Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Anglická olympiáda pro 4. roč.

V pátek 25. 5. se sešlo třináct žáků 4. ročníku, protože měli chuť vyzkoušet si svoji první anglickou olympiádu. A zvládli to na výbornou! Potvrdili, že se orientují v anglicky psaném textu, na základě poslechu vyberou nebo zaznamenají správnou odpověď, dokážou představit sebe, svoji rodinu. Porotu také přesvědčili, že mají dostatečné znalosti na to, aby si popovídali o různých druzích obrázků. Výkony všech soutěžících byly natolik vyrovnané, že bylo velmi těžké rozhodnout o vítězích, ale nejlepší 3 byli nakonec přeci jen vybráni.

Mgr. Kateřina Poulová

více info

Návštěva K – centra Noe Třebíč

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 navštívili žáci 9. ročníku K- centrum Noe, které sídlí v Třebíči na Hybešově ulici. Jedná se o víceúčelové regionální zařízení, s nízkoprahovým přístupem, které je zaměřeno na komplexní potřeby regionu v oblasti problematiky drog. Deváťáci se díky skvělému výkladu sociální pracovnice Bc. M. Svobodové blíže seznámili s činností této organizace, prohlédli si zázemí kontaktního centra, ale zejména zjistili, že posláním K - centra Noe je omezit sociální a zdravotní dopad rizikového užívání drog u osob užívajících drogy, jejich partnerů a rodin i další veřejnosti na okrese Třebíč.

Mgr. Zuzana Dočekalová, Ing. Lenka Auerová

více info

Exkurze do Znojma

V pondělí 21. května se 6. ročníky vydaly prozkoumat krásy královského města Znojma. Exkurzi jsme zahájili okružní jízdou v turistickém vláčku, který nás povozil po celém městě. Celá trasa byla doprovázena výkladem, takže žáci vždy věděli, kam upřít svůj zrak. Uprostřed trasy jsme měli přestávku u Rotundy svaté Kateřiny, kde jsme si řekli více informací ke stavbě rotundy a pokochali se nádherným výhledem na celé Znojmo. Poté naše cesty směrovaly ke znojemskému podzemí. Zde nám ukáplo pár vystrašených slziček, když nám v podzemí pan průvodce zhasnul. Vše jsme ale zvládli na jedničku a bez ztrát na kusech se vrátili zpět do Třebíče. Nesmíme zapomenout ani na žáky tolik oblíbený rozchod na náměstí, kdy si téměř každý poctivě naplnil žaludek něčím dobrým a pokoupil i něco na památku.

Mgr. Vendula Pavlíková

SPOLUFINANCOVÁNO ZE ZÁSAD MA21 A ZDRAVÍ 2020 ID ZZ00015.0353

více info

Sportujeme rádi

V pondělí 21. 5. se žáci 1. roč. vydali na hřiště, aby si společně a s chutí zasportovali. Byl to sice náročný, ale zábavný den plný sportu a dovádění.

více info

Chovám se správně-ukončení celoročního projektu

Ve středu 16. května se uzavřela celoroční spolupráce městské policie se žáky 3. a 4. tříd. Velkou odměnou pro žáky byla návštěva kamerového systému městské policie. Nejdříve si žáci v zasedací místnosti zopakovali všechna témata. Pak se již vydali do malinkaté místnosti, kde bylo naše město jako na dlani. Velké poděkování patří organizátorům tohoto projektu za to, že připomněli žákům, jak se správně chovat v různých nebezpečných situacích.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Pohár rozhlasu 2018 – starší žactvo

Ve středu 16. května 2018 se konal Pohár rozhlasu staršího žactva. Jedná se o soutěž družstev v atletických disciplínách (štafety 4x 60m, 60m, skok daleký, vrh koulí, skok vysoký, běh 800m dívky, 1500m chlapci.

více info

Pohár rozhlasu - mladší žáci

V úterý 15. května 2018 se konal Pohár rozhlasu mladšího žactva. Jedná se o soutěž družstev v atletických disciplínách. 

více info

Anglická olympiáda - 5. ročník

Dne 15. 5. 2018 se na naší škole konala olympiáda z anglického jazyka . Žáci 5. ročníků si poměřili své „angličtinářské“ znalosti a dovednosti v konverzační soutěži. Po poslechu a porozumění ve čtení, kdy žáci doplňovali správné tvary a slova do textu následovalo  představení své osoby. Na závěr žáci popsali obrázky na různá témata a odpovídali na otázky související s tímto tématem. I když byli mezi soutěžícími vyhodnoceni pouze první tři nejlepší, všichni si zaslouží velkou pochvalu za odvahu a dovednosti, které v této soutěží předvedli..

Gratulujeme!

více info

Poznávací zájezd do Londýna

Ve dnech 7. – 11. 5.  se někteří žáci druhého stupně společně se studenty z Katolického gymnázia Třebíč zúčastnili poznávacího zájezdu do Londýna a Oxfordu s tématem „Za Harry Potterem do Bradavic“. 

více info

Můj kamarád - projekt NJ

Ve dnech 7.5.  a  14.5. 2018  žáci  7.ročníku vytvářeli v hodinách  německého jazyka  projekt s názvem  – Můj kamarád. Popisovali  vlastnosti, vzhled,  oblíbené zájmy i co nedělají rádi.

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 37 / 44   celkem: 436 záznamů