Mikulášský turnaj v baseballu

Dne 29. 11. 2019 se konal Mikulášský turnaj v baseballu na ZŠ Horka-Domky, pořádaný sportovním klubem Nuclears Třebíč.

Naši školu reprezentovaly dva týmy dětí. Mladší děti 1. - 2. třída a starší děti 3. - 4. třída.

Oba týmy byly šikovné, sehrané a bojovaly o každý míček, nic nedaly soupeřům zadarmo. Vybojovaly si krásná 2. místa.

Děti si z turnaje odnášely nejen skvělé zkušenosti a dobrou náladu, ale i nové baseballové vybavení – pálku, míček a odpalovací stojan, které využijí při tréninku na další turnaje.

Voznicová L.

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Důležité pokyny a informace k zájezdu do Moritzburgu a Drážďan

V Začít spolu pekli dorty

V pátek 29. 11. čekalo na žáky a žákyně 1. A projektové vyučování. Neslo název: Jak pejsek a kočička pekli dort. V úvodu si žáci povídali o tom, jaké svátky slavíme během roku doma. Jaký je rozdíl mezi svátkem a narozeninami. Pak si připomněli jak správně blahopřát předáváním dárku. Po pohádce žáci vybírali správné potraviny, které potřebujeme při pečení dortu. A pak již nastalo samotné „pečení“ dortů a jejich zdobení. Ke zdobení se potřeboval tvaroh a různé druhy ovoce. Během toho, co se nazdobené dorty musely nechat odležet, žáci se pustili do čtení pohádky. A věřte, že čtení zvládli na výbornou. Hravě zvládli i doplňování písmen do pohádky. A čím byl projekt ukončen. Přece snědením upečených dortů. Byla to sladká a zdravá tečka našeho projektu.

Mgr. Ivana Válalová

Týden boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Program Týdne boje a další důležité informace

Adventní tvoření 3. A

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 si žáci 3. A společně se svými rodiči pod vedením lektorky p. Dohnalové vytvořili adventní věnec. Každý si nazdobil podle vlastního vkusu a fantazie. Věnec si všichni odnesli domů, kde jim bude zkrášlovat adventní čas.

B. Moltašová

Space Explorers v AJ ve 4.B

Ve středu 27.11. si žáci ze 4.B zkusili v hodině angličtiny zdramatizovat příběh Space Explorers z jejich učebnice Explore Together 2. Nad přípravou strávili asi týden a zopakovali si tak gramatické učivo předchozích lekcí. Všichni žáci se svědomitě připravili a zaslouží si velkou pochvalu za předvedený výkon.

Mgr. Vladimíra Otisková

Olympiáda v českém jazyce

Ve dnech 20. a 21. listopadu roku 2019 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Na žáky 8. a 9. tříd čekalo celkem 7 úkolů, které měly prověřit nejen jejich mluvnické vědomosti, ale také jazykové schopnosti a nápaditost.

Úkoly nebyly zrovna jednoduché, přesto se s nimi skvěle vypořádalo hned 23 žáků ze 46 zúčastněných. Nejvíce bodů získal Martin Mitvalský (9. A) a o 2. místo se podělily se stejným počtem bodů Elizabeth Trojanová (9. A) a Petra Krčálová (9. B).

Mgr. Zuzana Dočekalová

Florbalový turnaj

V úterý 19. 11. 2019 se zúčastnili žáci 4. – 5. tříd okresního kola florbalového turnaje, který pořádal ČEPS cup.

Žáci se umístili na krásném 2. místě. Byl to úžasný turnaj, plný emocí a hry na úrovni profesionálů. Brány soupeřů se jen otřásaly – padaly skoro samé tyčky. Našim hráčům chybělo trochu štěstíčka.

Už teď se žáci těší na příští turnaj.

Voznicová Libuše

Florbal - starší žáci - 3. místo

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se konal okrskový turnaj starších žáků ve florbalu na ZŠ Horka - Domky. Družstvo našich chlapců (9. roč. - Jahoda, Veselý, Homolka, Slaměník, Žák, 8. roč. - Bláha, Hort, Zedníček, Dunkel) podalo výkon, za který se nemusí stydět. V konkurenci 5 zúčastněných škol obsadilo 3. místo. Náš tým zvítězil nad ZŠ Rudíkov a ZŠ Týnská, prohrál se ZŠ Benešova a ZŠ Horka – Domky.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  |  další >>