Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Podpora řemesel v Třebíči

Podpora řemesel v Třebíči

V pátek se vydali osmáci na exkurzi na SPŠ Třebíč. Nejdříve navštívili dílny oboru slaboproud a silnoproud, poté měli možnost zhlédnout CNC stroje, kovodílnu a chemickou laboratoř. V každé z dílen se žáci věnovali praktickým činnostem, při kterých jim pomáhali studenti daných oborů. Poté odjeli na Žďárského ulici, kde se podívali do dílen pasířů, uměleckých kovářů, opravářů zemědělských strojů, automechaniků a autotroniků. Nejen chlapci, ale také dívky si vyzkoušeli práci u kovadlin, posadili se do Kaipanů – aut sestavených studenty školy. Celé dopoledne si osmáci užili a možná se někdo z nich rozhodl pro studium na této škole.

Lenka Zvěřinová a Eva Vomelová

více info

Po stopách Luckyho

v Začít spolu

Po stopách Luckyho

Žáci v 1. A mají svého maskota. Je to pejsek Lucky. Dohlíží každý den na své lidské kamarády ve třídě, aby se pěkně učili. Ve středu 26. února si Lucky a jeho zvířecí kamarádi pro své žáčky a jejich rodiče, prarodiče a sourozence připravil zábavné odpoledne plné úkolů. Rodinné týmy dostaly hrací kartu, kterou postupně po splnění jednotlivých úkolů vybarvovaly. Celkem si Lucky připravil deset stop, kde byly různé zapeklité úkoly z matematiky (najít, kde bydlí zvířátka, na zvířátkách objevit číslici, opravit zvířátkům příklady, počítat se zvířátky, doplňovat červíky, najít rozdíly, zúčastnit se narozeninové oslavy, najít nejlepší kamarády, účastnit se běžeckých závodů a poznat značkožrouty). Pokud rodinný tým úkoly splnil, dostal od Luckyho sladkou odměnu (perníkové pejsky a kostičky). Větší odměnou však bylo prožít spolu v Začít spolu bezva odpoledne.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Dětský fotbalový pohár III

Dětský fotbalový pohár III
Ve středu 26. 2. 2020 jsme se zúčastnili posledního kola Dětského fotbalového poháru na ZŠ T. G. Masaryka. Hrálo se opět na 4 branky bez brankářů a tak o góly nebylo nouze. Co se týče výsledků, tak se bohužel nedařilo jak v předchozích kolech, ale i tak byl ve hře cítit posun od odkopávání směrem k soupeřově brance k vědomému vedení, kličkování a zakončování. Také se k nám připojila i děvčata, která ihned do kolektivu zapadla a fungovala jako platná část týmu. Opět jsme si tak super zasportovali a potkali se s kamarády z jiných škol. Chtěl bych také poděkovat pořadateli Pavlu Chalupovi za organizaci celého turnaje a ZŠ T. G. Masaryka za krásné zázemí a už se těšíme za rok na další pokračování.
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Boreš, Jan Havelka (1. třída), Oliver Herzán, Ondřej Ježek, Jolana Kloudová, Rozálie Dusilová (2. třída)
 
Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Karneval

Karneval

V sobotu 22. 2. 2020 pořádala školní družina a školní klub při ZŠ a MŠ Na Kopcích dětský karneval. Děti v maskách a rodiče se dostavili do školní jídelny, kde už na ně čekal bohatý program plný her, tance a soutěží, ale především kouzelník, který děti velmi pobavil a zapojil do svého vystoupení. Akce se vydařila, všichni odcházeli spokojeni a už se těší na příští rok.

Miluše Němcová

Vychovatelka ŠD

více info

Projekt Pancake Day

Projekt Pancake Day

Pancake Day - jeden z velice oblíbených svátků v anglicky mluvících zemích - připadl letos na 25. února. Palačinkový den (Pancake Day), nebo též Zpovědní úterý (Shrove Tuesday, od slova shrive - "zpovídat se"), je tradiční hodovní den před Popeleční středou. Jde o poslední den masopustu čili období hodování a slavností před postní dobou.

Žáci 5. B se seznámili s touto tradicí spojenou s přípravou palačinek a různými soutěžemi při projektu v hodině angličtiny. Jeho součástí byla krátká animovaná pohádka, práce s pracovním listem a malá ochutnávka palačinek.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Chemická olympiáda

Chemická olympiáda

V letošním ročníku chemické olympiády bylo jedním slovem všechno přesolené. Ale ne úplně tak, jak to znáte ze známé a jedné z nejhezčích pohádek. Slovo sůl má pro chemika daleko širší význam a zaslouží si z naší strany mnohem větší pozornost než některé jiné látky, protože k solím (kromě té kuchyňské) patří i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čisticí prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin i krásné vápencové krápníky. Toto téma řešily úlohy teoretické části a testu školního kola. Praktickou částí se zabýval jediný účastník školního kola – Martin Mitvalský z 9. A., konkrétně kvalitativní analýzou kationtů kovů a plamenovými zkouškami těchto iontů. Martin zvládl všechny úkoly výborně a postupuje do okresního kola.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Školní kolo biologické olympiády

Školní kolo biologické olympiády

V únoru proběhlo v naší škole školní kolo biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl „Těžký život ve vodě“. Podrobně jsme zkoumali prostředí vodního ekosystému, studovali jsme adaptace různých živočichů na vodní prostředí, vliv teploty, pH a obsahu kyslíku ve vodě na život ve vodě i migraci vodních obratlovců. Zabývali jsme se i otázkou, jak se rostliny přizpůsobily vodnímu prostředí, jak se v něm rozmnožují. Pod mikroskopem pozorovali lístky mechů a zjistili tak, jak mech udržuje vodu ve svém těle.

Školního kola se zúčastnili 4 žáci. První místo získala Jana Zahrádková z 9. A, 2. místo obsadila Lucie Vodínská a třetí místo Tereza Stehlíková, obě z 8. A. Všem se zajímavá práce líbila.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech od 9. do 14. února 2020 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Sněhu bylo dost, proto jsme si lyžování užili. V pondělí sice nevládly ideální povětrnostní podmínky, ale to k horám patří.

Žáci byli rozděleni do družstev a každý den probíhal výcvik na lyžích za vzorného dohledu instruktorů a pomoci zdravotníka.
Jako každý rok byl výcvik završen závody ve slalomu.

Děkuji všem za povedený lyžařský kurz!!!

Mgr. Eva Vomelová

více info

Zvířata kolem nás - projekt ve 3. A

Zvířata kolem nás - projekt ve 3. A

Ve středu 19. 2. 2020 vyvrcholilo dlouhodobé snažení 3. A zjistit, zda je pravda, co se říká. Např. HLADOVÝ JAKO VLK, PILNÝ JAKO VČELKA, ŠPINAVÝ JAKO PRASE, ŠŤASTNÝ JAKO BLECHA, DUPE JAKO SLON … V hodinách Čig žáci vyhledávali informace o daném živočichovi, v prvouce je zařazovali do kategorií, ve Vv malovali, v psaní krasopisně přepisovali. Práce děti bavila. Některá rčení se potvrdila, jiná vyvrátila.

Mgr. Božena Moltašová

více info

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

Okresní kolo konverzační soutěže v AJ

13. února se žákyně 9. ročníku Meggi Jablonci zúčastnila okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v prostorách Katolického gymnázia v Třebíči. Součástí soutěže byl zajímavý poslech s úkoly. Dále se soutěžící představili zkušební komisi, pohovořili o vybraném obrázku s ekologickou tématikou a také se zamýšleli nad problémovými situacemi, se kterými se setkávají nebo by se mohli setkat ve svém běžném životě. Všechny rozhovory probíhaly samozřejmě pouze v angličtině. Děkujeme žákyni, která reprezentovala naší školu a získala tak jistě i zajímavou zkušenost.

Mgr. Ivona Špačková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  |  další >>
strana: 2 / 41   celkem: 403 záznamů