Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Turnaj v kuželkách

Kuželky jsou sportovní disciplína, která má svá mistrovství světa, a ze kterých třebíčští kuželkáři a kuželkářky přivezli nejeden cenný kov.

Kuželky patří mezi sporty senzorické. U sportovců vyžadují emoční stabilitu, rozhodnost, svědomitost, odhad vzdálenosti, rychlosti a směru, senzomotorickou koordinaci. Při hře jsou namáhány jiné svalové skupiny než u běžně známých sportů.

Kuželky se dají hrát závodně, ale mohou být i dobrým doplňkovým sportem ostatních typů sportů. Rozvíjejí výše zmíněné osobnostní vlastnosti, schopnosti a dovednosti. A to si vyzkoušeli žáci 4. A i 4. B v základním (postupujícím) kole turnaje třebíčských škol. V první části proběhly cvičné hody a v druhé části odehráli všichni žáci ostrý start na 20 hodů. Z každé třídy se započítává 6 nejlepších výsledků, které budou sečteny do soutěže družstev.

 

Mgr. Ivana Válalová a Iveta Petráňková

více info

Přijímací řízení na střední školu ve školním roce 2018/2019

Přihlášky

  • stále platí možnost podat 2 přihlášky v rámci prvního kola pro denní studium
  • obě přihlášky jsou vyplněny stejně /růžový podtisk/
  • na přihlášku žáci uvádějí dvě školy a dva obory vzdělávání, pokud se na ně hlásí
  • pokud se hlásí na jednu školu, druhou neuvádí
  • pořadí škol na přihláškách není závazné – o volbě školy a oboru rozhodne uchazeč uplatněním zápisového lístku
  • přihlášky musí být odevzdány na střední školu do 1. března 2019v případě, že uchazeč podává přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou, je termín odevzdání přihlášky do 30. listopadu 2018

 

více info

Mezinárodní den kuchařů

Žáci z 3. A se ve čtvrtek 11. října rozhodli oslavit "Mezinárodní den kuchařů". Paní učitelka pouze nakoupila suroviny a děti měly všechny pokyny a úkoly napsané na tabuli. Cílem bylo vytvořit nejen chutnou, ale i krásně naservírovanou pomazánku. Ve třídě se utvořily tři skupinky - každá měla svého šéfkuchaře. A jak to celé dopadlo? Podívejte se na fotografie. Třeťáci sami vymysleli skvělé pomazánky včetně receptů a ještě si i pochutnali. Vzkaz pro děti od paní učitelky: "Jsem na Vás moc moc moc pyšná!"

Mgr. Denisa Hudková

více info

Týden pro zdraví v 2. A

V rámci Týdne pro zdraví se třída 2. A dala do pohybu. Každý den ráno společně cvičíme, vedeme si přehled pohybových aktivit a doby strávené u počítače, tabletu, televize, mobilu… Žáci se pustili i do přípravy zdravé svačiny. Pevně doufáme, že nadšení a elán vydrží co nejdéle.

Mgr. Božena Moltašová

více info

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 4. října 2018 se uskutečnilo první setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Bylo zahájeno v prostorech ŠKOLNÍHO KLUBU, kde byli rodiče seznámeni se strukturou jednotlivých lekcí. Byl vysvětlen význam grafomotorické části, procvičování dílčích funkcí a dalších činností, které se budou pravidelně opakovat. Děti byly zaujaty programem motivovaným podzimním obdobím, který připravily paní učitelky 1. stupně. Procvičily si zrakovou paměť a zkoušely kreslit vodorovné a svislé čáry. V závěru setkání byli děti s rodiči provedeni po budově školy, kde si zahráli jednoduché hry nebo vyzkoušeli rozmanité činnosti. Celá lekce probíhala v příjemné a přátelské atmosféře. Příští setkání 8.11.

       Mgr. Vladimíra Otisková                                      

více info

Týden pro zdraví ve 4. B

V úterý 9. října si žáci 4.B vyrobili ovocné saláty. Důvodem výroby salátů byl dostatečný přísun vitamínů. Nejprve omyli a nakrájeli různé druhy ovoce a pak salát zamíchali. Poté naservírovali do připravených misek, talířků či hrnků. A nakonec si ovocný salát snědli.

více info

Kozí spolek

Týden pro zdraví, který na naší škole probíhá od 8. do 12. října, zahájili třeťáci na malé farmě se zvířátky. Věděli jste, že v Poušově má sídlo Kozí spolek? My jsme se tam společně vydali na exkurzi a byli jsme nadšení. Lektorka Verča si pro všechny připravila nelehké úkoly. Čekal nás řádný úklid kozího výběhu, krmení, ale i dojení. Na závěr jsme si ze smetany utloukli máslo, které jsme mohli ochutnat s čerstvým pečivem. Mňam! Přestože venku bylo chladněji, exkurze se vydařila na jedničku a my tímto děkujeme Kozímu spolku, že jsme u nich mohli strávit hezké dopoledne.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Projekt AJ - Healthy Day

Dne 3. 10. se ve 2. B uskutečnil projekt Healthy Day, kde byla využita metoda CLIL, jejíž cílem je podpořit výuku anglického jazyka ve všeobecně vzdělávacích předmětech. Žáci si tak užili hodinu českého jazyka, tělocviku, matematiky a čtení poněkud netradičním způsobem, na který nebyli doposud zvyklí. Tématem celého dne bylo Zdraví, jehož prvky byly zakomponovány ve všech již zmíněných předmětech. Žáci tak nejenom získali nové poznatky v daných předmětech, ale obohatili se i o nová slovíčka a fráze v anglickém jazyce. Na závěr dne dramaticky ztvárnili pohádku O veliké řepě, což se žákům moc líbilo. Snaha metody CLIL spočívá především v tom, odprostit se od běžné výuky a dát jí nový modernější rozměr, při kterém žáci získají větší jistotu v používání cizího jazyka. A to se žákům 2. B podařilo.

Mgr. Michaela Komendová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 33 / 44   celkem: 436 záznamů