Rekordyáda ve 3.A

Třída 3. A se zapojila do celoškolního projektu Rekordy a kuriozity akcí Každý je v něčem nejlepší (1. 2.). Byla to zábavná rekordyáda, kde se každý snažil překonat sám sebe při tvořivých činnostech a zapojil „nejen tělo, ale i mozek“.

A jaké disciplíny na žáky čekaly?

1.           Hod létajícím talířem na dálku

2.           Skok přes švihadlo – počet přeskoků v časovém limitu 1 min

3.           Vrh papírovou koulí na cíl

4.           Střih – nejdelší spirála vystřižená z donesené PET lahve

5.           Přesnost – nejpřesnější kresba nohou podle předlohy v časovém limitu

6.           Hod kartami na cíl – 10 karet vhazovaných do kbelíku sčítal se počet zásahů

Mgr. Ivana Válalová

Dne 24.1. se pět  žáků pátého ročníku vydalo na okresní kolo olympiády v matematice, které pořádá Dům dětí a mládeže v Třebíči, aby se pokusili pokořit náročné úkoly z oblasti aritmetiky a geometrie. V celkovém počtu třiceti dvou úspěšných řešitelů základního kola, kteří se sjeli z devíti základních škol našeho okresu, se naši fandové matematiky neztratili. Mezi osmnácti úspěšnými řešiteli úkolů okresního kola se umístili hned tři naši žáci a to na 8. místě, na 7. místě a na 2. místě.

Gratulujeme.

Mgr. Ivona Špačková

Preventivní program v 7. třídách

V pondělí 29. 1. 2018 proběhl v 7. Ročníku preventivní program od Oblastní charity Třebíč zaměřený na téma Šikana. Žáci se v úvodu zamýšleli nad tím, co si pod tímto pojmem představují a uváděli různé situace, které považují za šikanu.

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

25. a 26. ledna se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Jazykově nadaní žáci z celého třebíčského okresu se utkali v poslechovém testu z angličtiny, dále při popisování obrázku a improvizované reakci na problémovou situaci.

Ve středu proběhlo na prvním stupni školní kolo recitační soutěže. Nejprve se ve Studiu Kopce sešli žáci 1. – 3. ročníků. Poté je vystřídali starší spolužáci ze 4. a 5. ročníků. Dnešnímu školnímu kolu předcházela kola třídní, z nichž ti nejúspěšnější dnes recitovali. Všem patří velká pochvala za odvahu a vítězům velká gratulace.

Mgr. Radka Václavková

Recitační soutěž na 2. stupni

V úterý 23. ledna se v odpoledních hodinách uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně. V učebně hudební výchovy se sešlo 25 soutěžících z 6. – 8. ročníku.

Projekt - Martin Luther King

Dne 15. 1 se žáci osmého ročníku v rámci výuky anglického jazyka zúčastnili projektu Den Martina Luthera Kinga

Bílá zima

O bílé zimě, na kterou stále letos čekají, si povídali  žáci 1.A v pátek 12.1.2018.  Vytvářeli myšlenkovou mapu na téma zima, četli článek o zimě, počítali příklady se zimní tematikou. Pracovali ve skupinách při přiřazování stop ve sněhu k zvířatům, spojovačkou odhalili brloh medvěda. Při práci prvňáčci využili znalosti probraných písmen a četbou se dozvěděli nové informace. Každý žák namaloval pěkný zimní obrázek.

Mgr. Božena Moltašová

Projekt 4.A a 4.B - Sportujeme rádi

Dne 12.1.2018 se žáci  4. tříd zúčastnili projektového vyučování na téma Sportujeme rádi.  Dopoledne plné sportu a zábavy si užili při různých soutěžích s netradičními pomůckami. Při plnění úkolů měly děti možnost ověřit si svoji fyzickou zdatnost a schopnost hrát v týmu ve smyslu fair – play. Všechny děti si za své sportovní výkony odnesly malou odměnu.

Mgr. Dana Konečná a Mgr. Václava Nešpůrková

Projekt v německém jazyce - ICH

V pondělí 8. 1. žáci 7. ročníku sestavovali projekt, který se týká vlastní osoby.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  |  další >>