Akce v MŠ

Pečení cukroví Hvězdičky

Ve středu 28. 11. jsme s dětmi šli zkouknout do základní školy cvičnou kuchyňku a společně si upéct nějakou dobrotu. Rozhodli jsme se pro linecké těstíčko, ze kterého jsme vykrajovali krásné andílky a panáčky. Druhý den jsme se vrhli na zdobení. Přes velký boj, kdy nám poleva nechtěla ztuhnout, se nám to nakonec všechno povedlo a z dobrůtek jsme si udělali krásný adventní kalendář, kdy si každý den někdo odnese jeden výrobek domů spolu s vánočním úkolem.

Halloween

Jeden z mnoha dnů ve školce začal netradičně. Strašidla, kostřičky, čarodějnice, dýně a další příšerky zaplnily školku a mohla začít oslava Halloweenu. Děti tančily, dováděly, strašily a hudba zněla široko daleko. Proběhla společná promenáda masek a vyhodnocení . A kdo byl nejlepší? No přece všichni!!! Zaslouženou odměnou pro děti byly dobroty, které jim rodiče přichystali.  Dostalo se na každého. Děti se o mňamky rozdělily s kamarády. A příště....? Věříme, že masek a kostýmů bude plná třída.

Ukázka dravců

V pondělí 22. 10. 2018 jsme s dětmi šli před školu, kde se konala akce dravci Zeyferos.  Děti se seznámily s různými dravci, např. s poštolkou, supem, orlem….a  dozvěděly se zajímavé informace. Měli možnost odpovědět na různé úkoly a za správnou odpověď dostaly kalendář a pexeso. Na závěr jsme měli možnost podívat se na ukázku lovení a letu dravců a pak jsme s nadšením šli zpět do školky.

Divadlo Úsměv

Dne 5. 10. 2018 přijelo k nám do školky divadlo Úsměv. Přivítali nás kamarádi pejsek a kočička, kteří sklízeli ovoce na podzim, vyráběly draka. Ukazovali dětem, co všechno můžou na podzim dělat. Na konec se s dětmi rozloučili písničkou a sladkou odměnou.

Návštěva knihovny

Dne 20.9. třída Sluníček a dne 27.9. třída Hvězdiček navštívily knihovnu na Modřínově ulici. Paní knihovnice měla připravený pro děti program. Společně si přečetla s dětmi knihu, o které si popovídali, řekli si básničku a ukázali obrázky.  Poté si mohl každý vypůjčit knihy, které se mu líbily a prohlídnout si je.

Edison

V září nás navštívili zahraniční studenti v rámci výměnného pobytu. Prohlédli si naši mateřskou školku a pro naše nejmladší si připravili krátký program. Společně s dětmi si zahráli jednoduché hry „ židličkovou“ „na honěnou“, zatancovali si s hudbou a dětem ukázali, jak vypadá vlajka země, ze které pochází. Na oplátku jsme jim společně zazpívali českou písničku a nakreslili vlajku naší země. Uvidíme, z jakých zemí přijedou studenti příští rok…..

Rozloučení se školkou aneb A jsou tu prázdniny…..

Tento pokřik si zaslouží pořádný výskok . Děti se vyřádily s balónky, které poletovaly třídou sem a tam. Den byl plný her, písniček, pohádek a  malých soutěží.Na závěr dopoledne jsme se odměnili  dobrotami.

Pasování předškoláků a spaní v MŠ

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 konečně nastal slavnostní okamžik pro předškolní děti. Všichni  se sešli v atriu školy, kde děti předvedly své vystoupení na zvolené téma Rebelové. Dětem se to moc povedlo, rodiče byli dojatí a ukápla nejedna slzička. Po vystoupení děti dostaly dárečky a ti odvážní přespaly ve školce, kde byl pro ně přichystaný program- stezka odvahy, diskotéka, polštářová bitva a mnoho dalšího. Všichni nocležníci byli stateční a spaní zvládli na jedničku.

Výlet na Dalešickou přehradu

5. 6. 2018 se celá naše školka vydala na výlet na Dalešickou přehradu.

Všichni se moc těšili, až pojedeme parníkem. Děti se nejprve nasvačily a pak jsme nastoupili na loď, kde se konala naše vysněná plavba. Děti si mohly projít jak zadní část lodi, tak i přední část. Za doprovodu paní učitelek se děti podívaly i nahoru, kde byl moc pěkný výhled. Zamávali jsme rybářům i vrtulníkům a pomaličku jsme se chýlili ke konci naší plavby. Všechny děti cestu zvládly bez nějakých problémů a zdárně jsme se dopravili do školky.

Den dětí v MŠ

4. 6. 2018 proběhl v naší školce Den dětí za pomoci dětí z pátých ročníků.

Den plný soutěží se uskutečnil na školní zahrádce. Děti byly rozděleny do skupin a každou skupinku si vedl žák nebo žákyně z páté třídy. Děti si splnily různé úkoly např. let na koštěti, hokej, ……… Nakonec na všechny čekala sladká odměna. Děkujeme pátým ročníkům a jejich paním učitelkám.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5  |  další >>