Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Sbírka během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s příběhem chlapečka, který nám zaslala jeho maminka. Jedná se o 17ti měsíčního chlapečka, který utrpěl krvácení do mozku na podkladě vrozené cévní vady a nyní prodělává intenzivní rehabilitaci, která vede k významnému zlepšování stavu. Část rehabilitace včetně hippotherapie si rodiče platí. Peníze, které se vyberou během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům poputují díky nadaci NF Modrý hroch chlapečkovi a jeho rodině. Následuje citace dopisu od maminky:

Dobrý den,
jmenuji se Niky Ježko a mám 16 měsíců. U maminky v bříšku se mi líbilo a krásně jsem rostl. Ale 7. července se mi přestalo dařit a i přes různá vyšetření v nemocnici lékaři nezjistili příčinu a pustili maminku domů. O týden později a třech dalších kontrolách lékařka zjistila, že krvácím do mozku a už se mi tam udělala sraženina. Ihned maminku poslali na sál a musel jsem se narodit císařským řezem. Ještě ten samý den mě převezli a operovali v dětské nemocnici v Brně. Operace trvala 7 hodin a byla velmi náročná. Nikdo z lékařů nevěřil, že tak vážný stav zvládnu. Musel jsem tam být sám a být statečný. Po týdnu za mnou mohla maminka s tatínkem přijet a poprvé mě vidět. V tento den se poprvé dozvěděli moji diagnózu, mám dětskou mozkovou obrnu, centrální levostrannou hemiparézu. To znamená, že nehýbu a neovládám levou stranu těla, protože krvácení poškodilo nenávratně část mozku ovládající levou polovinu těla. Už dva týdny po operaci jsem mohl jet s maminkou a tatínkem domů. Doma se mi daří a snažím se zlepšovat. Od dvou měsíců musím 3x denně cvičit Vojtovu metodu, která mi velmi pomáhá, i když se mi občas nelíbí. Díky rehabilitacím už umím válet sudy. Jezdí k nám i paní z Rané péče, která se mnou cvičí a hraje si. Ve 14ti měsících jsem byl poprvé na koních. Celý týden jsem s pomocí terapeutek ležel na koníkovi, který mě hřál a pomohl mi uvolnit svaly. Dnes v 16ti měsících jsem v Jánských lázních v Krkonoších, proto jsem za Vámi nemohl přijet. Každý den cvičím, plavu v bazénu a navštěvuji další procedury. Čeká mě ještě dlouhá cesta a spousta dalších rehabilitacích a lázeňských procedur, ale věřím, že se brzy naučím lézt i chodit a můj stav se bude zlepšovat. 
Hrozně moc Vám, rodičům, dětem, ZŠ Na Kopcích a nadaci Modrý hroch děkujeme. Bylo pro nás velké překvapení, že jste se rozhodli pomoci zrovna mně. A samozřejmě děkujeme i paní doktorce Trojanové, která nás do Vašeho projektu přihlásila. 
Ještě jednou moc děkujeme a mrzí nás, že s Vámi dnes nemůžeme být a poděkovat Vám osobně.
Přejeme Vám krásné Vánoce, spoustu lásky a hlavně zdraví.
Niky Ježko a rodiče 
 
Tento projekt byl spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.
 
více info

Hrou proti AIDS

Ve středu 28. 11. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili preventivní akce s názvem Hrou proti AIDS. Chlapci a dívky byli rozděleni do smíšených družstev a na čtyřech stanovištích plnili úkoly, které se týkaly problematiky pohlavních nemocí, zejména AIDS. Formou her a kvízů se zaměřili zejména na nebezpečí nákazy a přenosu pohlavních nemocí a seznámili se s možnostmi ochrany před těmito nemocemi.

Tuto velmi poutavou a zajímavou akci pro žáky naší školy připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu z Jihlavy.

Mgr. Zuzana Dočekalová

více info

Workshop s drumbeny

Ve středu 28. listopadu naši školu navštívil pan Zdeněk Roller - autor písní, multiinstrumentalista a lektor hudebních workshopů. Akce se zúčastnily některé třídy z 1. stupně ZŠ. Děti se seznámily jak s drumbeny, tak s nejstarším hudebním nástrojem zvaným didgeridoo. Pan Roller nám dokonce předvedl, že není nutné vlastnit takový nástroj, ale můžeme si ho "vyrobit" například z trubice od vysavače. Program byl perfektně promyšlený a nejen dětem se líbil. I paní učitelky se do hry na bubny zapojily a moc si to užily.

Velké poděkování patří paní učitelce Nešpůrkové, že pro naše žáky tuto akci zajistila.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Výuka metodou CLIL ve 3. A

Děti ze 3. A se tento týden již podruhé zúčastnily výuky v anglickém jazyce, jež provázela metoda CLIL. A co to ten CLIL vůbec je? Jedná se výuku nejazykových předmětů (např. PRV, M, VV, PČ, atd.) v anglickém jazyce. Děti si tak osvojují nejen porozumění AJ, ale učí se i novým vědomostem v rámci předmětu jiného. V září se žáci 3. A učili o cyklu vývoje motýla. Celým dnem je provázela populární kniha od spisovatele Erica Carla - The Very Hungry Caterpillar.

Tentokrát si pro ně paní učitelka připravila téma "The Seasons", tedy čtyři roční období. Motivačním prvkem bylo vytvoření anglického "lapbooku" - knihy, která obsahuje různé informace, miniknížečky, skládačky a hry, díky kterým děti tuto látku lépe pochopí. Výuka probíhala 4 vyučovací hodiny. Žáci si zahráli hry, naučili se mnoho nových slovíček, zazpívali si písničku, kterou doplnili i o tanec a mnoho dalšího. Během tohoto projektu si žáci zopakovali i to, co už dobře znají - měsíce v roce, oblečení, barvy, fráze, atd.

Celý den probíhal v příjemné atmosféře. Výsledné "lapbooky" se dětem velice povedly, a tak si je pyšně odnášely domů. Výuka CLILu ve 3. A rozhodně nekončí. Už teď si paní učitelka chystá nová témata.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Třeťáci navštívili Galerii Franta

V úterý 20. listopadu se žáci třetích tříd vydali do města, kde na ně čekal program v Galerii Franta. Program, který byl pro žáky připraven, se nazýval "Poprvé v galerii" a pro naše třídy 3. A a 3. B to opravdu platilo - byla to naše úplně první návštěva výstavy obrazů. Po důkladném prozkoumání všech děl třebíčského rodáka Františka Mertla děti plnily různé úkoly. Společně jsme se naučili, jak se v galerii chovat a jaké chování je v galerii nepřípustné, dále jsme se dozvěděli něco o míchání barev a základních pojmech (například jaký je rozdíl mezi portrétem a autoportrétem, jak vypadá malířova pracovna, atd.). V závěru programu děti ve skupinách vytvořily vlastní díla na velké archy papíru, které poté v galerii i vystavily. Z návštěvy jsme byli všichni nadšení.

Pokud jste v Galerii Franta ještě nebyli, neváhejte ji navštívit!

Mgr. Denisa Hudková

více info

„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

více info

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Eva Vomelová

 

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  |  další >>
strana: 2 / 16   celkem: 157 záznamů