Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole

Ve středu 5. 12. naši školu navštívil Mikuláš a jeho pomocníci z pekla i z nebe. Nejprve se tato skupinka složená z žáků Školního parlamentu vydala do 1. třídy, kde pro prvňáčky připravila zapeklité úkoly, a poté jejich cesta směřovala do školky. Děti dostaly sladkou odměnu, ale vyslechly si i záznamy z Knihy hříchů. Ostatní třídy navštívili "praví" čerti a andělé s Mikulášem. V některých třídách jim uhlí nestačilo, ale naštěstí byly všechny hříchy příslibem dobrého chování vymazány a nikdo tak nebyl odnesen do pekla.

 Mgr. Denisa Hudková

více info

Turnaj v baseballu

Dne 30. 11. 2018 se konal tradiční Mikulášský turnaj v baseballu, který pořádal klub Nuclears Třebíč.

Naši chlapci se umístili na krásném 1. místě, bojovali o každý míček a nedali soupeřům žádnou šanci.

Z turnaje odcházeli se skvělou náladou a už teď se těší na další turnaj.

Libuše Voznicová

 

více info

Finálový turnaj v kuželkách

Ve čtvrtek 6. prosince proběhl finálový turnaj v kuželkách žáků čtvrtých tříd třebíčských základních škol. Do tohoto finále se probojovalo 6 žáků ze 4. A a 6 žáků ze 4. B. Každý finalista měl k dispozici 30 hodů. Nejvíce z naší školy naházel Matyáš Tomek (117 bodů), který postoupil i do superfinále, kde obsadil krásné 2. místo. Poděkování patří všem organizátorům, finalistům i žákům 4. A, kteří přišli povzbuzovat.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Mikulášský turnaj ve stolním tenise

Odpoledne před svátkem svatého Mikuláše se sešli příznivci (žáci, rodiče a sourozenci) stolního tenisu ze 4. A k „MIKULÁŠSKÉMU TURNAJI“. Po úvodní rozehrávce se organizace chopil velmi dobrý a zkušený hráč pan Vomela. Připomenul žákům základní pravidla a pak předvedl a učil žáky, jak zacházet s pálkou. Toto setkání se již neslo v předvánoční atmosféře. Na závěr všem hráčům donesl Mikuláš sladkou odměnu za účast.

Mgr. Ivana Válalová

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 29.listopadu se uskutečnilo třetí setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY.Celý program pro děti byl motivován adventním obdobím, děti si zazpívaly a zarecitovaly písničky a básničky s vánoční a milulášskou tematikou. Procvičily prostorovou orinetaci (nahoře, dole, vpravo, vlevo, vpravo dole, vlevo nahoře) a naučily se další grafomotorický prvek - šikmé čáry. Rodičům byla tentorkát nabídnut workshop se speciálním pedagogem Mgr. Hanou Otevřelovou. Ta si připravila prakticky zaměřený program týkající se školní zralosti.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Olympiáda v českém jazyce

Ve dnech 21., 23. a 26. listopadu 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Zadané úkoly nebyly zrovna jednoduché, proto školní kolo bylo rozděleno do dvou částí, a to jedna pro žáky 8. ročníku a druhá pro žáky 9. ročníku. V 8. ročníku se s nelehkým zadáním vypořádalo hned 20 žáků, nejúspěšnější řešitelé byli Martin Mitvalský (8. A), Jana Zahrádková (8. B) a Adéla Doležalová (8. B).

Nejvíce bodů v 9. ročníku ze všech 27 zúčastněných žáků získal Matyáš Černý (9. A), 2. místo obsadil Ondřej Chalupa (9. A) a o 3. místo se podělily se stejným počtem Veronika Brátková (9. A) a Eliška Veškrnová (9. B).

Mgr. Zuzana Dočekalová

více info

Adventní tvoření 2. A

Příjemné odpoledne prožili žáci 2. A se svými rodiči, p. učitelkou, p. asistentkou a p. vychovatelkou ve středu 28. 11. 2018. Pod vedením lektorky p. Dohnalové si vytvořili adventní věnec. Ten si každý nazdobil podle vlastního vkusu a fantazie. Věnec si všichni odnesli domů, kde jim bude zkrášlovat adventní čas.

 Mgr. Božena Moltašová

více info

Sbírka během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s příběhem chlapečka, který nám zaslala jeho maminka. Jedná se o 17ti měsíčního chlapečka, který utrpěl krvácení do mozku na podkladě vrozené cévní vady a nyní prodělává intenzivní rehabilitaci, která vede k významnému zlepšování stavu. Část rehabilitace včetně hippotherapie si rodiče platí. Peníze, které se vyberou během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům poputují díky nadaci NF Modrý hroch chlapečkovi a jeho rodině. Následuje citace dopisu od maminky:

Dobrý den,
jmenuji se Niky Ježko a mám 16 měsíců. U maminky v bříšku se mi líbilo a krásně jsem rostl. Ale 7. července se mi přestalo dařit a i přes různá vyšetření v nemocnici lékaři nezjistili příčinu a pustili maminku domů. O týden později a třech dalších kontrolách lékařka zjistila, že krvácím do mozku a už se mi tam udělala sraženina. Ihned maminku poslali na sál a musel jsem se narodit císařským řezem. Ještě ten samý den mě převezli a operovali v dětské nemocnici v Brně. Operace trvala 7 hodin a byla velmi náročná. Nikdo z lékařů nevěřil, že tak vážný stav zvládnu. Musel jsem tam být sám a být statečný. Po týdnu za mnou mohla maminka s tatínkem přijet a poprvé mě vidět. V tento den se poprvé dozvěděli moji diagnózu, mám dětskou mozkovou obrnu, centrální levostrannou hemiparézu. To znamená, že nehýbu a neovládám levou stranu těla, protože krvácení poškodilo nenávratně část mozku ovládající levou polovinu těla. Už dva týdny po operaci jsem mohl jet s maminkou a tatínkem domů. Doma se mi daří a snažím se zlepšovat. Od dvou měsíců musím 3x denně cvičit Vojtovu metodu, která mi velmi pomáhá, i když se mi občas nelíbí. Díky rehabilitacím už umím válet sudy. Jezdí k nám i paní z Rané péče, která se mnou cvičí a hraje si. Ve 14ti měsících jsem byl poprvé na koních. Celý týden jsem s pomocí terapeutek ležel na koníkovi, který mě hřál a pomohl mi uvolnit svaly. Dnes v 16ti měsících jsem v Jánských lázních v Krkonoších, proto jsem za Vámi nemohl přijet. Každý den cvičím, plavu v bazénu a navštěvuji další procedury. Čeká mě ještě dlouhá cesta a spousta dalších rehabilitacích a lázeňských procedur, ale věřím, že se brzy naučím lézt i chodit a můj stav se bude zlepšovat. 
Hrozně moc Vám, rodičům, dětem, ZŠ Na Kopcích a nadaci Modrý hroch děkujeme. Bylo pro nás velké překvapení, že jste se rozhodli pomoci zrovna mně. A samozřejmě děkujeme i paní doktorce Trojanové, která nás do Vašeho projektu přihlásila. 
Ještě jednou moc děkujeme a mrzí nás, že s Vámi dnes nemůžeme být a poděkovat Vám osobně.
Přejeme Vám krásné Vánoce, spoustu lásky a hlavně zdraví.
Niky Ježko a rodiče 
 
Tento projekt byl spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.
 
více info

Hrou proti AIDS

Ve středu 28. 11. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili preventivní akce s názvem Hrou proti AIDS. Chlapci a dívky byli rozděleni do smíšených družstev a na čtyřech stanovištích plnili úkoly, které se týkaly problematiky pohlavních nemocí, zejména AIDS. Formou her a kvízů se zaměřili zejména na nebezpečí nákazy a přenosu pohlavních nemocí a seznámili se s možnostmi ochrany před těmito nemocemi.

Tuto velmi poutavou a zajímavou akci pro žáky naší školy připravily pracovnice Státního zdravotního ústavu z Jihlavy.

Mgr. Zuzana Dočekalová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 29 / 44   celkem: 435 záznamů