Čistírna odpadních vod, Heraltice

V pátek 14. června žáci 8. ročníku absolvovali prohlídku Čistírny odpadních vod a Heraltického zdroje pitné vody. V Čistírně odpadních vod shlédli žáci celý postup čištění odpadní vody a využití kalu. Dozvěděli se, že čištění vody probíhá na bázi biologického čištění pomocí bakterií. Celý proces čištění je ukončen výrobou bioplynu, který čistička využívá pro vlastní potřebu a k vytápění. V Heralticích shlédli film o historii Heraltického vodovodu, prohlédli si odkyselovací a filtrační zařízení, sběrnou jímku i centrální šachtu. Zjistili, jak se získává pitná voda, kolik vody spotřebují obyvatelé Třebíče a další zajímavé informace. Exkurze se všem líbila, i počasí bylo ukázkové. Závěrečné opékání vuřtů uzavřelo velmi zdařilou akci.

PaedDr. Jana Ženíšková

Průkaz cyklisty

Ve čtvrtek 13. června skládali žáci a žákyně svoji první velkou zkoušku z dopravní výchovy. Vydali se na dopravní hřiště do Boroviny. Nejprve si všechno pěkně zopakovali a pak již začala písemná zkouška – test z pravidel silničního provozu. Poté následovala praktická část – jízda na kole. Kdo absolvoval obě části bez většího zaváhání, byl mu předán zástupcem městské policie řidičský průkaz. Všem, kteří se poctivě připravovali, patří velká gratulace.

Mgr. Ivana Válalová

Včely a ti druzí

V pátek 7. června se žáci 6. ročníku vypravili do Velkého Meziříčí, aby se v SEV Ostrůvek zúčastnili výukového programu „Včely a ti druzí“. Formou jednoduchých soutěží a her si zopakovali základní znaky hmyzu, seznámili se s životem, způsobem dorozumívání a vývinem včel i dalších druhů blanokřídlého hmyzu. Získali nové informace o včelích produktech a jejich využití, ochutnali různé druhy medu. Pomocí speciálních brýlí si prohlédli svět očima včely. Z včelího vosku vyrobili svíčku. Všem se akce velmi líbila.

PaedDr. Jana Ženíšková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

Den dětí pro děti z MŠ

V pátek 7. 6. 2019 proběhla akce Den dětí pro děti z MŠ. Akci pořádal Školní parlament ve spolupráci s třídou 3. A. Pro naše školkáčky bylo nachystáno mnoho stanovišť, kde si mohli procvičit dovednosti, jako hod na cíl, rovnováhu, základy fotbalu a florbalu, discgolf a další. Ovšem nejhezčí na akci byla spolupráce. Spolupráce velkých školáků z prvního a druhého stupně a malých školáčků a budoucích školáků.

Tímto bych chtěla moc poděkovat paní učitelce Evě Vomelové za skvělé nápady a za to, že nám pomohla vymyslet a nachystat stanoviště. Dále všem školákům za úžasný přátelský přístup a v neposlední řadě velké díky celé školce, protože bez vás by tato akce neproběhla. Doufáme, že jste si to s námi užili.

Mgr. Denisa Hudková

Hodnota sexuality

Ve středu a čtvrtek - 5. a 6. června - se v sedmých třídách opět objevily lektorky z Oblastní charity Třebíč. Proběhl tak druhý blok preventivního programu Hodnota sexuality. Tentokrát se lektorky více zaměřily na otázky sexu a vše, co s ním souvisí. Nejdříve si všichni zahráli hru a poté již diskutovali o tématu, či pracovali ve skupinkách. Zabývali se konkrétními situacemi, které by je mohly potkat. Žáci dostali opět možnost se anonymně zeptat na jakékoliv věci týkající se této problematiky. Vyzkoušeli si i „seznamku“, kde si své partnery vybírali nejdříve podle vzhledu a teprve poté se dozvěděli něco o jejich vlastnostech a zájmech. Cílem bylo nejen seznámení se s problematikou, ale aby si všichni uvědomili, že by si měli sami sebe (a svého těla) vážit.

Eva Vomelová a Lenka Zvěřinová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

Spaní ve škole

Na čtvrtek 30. května se žáci 4. A těšili již několik dnů. Konala se totiž jejich již tradiční akce SPANÍ VE ŠKOLE. Tentokrát se vše neslo v duchu rytířů. Na žáky čekaly rytířské hry: Závod kurýrů, hod oštěpem, dobytí tvrze a ztracená truhla. Tradičním vyvrcholením byla noční procházka školou. Všechny disciplíny rytíři a rytířky zvládli na výbornou.

Mgr. Ivana Válalová

Návštěva úřadu práce 8. B

Dne 3. 6. navštívili žáci 8. B Úřad práce v Třebíči, kde je pracovnice poutavou formou seznámila s problematikou budoucího povolání. Nabídla žákům různé studijní a učební obory, typy škol a učiliště. Také je upozornila na nároky kladené během studia v daných oborech. Získané informace žákům poslouží při dalším rozhodování a správném výběru školy a povolání.

Mgr. Michaela Komendová

Konverzační soutěž AJ

Dne 22. 5. se žáci čtvrtých tříd zúčastnili konverzační soutěže v anglickém jazyce, která se skládala z poslechové části, porozumění textu, představení se a popisu obrázku. Účast byla hojná a studenti letos předvedli opravdu skvělé výkony. Na 1. místě se umístil Jiří Špaček ze 4. B, na 2. místě Viktorie Chloupková ze 4. B a na 3. místě Denisa Čermáková ze 4. B. Všem soutěžícím moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při studiu angličtiny.

Mgr. Vladimíra Otisková, Mgr. Michaela Komendová

Sportujeme rádi

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se žáci 2. A a 2. B sešli při společném projektu Sportujeme rádi. Cílem akce bylo vyzkoušet si pohybové dovednosti a spolupráci v ročníku. V první části se hrály pohybové hry, v druhé části soutěžila družstva. Běžel se slalom, předával se štafetový kolík…

Akce se vydařila a splnila svůj cíl.

Mgr. Božena Moltašová, Mgr. Lenka Červeňová

1. světová válka

K tématu 1. světové války v dějepisu nám žáci donesli i názorné ukázky plynových masek 1. a 2. světové války. Žáci si tak vyzkoušeli, jaké to bylo, když se vojáci museli bránit před smrtelným plynem Yperitem.

Mgr. Vendula Pavlíková

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  |  další >>