Halloween v angličtině ve třídě Začít spolu

Poslední tři týdny se děti ze třídy 1.A v hodinách angličtiny věnovaly kromě učiva z učebnice i Halloweenskému říkadlu, snažily se ho doprovodit pohybem a mít na čelence nebo špejli danou postavu nebo věc.  Dětem se tato činnost velmi líbila, všem se povedlo svou postavu výstižně napodobit a užít si tak svátek anglicky mluvících zemí.

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2. setkání 7. 11. 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se uskutečnilo druhé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Tentokrát se rodiče a děti rozdělili, rodiče se zúčastnili besedy se speciálním pedagogem Mgr. Lenkou Bínovou, děti měly program ve třídě s paní učitelkou B. Moltašovou. Nejdříve se v kruhu na koberci pozdravili a poté procvičovali sluchovou analýzu a syntézu vytleskáváním slabik dle obrázků zvířat. Grafomotorická část měla za úkol upevnit horní a dolní oblouk, což bylo také motivováno zvířecí říší. Na konci setkání odcházeli se spokojeným výrazem nejen žáci, ale i rodiče, kteří načerpali užitečné informace ohledně školní zralosti.

Mgr. Vladimíra Otisková

Anglický projekt „I CAN…“

Ve třídě 4.B proběhl minulý a tento týden anglický projekt, který měl procvičit učivo druhé lekce. Žáci měli zvládnout říct co umí a neumí. Nejdříve si donesli potřebné doplňky k focení, aby bylo možno fotografií ilustrovat dovednost, kterou mají zvládnutou. V následující hodině pracovali se svými fotografiemi, které různě upravovali a dokreslovali. Nakonec nalepili ke svým ústům „bubliny“ jako v komiksu, kde byly věty oznamující co kdo umí.

Florbal - report

Ve čtvrtek 14.11.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo ve florbalu mladších žáků. V konkurenci 5 základních škol jsme obsadili krásné 2. místo. Od počátku turnaje šla naše hra postupně nahoru a s každou další výhrou jsme působili jistějším a sebevědomějším dojmem. Turnaj gradoval posledním zápasem neporažených týmů ZŠ Benešova a nás. Tento zápas skončil nerozhodně, a tak o postupu soupeře rozhodlo pouze lepší celkové skóre. I přesto bych chtěl kluky pochválit za příkladnou reprezentaci školy, jak po sportovní tak i lidské stránce.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Krys, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Lisý, Urbánek (oba 6.A)

Mgr. Vojtěch Dvořák

Hurá na brambory!

Ve středu 13. listopadu se páťáci vydali do Balin u Velkého Meziříčí. Tam pro ně byl připravený program o bramborách. Nejprve se rozdělili do tří skupin. Každá skupina si vyzkoušela všechny aktivity např. hmatové sáčky, soutěže s bramborami, pokusy s mikroskopem, výroba bramborového těsta a pečení bramborových placek. Program se nám moc líbil.

Václava Nešpůrková, Iveta Petráňková, Libuše Voznicová

Stolní tenis

V pátek 8.11.2019 se sešli vítězové okresních kol v Havlíčkově Brodu na krajském finále. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: A. Zedníčková, S. Pořízová a D. Axmanová a družstvo chlapců: S. Kneslík, J. Urbánek a O. Kuchař. Všichni opět sehráli výborné a nelehké zápasy. Skvělý výsledek byl pro děvčata 2. místo. Chlapci trochu zklamaní, jelikož od medaile je dělil pouze 1 bod a získali pěkné 4. místo. Pro všechny velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Táborská

Pokladničky pro Modrého hrocha

7. 11. se žáci 2. A a 5. B sešli při společné práci pro nadaci Modrý hroch, která pomáhá nemocným dětem. Vytvořili 21 hezkých pokladniček s logem nadace, které mohou být využity pro vybírání příspěvků na charitativní projekty.

Ivona Špačková, Iveta Petráňková

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Dne 1. 11. 2019 navštívili žáci pátých tříd Alternátor v Borovině.

Program „Vesmír“ oživil a rozšířil přírodovědné učivo a expozice SÚRAO o ukládání jaderného odpadu žáky trochu potrápila orientací v textu a čtení s porozuměním.

Na závěr jsme na oplátku potrápili lezeckou stěnu…

Mgr. Václava Nešpůrková

Divadelní den v Začít spolu

Na středu 6. listopadu se naši prvňáčci jistě těšili, protože na ně čekal divadelní den. V ranním kruhu si vytvořili pravidla chování v divadle. A pak se již vyrazilo do divadla Pasáž na pohádku Maxipes Fík. Žáci prožili Fíkovu proměnu z malého štěňátka až do velkého MAXIPSA. Společně s Fíkem navštívili hodinu tělocviku, zpěvu. Plavili se po moři a navštívili Afriku. Nakonec se Fík šťastně vrátil domů, kde na něho čekala jeho kamarádka Ája.

Divadlo se všem líbilo a všichni toužili mít takového velkého kamaráda doma.

Mgr. Ivana Válalová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  |  další >>