Akce v MŠ

Ponožkový den

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 proběhl celosvětový den Downova syndromu. Na počest tohoto dne si každý dal na nožku jinak barevnou ponožku.:) Symbolem pro podporu tohoto dne jsou totiž barevné ponožky. Ty svým tvarem připomínají tvar chromozomů, a pokud jsou pruhované, pak připomínají i jejich strukturu.

Plavání v MŠ

I v letošním roce některé děti navštěvují plavecký výcvik v aquaparku Laguna. Na první hodině byly děti rozděleny do družstev podle svých zkušeností na želvičky, ráčky a delfínky. Většina lekcí probíhá v malém bazénu, kde se děti učí hlavně nebát vody, potopit se a hrát si bez obav a strachu. Jako odměnu dostaly děti i návštěvu v aquaparku, kde si vyzkoušely divokou řeku, masážní a vířivé lůžka a také dětský vodní koutek. Na poslední lekci děti dostanou „mokré“ vysvědčení za své úspěchy v plavání.

Dentální hygiena

Letos nás pravidelně každý měsíc navštěvuje dentální hygienistka, která vybrané děti učí, jak se správně starat o své zoubky, jak a kdy je čistit, jak používat kartáček a to vše zábavnou a hravou formou. Děti hodiny velice baví a vždy se naučí něco nového o svých zoubkách.

Masopust a karneval v MŠ

V týdnu od 25. 2. 2019 do 1. 3. 2019 jsme měli ve školce oslavu masopustu. V rámci těchto oslav jsme s dětmi vyráběli jitrnice, pekli jsme v kuchyňce rohlíky a nakonec jsme ve čtvrtek měli karneval. Děti se mohly převléct za různé masky, takže jsme tu měli motýly, želvu, draka, ale i princezny, různé bojovníky a také jednoho večerníčka. Společně jsme navštívily základní školu a to hlavně první třídu. Zazpívali jsme dětem písničky a obdarovali bonbóny děti, které se na nás přišly podívat a zazpívat si. Písničkou jsme vzbudili pozornost i pana ředitele, který se na nás přišel na chodbu podívat. Cestu jsme zakončili v jídelně, kde jsme udělali radost paním kuchařkám a pak se s radostí vrátili do naší školičky.

Kouzelník v MŠ

Ve čtvrtek 21. 2. k nám do školky opět zavítal kouzelník pan Milan Ošmera. Děti se už nemohly dočkat, co uvidí za kouzla a triky. Pan Ošmera nám předvedl žonglování, různé triky s provázky, s papírovými růžemi a hlavně házení s talíři, kde si na pomoc přizval děti a i paní učitelku. Všem se vystoupení velice líbilo a sklidilo veliký potlesk. Už se těšíme na příští rok na další kousky pana kouzelníka.

Divadlo Hugo a Fugo

Dne 18.1. 2019 přijelo k nám do školky divadlo Fugo a Hugo s programem Sám doma. Přivítal nás veselý kamarád šašek Fugo, který děti seznámil s bezpečností. V programu vystoupili děti, které odpovídaly na otázky týkající se bezpečnosti.

Fugo děti seznámil s nástrahy, které na ně můžou doma číhat (elektrika, neotvírat cizím lidem ….).Vysvětlil dětem, jak zavolat pomoc, k čemu nám slouží telefon a jaká telefonní čísla volat, když se něco stane. Nakonec se s dětmi rozloučil písničkou a sladkou odměnou.

Vánoce v MŠ

Tak jsme se konečně dočkali Vánoc!

Děti přišly slavnostně oblečené, donesly si cukroví a těšily se, jestli přijde Ježíšek. Ve třídě jsme si udělaly slavnostní ochutnávku cukroví, pili jsme punč, rozkrajovali jablíčka a povídali si o vánočních zvycích. Po svačině zazvonil Ježíšek a všechny děti se šly podívat ke stromečku. Našly tam spoustu dárečků a malé překvapení, které si mohly odnést domů.

Cesty vánočním časem

6. prosince jsme se vydali na malý výlet do třebíčského zámku, abychom se dozvěděli něco o tradicích Vánoc. Poslechli jsme si příběh o Ježíškovi, z dřevěných vyřezávaných figurek jsme postavili  betlém a  vytvořili jsme si vlastní papírový. Nakonec jsme vyzkoušeli  svoji šikovnost při skládání zvonečků podle velikosti, přiřazování formiček, zavazování dárečků a hlavně koulování sněhuláka.

Pod stromečkem jsme našli společný dárek a nastal čas odjezdu....Málem bychom zapomněli - Ježíškovi jsme napsali dopis s naším přáním - vhodili jsme ho do truhly a budeme napjatě čekat na odpověď.

Mikuláš v MŠ

Tak jako každý rok, nás i letos navštívili čertíci s Mikulášem.

Mikuláš si s sebou donesl velkou knihu plnou hříchů, ale také i pochval pro hodné děti. Společně jsme zazpívali písničku, řekli básničku a tím jsme odčinili to své malé zlobení a za odměnu dostali pytlík plný dobrůtek.

Nicméně nás hlavní čert Lucifer upozornil, že peklo nikdy nespí, že vidí naše zlobení pořád, ať si dáváme pozor!

Tak snad už na nás čertíci nepřijdou! :)

1 2 3 4  |  další >>