Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Projekt „Ich“

Ich heiβe Jana und ich wohne in Třebíč. Nejen tyto fráze si němčináři sedmého ročníku procvičili v projektu „Ich“. Žáci si zábavnou formou zopakovali, co již v němčině dokáží říci o své osobě. Umí se představit, sdělit, kde bydlí, odkud pochází nebo jaké jsou jejich kontaktní údaje či oblíbená barva a den. Žáci se tímto projektem zároveň přichystali k dalšímu tématu, který je čeká – rodina. Naším cílem je nyní dokázat představit sebe i členy své rodiny. Krůček po krůčku se ze žáků stávají zdatní němčináři.

 

Mgr. Vendula Pavlíková

více info

Divadelní představení v anglickém jazyce

28. 1. nás navštívili herci z The Bear Educational Theatre. Žáci prvního stupně zhlédli v jejich podání pohádkové představení Jackie and the Giant, ve kterém si i někteří zahráli a všichni zazpívali. Starší žáci zhlédli představení The Alien Grammar Show, ve kterém si měli možnost upevnit své základní poznatky z anglické gramatiky.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Recitační soutěž na 2. stupni

Recitační soutěž na 2. stupni

V úterý 22. ledna se v odpoledních hodinách konalo školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně. Třináct žáků z 6. – 8. třídy se snažilo svým sólovým projevem zaujmout porotu. Výběr básní byl velmi pestrý, střídali se autoři čeští i světoví. Nejlépe byly zarecitovány verše J. Préverta žákyní sedmého ročníku. Porota udělila ještě dvě 2. místa a také tři 3. místa. Všem děkujeme za účast.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Martin Luther King´s Day

Dne 14. 1. se v osmých třídách konal projekt Martin Luther King´s Day. V rámci anglického jazyka si žáci představili tuto historickou osobnost pomocí her, křížovek a logického uvažování na základě myšlenek a citátů, kterými tato významná osobnost ovlivnila americké dějiny. Žáci si projekt moc užili a těší se na další.

Mgr. Eva Vomelová a Mgr. Michaela Komendová

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 se uskutečnilo již páté setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Děti byly zaujaty programem motivovaným zimním obdobím, který připravily paní učitelky 1. stupně. Byla procvičena zraková analýza a syntéza i zrakové rozlišování vhodně vybranými rozstříhanými obrázky a hledáním stejných tvarů.  Budoucí prvňáčci se snažili spojovat tečky do tvaru sněhové koule. Rodiče si opět odnesli několik nápadů na domácí procvičování, které bude děti bavit a zároveň je připraví na školu.  Příští setkání bude 7. února 2019.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Vánoce v 7. A

Žáci 7. A si poslední den před Vánocemi rozdali moc pěkné dárky, ochutnali cukroví, podívali se na komedii a zahráli si vybíjenou. Užili jsme si klid, pohodu a na závěr si popřáli krásné Vánoce.

Mgr. Eva Vomelová

více info

Vánoce ve 4. A

Že se již kvapem blíží vánoční čas, poznali žáci 4. A podle třídního kolo recitační soutěže. Toto kolo již tradičně proběhlo poslední školní týden před Vánocemi. Na to navázala nová akce s názvem „VÁNOČNÍ STUDENÁ KUCHYNĚ“. Žáci měli za úkol připravit pohoštění a svátečně nachystat hodovní stůl. Pak již nastala ochutnávka dobrot. Všude se linula vůně a všem připravené dobroty náramně chutnaly. A konečně nadešel poslední školní den v roce 2018. Nejprve jsme se vypravili do knihovny. Po návratu jsme posvačili vánoční cukroví a nastalo rozdávání vánočních dárečků. Nakonec jsme si popřáli krásné prožití Vánoc.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Vánoce v 7. B

Poslední den ve škole před Vánocemi si žáci 7. B zpříjemnili povídáním o Vánocích při čaji a cukroví. Potom si mohli vybrat, zda se podívají na filmovou komedii, či se budou bát u hororu. Nejvíce se ale všichni těšili na rozdávání dárků. Někteří si šli potom zahrát vybíjenou, jiní trávili čas nahráváním videoklipů. Zbývající žáci si užívali předvánočního klidu. Poslední den se vydařil a všichni se těší na blížící se Štědrý den a hlavně vánoční prázdniny.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Vánoční tvoření 1. A a 5. B

V pátek 21. 12. 2018 se sešli žáci z 5. B a jejich mladší spolužáci z 1. A ke společnému vánočnímu tvoření. V přátelské atmosféře si vyrobili vánoční ozdobu z přírodnin a přáníčko pro své nejbližší. Dopoledne se vydařilo.

Mgr. Dana Konečná a Mgr. Ivona Špačková

více info

Besídka pro rodiče z 3. A

Ve čtvrtek 20. 12. se sešli všichni rodiče, prarodiče, sourozenci, tetičky i strýčkové, aby se podívali na vystoupení dětí z 3. A. Celým programem je provázela známá a vyhlášená moderátorka Terezka Dusilová. Děti si připravily nejen zpívání moderních vánočních písniček, ale i recitaci, písničku v angličtině a v závěru tanec na písničku Jingle Bells Rock. Během vystoupení nejedna maminka uronila slzu (dojatá byla i paní učitelka, která byla na své žáčky moc pyšná). Po představení bylo ve třídě připravené vyrábění voňavých pomerančů a vánočních svícnů. Následující den čekala žáky tradiční procházka k Lubí, zdobení stromečků pro lesní zvířátka a v neposlední řadě naši třídu navštívil Ježíšek.

Celá 3. A všem přeje krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví a splněných přání do nového roku 2019.

Mgr. Denisa Hudková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  |  další >>
strana: 29 / 46   celkem: 453 záznamů