Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Chovám se správně

Sedmé setkání 3. a 4. ročníků se strážníkem Městské policie Třebíč, mělo název „Zákeřná droga.“

Zhlédli jsme krátký film „Návykové látky“ s komentářem herce Martina Dejdara.

Kreslený příběh sourozenců Petra a Lenky nám ukázal, jak rychle a smutně může skončit ten, kdo si zahrává s drogou.

Seznámili jsme se s pojmy závislost, omamné a psychotropní látky.

Mgr. Václava Nešpůrková

více info

Tuláci trénovali mozek

Ve čtvrtek 8. února zavítaly děti z Tuláku do mozkoherny. Ujala se jich Šárka Vostálová. „Některé děti u nás už byly vloni. Pro ně jsme připravili Sunball a Pukec, novinky, kterými jsme mozkohernu obohatili.“

více info

Karneval

Karneval

K únoru patří již tradiční karneval, na který se těší zejména děti. I letos k nám přijel kouzelník, zatančili jsme si, zařádili a s plnými bříšky odcházeli domů.

více info

Veselé zoubky v 1.A a 1.B

V pátek 16.2.2018 se obě třídy sešly ve Studiu Kopce při preventivním programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Děti se pod vedením třídních učitelek seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a jak se mění. Všechny zaujala i projekce filmu Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Byly probrány zásady správné péče o chrup. Ten si děti zkusily namalovat i vymodelovat.

Žáci dostali za odměnu samolepky do koupelny a balíček „Veselé zoubky“.

Mgr. Božena Moltašová a Mgr. Marcela Velebová

více info

Pancake´s day v 5.B

15.2. se žáci z 5.B seznámili s tradičním svátkem v anglicky mluvících zemích, při kterém jde hlavně o přípravu na předvelikonoční půst, pečení palačinek nebo lívanců, originalitu a také legraci. Po seznámení se základními slovíčky si žáci přeložili z angličtiny recept na výrobu palačinek a pak se pustili i do jejich výroby, zdobení a jezení. Nejatraktivnější činností bylo obracení palačinek jejich vyhazováním do vzduchu. Více či méně úspěšné pokusy byly zajímavou tečkou za celým projektem. 

Mgr. Ivona Špačková

více info

Preventivní program OSPOD - Dětská práva

14.2. se páťáci zúčastnili preventivního programu pořádaného pracovníky OSPOD , ve kterém se měli možnost seznámit s náplní práce sociálních pracovníků a kurátorů z Odboru sociálně právní ochrany dětí v Třebíči.  V první části žáci získali povědomí o základních pojmech z oblasti jejich práce a ve druhé části si pak ve skupinkách vyzkoušeli společně navrhnout řešení fiktivních  krizových situací, ve kterých by se mohli oni sami nebo jejich kamarádi ocitnout.

                                                                                                                         Mgr. Ivona Špačková

více info

Exkurze do planetária

V pondělí 12.2. se žáci 5. ročníku vypravili do planetária v Brně na promítání naučného pořadu Zázračné planety. Během promítání v sále s projekční kupolí se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o zimní noční obloze a souhvězdích, které na ní mohou teď pozorovat, a pak samozřejmě také mnoho informací o všech planetách naší Sluneční soustavy i o samotném Slunci. Po prohlídce interaktivních prvků v parku před planetáriem všichni opět zamířili do Třebíče.

Mgr. Ivona Špačková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID ZZ00015.0353.

více info

Valentine´s Day

Dne 15. 2. se žáci 6. tříd v rámci výuky anglického jazyka zapojili do projektu Den svatého Valentýna, ve kterém se dozvěděli, kdo je to sv. Valentýn, proč se tento svátek slaví. 

více info

„BRAZÍLIE – vášnivé srdce Jižní Ameriky“

Ve středu 14. února 2018 se žáci 2. stupně zúčastnili populárně vzdělávacího pořadu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“. 

více info

Na pevnosti Boyard

V čtvrtek  15. 2. se žáci 3. A vydali na dobrodružnou soutěž Pevnost Boyard, kterou DDM Třebíč připravil v prostorách bývalé továrny BOPO.

Družstva plnila úkoly zaměřené na logiku a obratnost, za které získávala klíče. Po získání pěti klíčů mohla vstoupit do labyrintu, kde musela najít potřebné indicie k otevření brány s pokladem.  Tento den si žáci náramně užili, prožili mnoho dobrodružství a zase se o kousek lépe poznali.

Mgr. Ivana Válalová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>
strana: 40 / 43   celkem: 421 záznamů