Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Třeťáci navštívili Galerii Franta

V úterý 20. listopadu se žáci třetích tříd vydali do města, kde na ně čekal program v Galerii Franta. Program, který byl pro žáky připraven, se nazýval "Poprvé v galerii" a pro naše třídy 3. A a 3. B to opravdu platilo - byla to naše úplně první návštěva výstavy obrazů. Po důkladném prozkoumání všech děl třebíčského rodáka Františka Mertla děti plnily různé úkoly. Společně jsme se naučili, jak se v galerii chovat a jaké chování je v galerii nepřípustné, dále jsme se dozvěděli něco o míchání barev a základních pojmech (například jaký je rozdíl mezi portrétem a autoportrétem, jak vypadá malířova pracovna, atd.). V závěru programu děti ve skupinách vytvořily vlastní díla na velké archy papíru, které poté v galerii i vystavily. Z návštěvy jsme byli všichni nadšení.

Pokud jste v Galerii Franta ještě nebyli, neváhejte ji navštívit!

Mgr. Denisa Hudková

více info

„MYANMAR – divoká cesta do Barmské říše“

V úterý 20. listopadu 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Myanmar – divoká cesta do Barmské říše“. Členové agentury Planeta Země 3000 v čele s Adamem Lelkem připravili fascinující podívanou plnou fotografií, názorných animací, videosekvencí, map a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Myanmaru, kde navštívili největší město Yangon, dále nynější hlavní město Neipyijto, kterému se kvůli malému počtu obyvatel přezdívá město duchů, velmi srdečné a přátelské domorodé obyvatelstvo a nádherné zlatem zdobené budhistické chrámy.

Mgr. Hana Komendová

více info

WORKSHOP PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

Mgr. Hana Otevřelová

Ve čtvrtek 29.listopadu 2018 v 16-18h se uskuteční workshop (beseda) pro rodiče předškoláků se speciláním pedagogem - Mgr. Hanou Otevřelovou.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Florbal - starší žáci - 3. místo

V pondělí 19. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu starších žáků. Družstvo našich chlapců (8. a 9. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo pěkné 3. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Husova Nám., ZŠ Březník a KG Třebíč; remíza se ZŠ Tasov; prohra se ZŠ Benešova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Eva Vomelová

 

více info

Florbal

V úterý 13. 11. 2018 se na ZŠ Komenského v Náměšti nad Oslavou konal okrskový turnaj ve florbalu mladších žáků. Družstvo našich chlapců (6. a 7. ročník) podalo velmi dobrý bojovný výkon, když v konkurenci 7 zúčastněných škol obsadilo jenom díky horšímu skóre pěkné 4. místo. Jednotlivá utkání: vítězství nad ZŠ Mohelno, ZŠ Tasov a KG Třebíč; remíza se ZŠ Husova Náměšť; prohra se ZŠ Bartuškova a ZŠ Komenského Náměšť.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Hana Komendová

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 8. listopadu se uskutečnilo druhé setkání cyklu PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Celý program byl motivován kočkou coby oblíbeným domácím zvířetem. Děti se naučily, jak procvičovat svůj sluch, určování první a poslední hlásky, počet slabik. V závěru se naučili další grafomotorický prvek – horní a dolní oblouk s kruhem. Další setkání proběhne za tři týdny 29.listopadu, rodiče mohou tentokrát využít možnost přednášky speciální pedagožky Mgr. Hany Otevřelové a dozvědět se více o školní zralosti.

                                                                                                         Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Podpora řemesel v Třebíči

Dne 9. 11. 2018 navštívili žáci 9. ročníku Střední průmyslovou školu Třebíč, kde pro ně byl připraven program s názvem Podpora řemesel v Třebíči. Na žáky zde čekalo několik praktických aktivit, které jim měly přiblížit maturitní a učební obory na této škole. Deváťáci si mohli vyzkoušet práce kovářské a pasířské, jako elektrikáři sestavili prodlužovací kabel, zhlédli práci CNC stroje, pracovali ve fotokoutku a provedli několik pokusů v chemické laboratoři.

Mgr. Zuzana Dočekalová, Ing. Lenka Rybníčková

více info

Stolní tenis

6. listopadu se vítězové okresních kol ve stolním tenise setkali v Havlíčkově Brodě, aby poměřili své síly v krajském finále. Naše družstva chlapců i děvčat zodpovědně trénovala a výsledek se dostavil. V krajském kole si děvčata vybojovala skvělé 2. místo a chlapci výborné 3. místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.    

           I. Táborská

více info

Halová kopaná - mladší žáci

V pátek 2.11. se konal okrskový turnaj v halové kopané na ZŠ Třebíč, Horka – Domky. Naše družstvo složené z chlapců 6.A a 6.B třídy skončilo na 4. místě. Chlapci sice nedosáhli  na nejvyšší příčky, ale získali jistě cenné zkušenosti, které se jim mohou hodit. Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

Mgr. Eva Vomelová

 

více info

Již tento měsíc nás čeká "Týden boje proti zákeřným chorobám a úrazům" ve spolupráci s NF Modrý hroch

26. 11. - 30. 11. 2018

Již tento měsíc nás čeká "Týden boje proti zákeřným chorobám a úrazům" ve spolupráci s NF Modrý hroch

Tento projekt bude spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 29 / 43   celkem: 421 záznamů