Akce v MŠ

Kouzelník v MŠ

Ve čtvrtek 21. 2. k nám do školky opět zavítal kouzelník pan Milan Ošmera. Děti se už nemohly dočkat, co uvidí za kouzla a triky. Pan Ošmera nám předvedl žonglování, různé triky s provázky, s papírovými růžemi a hlavně házení s talíři, kde si na pomoc přizval děti a i paní učitelku. Všem se vystoupení velice líbilo a sklidilo veliký potlesk. Už se těšíme na příští rok na další kousky pana kouzelníka.

Divadlo Hugo a Fugo

Dne 18.1. 2019 přijelo k nám do školky divadlo Fugo a Hugo s programem Sám doma. Přivítal nás veselý kamarád šašek Fugo, který děti seznámil s bezpečností. V programu vystoupili děti, které odpovídaly na otázky týkající se bezpečnosti.

Fugo děti seznámil s nástrahy, které na ně můžou doma číhat (elektrika, neotvírat cizím lidem ….).Vysvětlil dětem, jak zavolat pomoc, k čemu nám slouží telefon a jaká telefonní čísla volat, když se něco stane. Nakonec se s dětmi rozloučil písničkou a sladkou odměnou.

Vánoce v MŠ

Tak jsme se konečně dočkali Vánoc!

Děti přišly slavnostně oblečené, donesly si cukroví a těšily se, jestli přijde Ježíšek. Ve třídě jsme si udělaly slavnostní ochutnávku cukroví, pili jsme punč, rozkrajovali jablíčka a povídali si o vánočních zvycích. Po svačině zazvonil Ježíšek a všechny děti se šly podívat ke stromečku. Našly tam spoustu dárečků a malé překvapení, které si mohly odnést domů.

Cesty vánočním časem

6. prosince jsme se vydali na malý výlet do třebíčského zámku, abychom se dozvěděli něco o tradicích Vánoc. Poslechli jsme si příběh o Ježíškovi, z dřevěných vyřezávaných figurek jsme postavili  betlém a  vytvořili jsme si vlastní papírový. Nakonec jsme vyzkoušeli  svoji šikovnost při skládání zvonečků podle velikosti, přiřazování formiček, zavazování dárečků a hlavně koulování sněhuláka.

Pod stromečkem jsme našli společný dárek a nastal čas odjezdu....Málem bychom zapomněli - Ježíškovi jsme napsali dopis s naším přáním - vhodili jsme ho do truhly a budeme napjatě čekat na odpověď.

Mikuláš v MŠ

Tak jako každý rok, nás i letos navštívili čertíci s Mikulášem.

Mikuláš si s sebou donesl velkou knihu plnou hříchů, ale také i pochval pro hodné děti. Společně jsme zazpívali písničku, řekli básničku a tím jsme odčinili to své malé zlobení a za odměnu dostali pytlík plný dobrůtek.

Nicméně nás hlavní čert Lucifer upozornil, že peklo nikdy nespí, že vidí naše zlobení pořád, ať si dáváme pozor!

Tak snad už na nás čertíci nepřijdou! :)

Pečení perníčků Sluníčka

A je to tady! Pečení perníčků..

Za dveřmi je prosinec a přišel čas na pečení a výrobu adventního kalendáře. Kdo si vzpomněl přišel s kuchařskou zástěrkou ,vše potřebné bylo nachystáno  a mohli jsme se pustit do díla. Při výrobě těsta jsme se pořádně zapotili...míchali jsme, váleli, vykrajovali a po upečení ozdobili polevou. Velkou odměnou nám bylo ochutnání vlastnoručně vyrobených perníčků. Velké perníky navěsily paní učitelky ve třídě a adventní kalendář byl na světě. Teď už zbývá jen každý den poctivě " loupat perníček" a těšit se na ten poslední.....a potom - hurá Vánoce.....

Pečení cukroví Hvězdičky

Ve středu 28. 11. jsme s dětmi šli zkouknout do základní školy cvičnou kuchyňku a společně si upéct nějakou dobrotu. Rozhodli jsme se pro linecké těstíčko, ze kterého jsme vykrajovali krásné andílky a panáčky. Druhý den jsme se vrhli na zdobení. Přes velký boj, kdy nám poleva nechtěla ztuhnout, se nám to nakonec všechno povedlo a z dobrůtek jsme si udělali krásný adventní kalendář, kdy si každý den někdo odnese jeden výrobek domů spolu s vánočním úkolem.

Halloween

Jeden z mnoha dnů ve školce začal netradičně. Strašidla, kostřičky, čarodějnice, dýně a další příšerky zaplnily školku a mohla začít oslava Halloweenu. Děti tančily, dováděly, strašily a hudba zněla široko daleko. Proběhla společná promenáda masek a vyhodnocení . A kdo byl nejlepší? No přece všichni!!! Zaslouženou odměnou pro děti byly dobroty, které jim rodiče přichystali.  Dostalo se na každého. Děti se o mňamky rozdělily s kamarády. A příště....? Věříme, že masek a kostýmů bude plná třída.

Ukázka dravců

V pondělí 22. 10. 2018 jsme s dětmi šli před školu, kde se konala akce dravci Zeyferos.  Děti se seznámily s různými dravci, např. s poštolkou, supem, orlem….a  dozvěděly se zajímavé informace. Měli možnost odpovědět na různé úkoly a za správnou odpověď dostaly kalendář a pexeso. Na závěr jsme měli možnost podívat se na ukázku lovení a letu dravců a pak jsme s nadšením šli zpět do školky.

Divadlo Úsměv

Dne 5. 10. 2018 přijelo k nám do školky divadlo Úsměv. Přivítali nás kamarádi pejsek a kočička, kteří sklízeli ovoce na podzim, vyráběly draka. Ukazovali dětem, co všechno můžou na podzim dělat. Na konec se s dětmi rozloučili písničkou a sladkou odměnou.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5  |  další >>