Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Halloween v angličtině ve třídě Začít spolu

Poslední tři týdny se děti ze třídy 1.A v hodinách angličtiny věnovaly kromě učiva z učebnice i Halloweenskému říkadlu, snažily se ho doprovodit pohybem a mít na čelence nebo špejli danou postavu nebo věc.  Dětem se tato činnost velmi líbila, všem se povedlo svou postavu výstižně napodobit a užít si tak svátek anglicky mluvících zemí.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2. setkání 7. 11. 2019

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2. setkání 7. 11. 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se uskutečnilo druhé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Tentokrát se rodiče a děti rozdělili, rodiče se zúčastnili besedy se speciálním pedagogem Mgr. Lenkou Bínovou, děti měly program ve třídě s paní učitelkou B. Moltašovou. Nejdříve se v kruhu na koberci pozdravili a poté procvičovali sluchovou analýzu a syntézu vytleskáváním slabik dle obrázků zvířat. Grafomotorická část měla za úkol upevnit horní a dolní oblouk, což bylo také motivováno zvířecí říší. Na konci setkání odcházeli se spokojeným výrazem nejen žáci, ale i rodiče, kteří načerpali užitečné informace ohledně školní zralosti.

 Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Anglický projekt „I CAN…“

Anglický projekt „I CAN…“

Ve třídě 4.B proběhl minulý a tento týden anglický projekt, který měl procvičit učivo druhé lekce. Žáci měli zvládnout říct co umí a neumí. Nejdříve si donesli potřebné doplňky k focení, aby bylo možno fotografií ilustrovat dovednost, kterou mají zvládnutou. V následující hodině pracovali se svými fotografiemi, které různě upravovali a dokreslovali. Nakonec nalepili ke svým ústům „bubliny“ jako v komiksu, kde byly věty oznamující co kdo umí.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Florbal - report

Florbal - report
Ve čtvrtek 14.11.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo ve florbalu mladších žáků. V konkurenci 5 základních škol jsme obsadili krásné 2. místo. Od počátku turnaje šla naše hra postupně nahoru a s každou další výhrou jsme působili jistějším a sebevědomějším dojmem. Turnaj gradoval posledním zápasem neporažených týmů ZŠ Benešova a nás. Tento zápas skončil nerozhodně, a tak o postupu soupeře rozhodlo pouze lepší celkové skóre. I přesto bych chtěl kluky pochválit za příkladnou reprezentaci školy, jak po sportovní tak i lidské stránce.
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Krys, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Lisý, Urbánek (oba 6.A)

Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Hurá na brambory!

Ve středu 13. listopadu se páťáci vydali do Balin u Velkého Meziříčí. Tam pro ně byl připravený program o bramborách. Nejprve se rozdělili do tří skupin. Každá skupina si vyzkoušela všechny aktivity např. hmatové sáčky, soutěže s bramborami, pokusy s mikroskopem, výroba bramborového těsta a pečení bramborových placek. Program se nám moc líbil.

Václava Nešpůrková, Iveta Petráňková, Libuše Voznicová

více info

Stolní tenis

Stolní tenis

V pátek 8.11.2019 se sešli vítězové okresních kol v Havlíčkově Brodu na krajském finále. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: A. Zedníčková, S. Pořízová a D. Axmanová a družstvo chlapců: S. Kneslík, J. Urbánek a O. Kuchař. Všichni opět sehráli výborné a nelehké zápasy. Skvělý výsledek byl pro děvčata 2. místo. Chlapci trochu zklamaní, jelikož od medaile je dělil pouze 1 bod a získali pěkné 4. místo. Pro všechny velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Táborská

více info

Pokladničky pro Modrého hrocha

Pokladničky pro Modrého hrocha

7. 11. se žáci 2. A a 5. B sešli při společné práci pro nadaci Modrý hroch, která pomáhá nemocným dětem. Vytvořili 21 hezkých pokladniček s logem nadace, které mohou být využity pro vybírání příspěvků na charitativní projekty.

Ivona Špačková, Iveta Petráňková

více info

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Dne 1. 11. 2019 navštívili žáci pátých tříd Alternátor v Borovině.

Program „Vesmír“ oživil a rozšířil přírodovědné učivo a expozice SÚRAO o ukládání jaderného odpadu žáky trochu potrápila orientací v textu a čtení s porozuměním.

Na závěr jsme na oplátku potrápili lezeckou stěnu…

Mgr. Václava Nešpůrková

více info

Divadelní den v Začít spolu

Divadelní den v Začít spolu

Na středu 6. listopadu se naši prvňáčci jistě těšili, protože na ně čekal divadelní den. V ranním kruhu si vytvořili pravidla chování v divadle. A pak se již vyrazilo do divadla Pasáž na pohádku Maxipes Fík. Žáci prožili Fíkovu proměnu z malého štěňátka až do velkého MAXIPSA. Společně s Fíkem navštívili hodinu tělocviku, zpěvu. Plavili se po moři a navštívili Afriku. Nakonec se Fík šťastně vrátil domů, kde na něho čekala jeho kamarádka Ája.

Divadlo se všem líbilo a všichni toužili mít takového velkého kamaráda doma.

Mgr. Ivana Válalová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  |  další >>
strana: 14 / 45   celkem: 450 záznamů