PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 4. října 2018 se uskutečnilo první setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Bylo zahájeno v prostorech ŠKOLNÍHO KLUBU, kde byli rodiče seznámeni se strukturou jednotlivých lekcí. Byl vysvětlen význam grafomotorické části, procvičování dílčích funkcí a dalších činností, které se budou pravidelně opakovat. Děti byly zaujaty programem motivovaným podzimním obdobím, který připravily paní učitelky 1. stupně. Procvičily si zrakovou paměť a zkoušely kreslit vodorovné a svislé čáry. V závěru setkání byli děti s rodiči provedeni po budově školy, kde si zahráli jednoduché hry nebo vyzkoušeli rozmanité činnosti. Celá lekce probíhala v příjemné a přátelské atmosféře. Příští setkání 8.11.

Mgr. Vladimíra Otisková

Týden pro zdraví ve 4. B

V úterý 9. října si žáci 4.B vyrobili ovocné saláty. Důvodem výroby salátů byl dostatečný přísun vitamínů. Nejprve omyli a nakrájeli různé druhy ovoce a pak salát zamíchali. Poté naservírovali do připravených misek, talířků či hrnků. A nakonec si ovocný salát snědli.

Kozí spolek

Týden pro zdraví, který na naší škole probíhá od 8. do 12. října, zahájili třeťáci na malé farmě se zvířátky. Věděli jste, že v Poušově má sídlo Kozí spolek? My jsme se tam společně vydali na exkurzi a byli jsme nadšení. Lektorka Verča si pro všechny připravila nelehké úkoly. Čekal nás řádný úklid kozího výběhu, krmení, ale i dojení. Na závěr jsme si ze smetany utloukli máslo, které jsme mohli ochutnat s čerstvým pečivem. Mňam! Přestože venku bylo chladněji, exkurze se vydařila na jedničku a my tímto děkujeme Kozímu spolku, že jsme u nich mohli strávit hezké dopoledne.

Mgr. Denisa Hudková

Projekt AJ - Healthy Day

Dne 3. 10. se ve 2. B uskutečnil projekt Healthy Day, kde byla využita metoda CLIL, jejíž cílem je podpořit výuku anglického jazyka ve všeobecně vzdělávacích předmětech. Žáci si tak užili hodinu českého jazyka, tělocviku, matematiky a čtení poněkud netradičním způsobem, na který nebyli doposud zvyklí. Tématem celého dne bylo Zdraví, jehož prvky byly zakomponovány ve všech již zmíněných předmětech. Žáci tak nejenom získali nové poznatky v daných předmětech, ale obohatili se i o nová slovíčka a fráze v anglickém jazyce. Na závěr dne dramaticky ztvárnili pohádku O veliké řepě, což se žákům moc líbilo. Snaha metody CLIL spočívá především v tom, odprostit se od běžné výuky a dát jí nový modernější rozměr, při kterém žáci získají větší jistotu v používání cizího jazyka. A to se žákům 2. B podařilo.

Mgr. Michaela Komendová

Minifotbal - starší žáci

V pondělí 1. 10. 2018 se konal okrskový turnaj v minifotbalu na ZŠ Kpt. Jaroše.

Naše družstvo složené z chlapců z 8. a 9. ročníků skončilo na pěkném 3. místě.

Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

Mgr. Eva Vomelová

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2018/2019

Dnešním dnem na naší základní škole odstartovaly volby do školního parlamentu. Volby jsou dobrovolné a volit může každý žák či zaměstnanec školy. O místo předsedy se v letošním školním roce uchází celkem šest kandidátů. Každý kandidát poctivě vyplnil listinu, na které uvedl nejen své zájmy, ale i vize. Kdo usedne na místo předsedy? Na post předsedy kandiduje i bývalá předsedkyně. Dokáže si se svým volebním programem obhájit místo, nebo ji vystřídá někdo jiný? Necháme se překvapit. Vyhlášení voleb proběhne v úterý 9. 10. 2018 na druhém setkání členů parlamentu.
Mgr. Denisa Hudková

Projekt EDISON

Po loňském úspěchu se k nám opět vrátil projekt EDISON. Návštěva zahraničních stážistů z Brazílie, Jordánska/Iráku, Ruska, Kazachstánu, Rumunska a Gruzie přináší našim žákům rozvoj dovedností komunikovat v anglickém jazyce, ale také poznání kultury jiných národů. Stážisté si opět připravili zajímavé prezentace, aktivity a pro nejmenší i hry spojené s jejich domovskou vlastí. Zpestřením byli stážisté také pro hostitelské rodiny několika našich žáků, kterým tímto děkujeme za spolupráci.

Mgr. Ivona Špačková

LVK pro žáky 1. stupně

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat, že z důvodu velkého zájmu žáků 2. stupně o lyžařský výcvikový kurz není možné přihlásit v letošním školním roce žáky z 1. stupně. Žáci z 2. stupně mají přednost. Tato informace byla zveřejněna již na přihlášce  minulý týden.

Velice mě tato situace mrzí a omlouvám se za ni, ale věřím, že možnost jet na LVK bude v příštím školním roce.

Děkuji za Vaše pochopení.

Mgr. Eva Vomelová

vedoucí LVK

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  |  další >>