, my jsme se nedali. Doufáme, že příští rok k nám přijdou znovu a řekneme jim, že máme samé hodné děti.

více info

Pečení perníčků

Pečení perníčků

Začíná zima, nastává advent… Před první adventní nedělí jsme s dětmi upekli medové perníčky. V dalším týdnu si je děti zdobily bílou polevou. Obě aktivity se dětem moc líbily. Vůně perníčků nám připomněla nastávající adventní čas, čas pečení, radosti, veselí…

více info

Vánoční tvoření - nadace Modrý hroch

Vánoční tvoření - nadace Modrý hroch

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 proběhlo v naší školce rukodělné tvoření podporující nadaci Modrý Hroch. Děti si s rodiči nebo prarodiči vyrobily krásně zdobený zimní věneček. Tento si následně mohli za malý obnos zakoupit, a tím nadaci Modrý Hroch podpořit. Odpoledne, které proběhlo ve veselém a tvořivém duchu, se líbilo rodičům, prarodičům, i dětem. J

více info

Kouzelník Milan Ošmera

Kouzelník Milan Ošmera

Ve čtvrtek 7. 11. k nám do školky zavítal kouzelník a žonglér pan Milan Ošmera s pásmem „Zábavná pirátská show“. Děti se už nemohly dočkat, až uvidí zdařilá kouzla a triky. Pan Ošmera nám předvedl žonglování s noži, různé triky s provázky, chození po skle bosýma nohama, a krásná kouzla s kartami. Jako asistenty si k sobě pozval některé z odvážných dětí, také paní učitelku. Dětem se představení moc líbilo a už se těší, kdy k nám kouzelník zavítá příště. 

více info

Knihovna

V pondělí 4. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili nedalekou knihovnu. Paní knihovnice dětem přečetla pohádku, a poté si o ní povídali. Na řadu přišly i další známé pohádky, ve kterých děti rozlišovaly dobro a zlo. Nakonec došlo k prohlížení knížek a časopisů. Několik knih jsme si půjčili do školky na „školkové čtení“. Dětem se návštěva velice líbila.

více info

Halloween v Mš

Halloween v Mš

Opět po roce proběhl ve čtvrtek 31.10. 2019 v naší školce Halloween. Děti i paní učitelky se sešly ve strašidelně vyzdobených třídách, ve strašidelných kostýmech. Popovídali jsme si nejen o Halloweenu, ale i o Dušičkách, co tyto svátky znamenají, proč a kdy se slaví. Po raním tvoření problěhla přehlídka kostýmů a následoval rej a veselý tanec masek.  Na závěr děti ochutnaly čarovný nápoj, který pomáhaly umíchat zkušené "paní čarodějce".

více info
 1 2 3 4 5 6 7  |  další >>
strana: 1 / 7   celkem: 62 záznamů