Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Adaptační dopoledne v 1. A

Ve středu 5. 9. 2018 se uskutečnilo ve třídě 1. A adaptační dopoledne. Prvňáčci se věnovali hlavně poznávání nových kamarádů ve třídě prostřednictvím her. Cílem bylo zapamatovat si nejen jména nových spolužáků, ale také jejích zájmů a zálib. Součástí bylo i povídání o pravidlech chování mezi ostatními, aby prvňáčci mohli svůj start ve škole prožít co nejvíce pohodově.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Adaptační den v 6. B

Ve středu 5. září si žáci ze 6. B přišli do školy hrát, povídat si, vzájemně spolupracovat. Měli totiž adaptační den. Stali se žáky druhého stupně, utvořili nový kolektiv a poznali svoji novou třídní učitelku. Seznamovací hry hráli s nadšením, povídání bylo veselé a zjistili, že dokáží i vzájemně spolupracovat. Adaptační den zakončili vycházkou na Zámek, kde si prohlédli výstavu dětských prací. A pak si za odměnu pochutnávali na dobrotách z cukrárny.

Mgr. Zuzana Dreslerová

více info

Adaptační den ve třídě 6.A

Ve středu 5. 9. 2018 se uskutečnil ve třídě 6. A adaptační den. Cílem bylo, aby šesťáci zdárně vstoupili na druhý stupeň, lépe se poznali a dozvěděli se o sobě něco nového. Děti se neučily, ale hrály různé seznamovací hry, při kterých musely spolupracovat, naslouchat si a domlouvat se. Povídaly si, tvořily pravidla třídy, šly na vycházku a na závěr zaslouženě do cukrárny. Všichni se shodli na tom, že to byl přínosný a moc fajn den.

Mgr. Lenka Auerová

více info

Projekt EDISON

23. 9. - 30. 9. 2018

Projekt EDISON

V letošním školním roce nás opět čeká projekt EDISON.

Co je projekt EDISON?

  • Spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností
  • Seznamuje se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích
  • Podporuje porozumění druhým lidem bez předsudků a stereotypů
  • Pobytem zahraničních stážistů na škole oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky
  • Rozvíjí komunikačním schopnosti v angličtině

Jak projekt EDISON probíhá?

  • Skupina (6 – 8) vysokoškolských studentů z různých zemí světa stráví na naší škole jeden týden.
  • Stážisté jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří představí prezentace o své zemi, vedou diskuze s žáky na různá témata, hrají hry, atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.
  • Rodiny žáků mají možnost ubytovat zahraniční stážisty u sebe doma a mít s nimi intenzivnější kontakt, rozvíjet tak komunikaci v angličtině. Začátek pobytu v rodinách v neděli 23.9. odpoledne, předpokládané ukončení pobytu v neděli 30.9. 2018.

Další informace:

více info

DŮLEŽITÉ INFORMACE - ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

PRVNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN

 

PONDĚLÍ 3. 9. 2018

8.00 – 9.00:    slavnostní zahájení školního roku ve třídách

8.00 – 14.00:  školní družina

8.30 – 10.00:  vydávání obědů, odchody na oběd:    1. A...............10.45

                                                                              2. – 4. roč.……….8.30

                                                                              5. – 7. roč.……….8.45

                                                                              8. – 9. roč.……….9.00

                        výdej ostatních obědů:                     11.00 – 12.30     

 

ÚTERÝ 4. 9. 2018     

8.00 – 12.30:   Den třídního učitele

10.00:              konec vyučování 1. ročníku, oběd

11.30 – 13.00: oběd ve školní jídelně (učitel dozor u své třídy)

Konec vyučování a odchody na oběd:           2. – 4. roč.……….11.30

                                                                        5. – 7. roč.……….12.00

                                                                        8. – 9. roč.……….12.30

Školní družina: 6.00 – 7.45, 10.00 – 16.00

 

STŘEDA 5. 9. 2018

Výuka dle rozvrhu 

Adaptační den: 1. A, 6. A, 6. B

Školní družina: 6.00 – 7.45, 11.40 – 17.00

 

 

Celý pedagogický sbor se už těší na všechny žáky!

Příjemný start do nového školního roku.

více info

Na Laguně

Ve čtvrtek dopoledne se všichni příznivci vodních radovánek z 2. stupně vydali do aquaparku Laguna. Zde strávili hodinu a půl pláváním ve venkovním bazénu se slanou vodou, jízdou na tobogánu, využili vířivky a masážní proudy. Nejvíce byla obsazena divoká řeka, houpací kolébka či podmořská jeskyně s akváriem. Po dopoledni stráveném ve vodě se již všichni těšili na vydatný oběd.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Sportovní den 2018

Cílem naší sportovní výpravy byla lokalita chráněného území, přírodní památka Ptáčovský kopeček. Každé družstvo muselo prokázat své dovednosti a znalosti v morseovce, hodu na cíl, chůzi s básničkou, rozpoznání rostlin, zpěvu, … Některé úkoly byly humorné, jiné nás potrápily, ale naše putování se vydařilo. A výsledek naší výpravy? I cesta může být cíl!

více info

Školní výlet druhých tříd

Letošní školní výlet druháci prožili v DT Biskupice. Programem výletu byl turnaj v přehazované a relaxace v místním venkovním bazénu. Sice nás v noci zastihla velká bouřka, ale to nás neodradilo od všech sportovních aktivit. Naštěstí druhý den vysvitlo sluníčko a my tak mohli dokončit turnaj a spokojení a unavení odjet zpátky domů.

více info

Výlet 7. A - Mrákotín

Na třídní výlet se třída 7. A vydala na tábořiště v Mrákotíně ve dnech 20. až 22. června.

Ve středu jsme se ubytovali a rovnou jsme vyrazili na rybník, u nějž tábořiště leží. Někteří se šli koupat, jiní vytáhli na vodu kánoe. Na vodě jsme zůstali skoro celý den, na pevninu jsme vylezli jenom na jídlo a také jsme si zahráli pár her. Druhý den jsme vyrazili do nedaleké Lhotky, kde jsme překonali svůj strach a mnozí i své síly v lanovém parku. Po návratu se opět všichni vydali na vodu. V pátek nám již počasí tolik nepřálo a vzhledem k zimě, která nás probudila, se nikomu na vodu nechtělo. Díky tomu jsme měli dostatek času na balení a úklid tábořiště a po obědě jsme se již vydali na cestu domů.

 

Strážná hora 7. A

Ve středu 27. 6. jsme se vydali přes celé město na Strážnou horu. Na Strážné hoře jsme si zahráli hru, abychom se trochu zahřáli, protože nebylo úplně nejtepleji a někteří počasí trošku podcenili. Po pár "mravenčích bitvách" jsme vylezli na vodárenskou věž. Z horní plošiny věže jsme si užívali krásný výhled na celé město Třebíč. Poté jsme se uvnitř podívali na krátká poučná videa o vodárenství a o památkách Třebíče. Před návratem do školy jsme ještě vyzkoušeli "Lanáček v Borovičkách" a poté jsme se přes občerstvení a zmrzlinu vrátili zpátky do školy.

 

Mgr. Antonín Malach

 

více info

Výlet 7. B

V pondělí 18. června žáci 7. B vyrazili na školní výlet do Brna. Díky krásnému slunečnému počasí si užili procházku po Brně a adrenalinovou hru „laser game“. Ta žáky bavila natolik, že si ji zopakovali hned 2x. Po maximálním nasazení v bojové hře se žáci těšili opět do letního Brna. Procházku Brnem zakončili nákupy v nákupním centru Vaňkovka. Příjemně unaveni se potom vydali vlakem zpět do Třebíče, kdy i cestu vlakem si užili na maximum.

Mgr. Vendula Pavlíková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 33 / 43   celkem: 421 záznamů