Krajské kolo dětské sólové recitace 2018

V pátek 20. 4. 2018 se v Městské knihovně v Třebíči na Hasskově ulici konalo krajské kolo dětské sólové recitace. Skvěle zde naši školu reprezentovali hned dva úspěšní recitátoři.

Testování SCIO

Testování znalostí, dovedností, klíčových kompetencí a obecných studijních předpokladů umožňuje testování Scio, které naše škola pro vybrané ročníky využívá. Jedná se o dlouhodobé sledování výsledků vzdělávání.

Beseda o USA

Dne 9. 4. 2018 se žáci 4. – 9. ročníku měli možnost zúčastnit zajímavé přednášky o USA, zejména o jejich západní části. Přednášející se s žáky podělil o své osobní zkušenosti, fotografie a videa ze „země neomezených možností“.

Nenech se ovládnout

V pátek 13. 4. proběhla druhá část preventivního programu Radoslava „Gipsy“ Bangy s názvem Nenech se ovládnout.

SPOLUFINANCOVÁNO ZE ZÁSAD MA21 A ZDRAVÍ 2020 ID ZZ00015.0353

Preventivní program "Chovám se správně"

Žáci 3. a 4. tříd se dne 12.4. 2018 zúčastnili preventivního programu „Chovám se správně“ pořádaného Městskou policií v Třebíči. Toto již osmé setkání bylo zaměřené na téma Pyrotechnické výrobky.  Zástupkyně policie děti seznámila s tím, co to pyrotechnika je a jaké druhy pyrotechnických výrobků známe. Dále si povídali o tom, jak zábavnou pyrotechniku bezpečně používat, aby nedošlo ke zranění či úrazu.

Mgr. Dana Konečná

Neztrácej čas!

V pondělí 10. dubna absolvovali žáci 6. ročníku druhou část preventivního programu s názvem Neztrácej čas!

Jarní laťka

Ve středu 4. dubna 2018 se konala tradiční školní sportovní soutěž ve skoku vysokém – „Jarní laťka“.

Dopraváček 2018

V letošním školním roce proběhl již 12. ročník školní dopravní soutěže Dopraváček. Žáci  prvního stupně si vyzkoušeli své znalosti a dovednosti z oblasti dopravní výchovy. Od 6. března do 5. dubna  odpovídali na otázky týkající se problematiky chodců a cyklistů. Mladší žáci v kategorii Chodec například prokázali znalost problematiky pohybu na chodníku, na silnici, ale i znalost dopravních značek. Žáci 4. – 5. ročníku si zopakovali vybavení jízdního kola, pohyb na silnici a znalost dopravních předpisů.  Praktická část se odehrála v tělocvičně při jízdě na koloběžce, při které se využil model dopravního hřiště.

Mgr. Božena Moltašová

Krajské kolo chemické olympiády

Ve středu 21. března se žák naší školy zúčastnil krajského kola chemické olympiády na gymnáziu v Jihlavě.

Spolupráce 1. a 5.A

Ve středu 14.3.2018 si společně zopakovali a procvičili dopravní značky  žáci 1. a 5. A. Starší spolužáci naučili prvňáčky pracovat s interaktivní tabulí, třídili s nimi dopravní značky. Společně si vyrobili semafor. Za svou snahu dostali prvňáčci reflexní samolepku. Páté A patří velké poděkování za bezvadnou spolupráci.

Mgr. Božena Moltašová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  |  další >>