Výuka metodou CLIL ve 3. A

Děti ze 3. A se tento týden již podruhé zúčastnily výuky v anglickém jazyce, jež provázela metoda CLIL. A co to ten CLIL vůbec je? Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. V září se žáci 3. A učili o cyklu vývoje motýla. Celým dnem je provázela populární kniha od spisovatele Erica Carla - The Very Hungry Caterpillar.

Tentokrát si pro ně paní učitelka připravila téma "The Seasons", tedy čtyři roční období. Motivačním prvkem bylo vytvoření anglického "lapbooku" - knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny. Žáci si zahráli hry, naučili se mnoho nových slovíček, zazpívali si písničku, kterou doplnili i o tanec a mnoho dalšího. Během tohoto projektu si žáci zopakovali i to, co už dobře znají - měsíce v roce, oblečení, barvy, fráze, atd.

Celý den probíhal v příjemné atmosféře. Výsledné "lapbooky" se dětem velice povedly, a tak si je pyšně odnášely domů. Výuka CLILu ve 3. A rozhodně nekončí. Už teď si paní učitelka chystá nová témata.

Mgr. Denisa Hudková

Třeťáci navštívili Galerii Franta

V úterý 20. listopadu se žáci třetích tříd vydali do města, kde na ně čekal program v Galerii Franta. Program, který byl pro žáky připraven, se nazýval "Poprvé v galerii" a pro naše třídy 3. A a 3. B to opravdu platilo - byla to naše úplně první návštěva výstavy obrazů. Po důkladném prozkoumání všech děl třebíčského rodáka Františka Mertla děti plnily různé úkoly. Společně jsme se naučili, jak se v galerii chovat a jaké chování je v galerii nepřípustné, dále jsme se dozvěděli něco o míchání barev a základních pojmech (například jaký je rozdíl mezi portrétem a autoportrétem, jak vypadá malířova pracovna, atd.). V závěru programu děti ve skupinách vytvořily vlastní díla na velké archy papíru, které poté v galerii i vystavily. Z návštěvy jsme byli všichni nadšení.

Pokud jste v Galerii Franta ještě nebyli, neváhejte ji navštívit!

Mgr. Denisa Hudková

„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

Florbal

V úterý 13. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu mladších žáků. Družstvo našich chlapců (6. a 7. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo jenom díky horšímu skóre pěkné 4. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Mohelno, ZŠ Tasov a KG Třebíč; remíza se ZŠ Husova Náměšť; prohra se ZŠ Bartuškova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Hana Komendová

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 8. listopadu se uskutečnilo druhé setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Celý program byl motivován kočkou coby oblíbeným domácím zvířetem. Děti se naučily, jak procvičovat svůj sluch, určování první a poslední hlásky, počet slabik. V závěru se naučili další grafomotorický prvek – horní a dolní oblouk s kruhem. Další setkání proběhne za tři týdny 29.listopadu, rodiče mohou tentokrát využít možnost přednášky speciální pedagožky Mgr. Hany Otevřelové a dozvědět se více o školní zralosti.

Mgr. Vladimíra Otisková

Podpora řemesel v Třebíči

Dne 9. 11. 2018 navštívili žáci 9. ročníku Střední průmyslovou školu Třebíč, kde pro ně byl připraven program s názvem Podpora řemesel v Třebíči. Na žáky zde čekalo několik praktických aktivit, které jim měly přiblížit maturitní a učební obory na této škole. Deváťáci si mohli vyzkoušet práce kovářské a pasířské, jako elektrikáři sestavili prodlužovací kabel, zhlédli práci CNC stroje, pracovali ve fotokoutku a provedli několik pokusů v chemické laboratoři.

Mgr. Zuzana Dočekalová, Ing. Lenka Rybníčková

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  |  další >>