Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 14. 11. se na naší škole opět konala konverzační soutěž v anglickém jazyce. Soutěž měla dvě části, poslechovou a konverzační (představení se, popis obrázku a konverzace na vylosované téma). Žáci předvedli skvělé výkony a výsledek byl opravdu těsný. Na 3. místě se umístil Daniel Vaněk (6. A), druhé místo obsadil Metoděj Hrůzek (6. B) a první místo obsadila Tereza Slatinská (6. B). Všem studentům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu anglického jazyka.

 

Mgr. Michaela Komendová, Mgr. Eva Vomelová

více info

Halloween v angličtině ve třídě Začít spolu

Poslední tři týdny se děti ze třídy 1.A v hodinách angličtiny věnovaly kromě učiva z učebnice i Halloweenskému říkadlu, snažily se ho doprovodit pohybem a mít na čelence nebo špejli danou postavu nebo věc.  Dětem se tato činnost velmi líbila, všem se povedlo svou postavu výstižně napodobit a užít si tak svátek anglicky mluvících zemí.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2. setkání 7. 11. 2019

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2. setkání 7. 11. 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se uskutečnilo druhé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Tentokrát se rodiče a děti rozdělili, rodiče se zúčastnili besedy se speciálním pedagogem Mgr. Lenkou Bínovou, děti měly program ve třídě s paní učitelkou B. Moltašovou. Nejdříve se v kruhu na koberci pozdravili a poté procvičovali sluchovou analýzu a syntézu vytleskáváním slabik dle obrázků zvířat. Grafomotorická část měla za úkol upevnit horní a dolní oblouk, což bylo také motivováno zvířecí říší. Na konci setkání odcházeli se spokojeným výrazem nejen žáci, ale i rodiče, kteří načerpali užitečné informace ohledně školní zralosti.

 Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Anglický projekt „I CAN…“

Anglický projekt „I CAN…“

Ve třídě 4.B proběhl minulý a tento týden anglický projekt, který měl procvičit učivo druhé lekce. Žáci měli zvládnout říct co umí a neumí. Nejdříve si donesli potřebné doplňky k focení, aby bylo možno fotografií ilustrovat dovednost, kterou mají zvládnutou. V následující hodině pracovali se svými fotografiemi, které různě upravovali a dokreslovali. Nakonec nalepili ke svým ústům „bubliny“ jako v komiksu, kde byly věty oznamující co kdo umí.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Florbal - report

Florbal - report
Ve čtvrtek 14.11.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo ve florbalu mladších žáků. V konkurenci 5 základních škol jsme obsadili krásné 2. místo. Od počátku turnaje šla naše hra postupně nahoru a s každou další výhrou jsme působili jistějším a sebevědomějším dojmem. Turnaj gradoval posledním zápasem neporažených týmů ZŠ Benešova a nás. Tento zápas skončil nerozhodně, a tak o postupu soupeře rozhodlo pouze lepší celkové skóre. I přesto bych chtěl kluky pochválit za příkladnou reprezentaci školy, jak po sportovní tak i lidské stránce.
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Krys, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Lisý, Urbánek (oba 6.A)

Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Hurá na brambory!

Ve středu 13. listopadu se páťáci vydali do Balin u Velkého Meziříčí. Tam pro ně byl připravený program o bramborách. Nejprve se rozdělili do tří skupin. Každá skupina si vyzkoušela všechny aktivity např. hmatové sáčky, soutěže s bramborami, pokusy s mikroskopem, výroba bramborového těsta a pečení bramborových placek. Program se nám moc líbil.

Václava Nešpůrková, Iveta Petráňková, Libuše Voznicová

více info

Stolní tenis

Stolní tenis

V pátek 8.11.2019 se sešli vítězové okresních kol v Havlíčkově Brodu na krajském finále. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: A. Zedníčková, S. Pořízová a D. Axmanová a družstvo chlapců: S. Kneslík, J. Urbánek a O. Kuchař. Všichni opět sehráli výborné a nelehké zápasy. Skvělý výsledek byl pro děvčata 2. místo. Chlapci trochu zklamaní, jelikož od medaile je dělil pouze 1 bod a získali pěkné 4. místo. Pro všechny velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Táborská

více info

Pokladničky pro Modrého hrocha

Pokladničky pro Modrého hrocha

7. 11. se žáci 2. A a 5. B sešli při společné práci pro nadaci Modrý hroch, která pomáhá nemocným dětem. Vytvořili 21 hezkých pokladniček s logem nadace, které mohou být využity pro vybírání příspěvků na charitativní projekty.

Ivona Špačková, Iveta Petráňková

více info

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Dne 1. 11. 2019 navštívili žáci pátých tříd Alternátor v Borovině.

Program „Vesmír“ oživil a rozšířil přírodovědné učivo a expozice SÚRAO o ukládání jaderného odpadu žáky trochu potrápila orientací v textu a čtení s porozuměním.

Na závěr jsme na oplátku potrápili lezeckou stěnu…

Mgr. Václava Nešpůrková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 11 / 43   celkem: 421 záznamů