Akce v MŠ

Velikonoční zdobení perníčků

V úterý 20. 3. 2018 za námi do školky přišly žáci z Obchodní akademie a hotelové školy Třebíč, kteří se učí na cukráře. Měli pro nás nachystané upečené perníčky a společně s dětmi ze školky je zdobili. Každý si odnesl domů krásně nazdobený perníček.

Děkujeme a těšíme se na další tvoření.

Čarodějnice v MŠ

27. dubna si v MŠ užili čarodějný rej. Každý si přinesl oděv, který uznal za vhodný a strašidelný, společně pak třídy strávily zábavné a čarodějné vyrábění a soutěžení.

Karneval

A je to tady! Třída se hemží princeznami, rytíři, indiány a dalšími a dalšími převleky, které si jen umíte představit. Začíná karneval!

Dopoledne probíhá za doprovodu hudby a je ve znamení tance, hopsání a dovádění.

Po dopolední svačince vycházíme za doprovodu kytary a zpěvu na průvod školou. V prvních třídách na nás zpočátku koukají vyjukaně, ale jakmile vytahujeme masopustní dobroty ostych mizí a děti se k nám přidávají a dovádí společně s námi. Na zpáteční cestu se musíme dobře spočítat, vypadá to, že do školky se nás vrací jednou tolik.

Ve třídě jsme společně ocenily jednotlivé masky a kostýmy. Slíbili jsme si, že za rok opět navštívíme kamarády na 1. stupni.

Zimní olympiáda 2018

Tento týden se konal ve znamení  Zimní olympiády. Nechyběl nám zahajovací průvod s pochodní, vlajkou a  za doprovodu olympijské hymny. Děti se seznámily se zimními sporty, které si vyzkoušely v tělocvičně ZŠ (např. biatlon, hokej, krasobruslení,metaná…). Závěrečný ceremoniál proběhl  za účasti obou tříd.  Sportovní výkony dětí byly po zásluze oceněny. Děti dostaly medaile a diplomy a těší se na další sportovní klání.

Naším mottem bylo: NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZÚČASTNIT SE  A HRAJEME FÉR.

SPORTU ZDAR !!!

Plavání

Ve středu 7. 2. 2018 nám začalo plavání s dětmi. Děti byly velice natěšené, mluvily o tom už dlouho a neustále se ptaly, kdy už pojedeme plavat. Tak se konečně dočkaly a můžou se těšit na každou hodinu. První plavání bylo seznamovací. Ujaly se nás dvě velice milé paní učitelky. Děti byly rozděleny do skupin a seznámeny s celým plaváním. Už se všichni těšíme na další lekce. Plavání zdar.

Kouzelník a žonglér Milan Ošmera

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 k nám do školky zavítal kouzelník Milan Ošmera. Přivezl si s sebou dvě potkaní kamarádky Žofinku a Cecilku. Ukázaly nám, co všechno dovedou a děti si je mohly i pohladit. Pan Ošmera nám ukázal spoustu triků s kartami, s nafukovacími balonky a samozřejmě nám předvedl i žonglování.

Nadílka v lese

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se vydali do lesa nadělit zvířátkům dobroty pod stromeček. Děti si přinesly jablíčka, mrkev a spoustu dalších dobrot. Tak doufejme, že zvířátkům všechno bude chutnat a přejeme krásné Vánoce.

Ježíšek v MŠ

Ve středu 20. 12. 2017 byl ve školce Ježíšek. Celý den jsme si užívali vánoční atmosféru. Nejprve jsme si rozkrojili jablíčka, abychom zjistili, jestli budeme další rok zdraví a šťastní. Potom jsme měli slavnostní svačinku s posloucháním koled a po svačince k nám přišel Ježíšek a nadělil dětem dárky. Děti z nich měly obrovskou radost a celý zbytek dne si hrály s novými hračkami.

Pečeme perníčky

Ve středu, 29. 11. 2017, pekly děti v MŠ Na Kopcích perníčky.  Paní učitelky z obou tříd připravily těsto a děti si samy vykrajovaly a zdobily perníčky.  Každá třída to měla trošičku jinak, ale všem dětem se to moc povedlo a hlavně se jim to líbilo. Děti nazdobily perníčky  i paním kuchařkám, bez kterých by pečení zvládly jen obtížně. Moc děkujeme. Nakonec jsme z perníčků vytvořili adventní kalendář.

Knihovna

V pátek, 1. 12. 2017, navštívila třída Hvězdičky knihovnu na Modřínové ulici. Děti si prohlédly betlém a paní knihovnice pro ně měla nachystané povídání, básničky a hádanky o zimě. Přečetla jim také z knížky o Vánocích. Vše doplnila krásnými obrázky dětských ilustrátorů J. Lady a Z. Milera. Protože některé děti zde byly poprvé, nechybělo krátké poučení o tom, jak se v knihově máme chovat. Potom si mohly děti prohlížet různé knížky, které se jim líbily.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5  |  další >>