Šikovní řemeslníci z 2. A

26. 10. se druháčci vydali do muzea na zámek, aby se zúčastnili vzdělávacího programu „Šikovní řemeslníci“, který připravili pracovníci MKS Třebíč. Během programu se děti seznámily s tím, jak se provozovala některá řemesla v dobách, kdy lidem ještě nepomáhala elektřina. Dozvěděly se, jakou práci dalo lidem vyrobit mouku, upéct chleba nebo ušít šaty. Všichni si také vyzkoušeli, jaká dřina bylo nakládat chléb do pece lopatou.

Ivona Špačková

Beseda s Mgr. Lenkou Bínovou

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 16 hodin se na naší škole uskuteční beseda s Mgr. Lenkou Bínovou. Pracuje jako speciální pedagog a pohovoří na téma školní zralosti a připravenosti dětí na školu.

Mgr. Vladimír Otisková

Okrskové kolo v halové kopané

Ve čtvrtek 31.10.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo v halové kopané. Naši chlapci převážně ze 7. ročníku obsadili v konkurenci dalších 4 základních škol celkové 2. místo. Kluky musím pochválit jednak za kvalitní sportovní výkony, kdy dokázali výsledkově i herně přehrát většinu soupeřů, tak i za výbornou atmosféru, která po celý turnaj panovala.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Hala, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Kneslík, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Tomek (5.A)

Mgr. Vojtěch Dvořák

Haloween Projekt AJ - 3. B

Čtvrteční dopoledne 31. 10. se třída 3. B proměnila na třídu „strašidelnou“, kde byli k vidění duchové, čarodějnice a čarodějové, kostlivci, upíři a mnoho dalších nadpřirozených bytostí. Výuka anglického jazyka tak byla tentokrát netradiční a nesla se v duchu HALLOWEENU, který se právě v tento den slaví. Žáci se naučili nová slovíčka, poslechli básničku a shlédli video, kde viděli způsob slavení tohoto svátku v anglicky mluvících zemích a důvody, proč se tento svátek slaví. Všem žákům 3. B a rodičům patří velké díky za úžasné kostýmy, které si na tento den připravili.

Mgr. Michaela Komendová

Halloweenské učení v Začít spolu

Ve čtvrtek 31. 10. prožili žáci 1. A velikou proměnu. Do třídy vstoupili jako čarodějnice, kostlivci, upíři a jiné strašidelné postavy. Ale nemyslete si, i takové strašidelné bytosti chodí do školy. I když trošku jiné. Avšak práce pro ně bylo připraveno dost a dost. Čekalo na ně devět komnat a v každé se plnily roztodivné úkoly. A jakéže komnaty na ně během dopoledne čekaly? Komnata pavouků, příšer, bludišť, lektvarů, slov, písmen, rozdílů, barev a počítání.

Všichni si halloweenský svátek užili a pořádně si zastrašili.

Mgr. Ivana Válalová

Má vlast – třídní projekt 3. A

Své znalosti, vědomosti, orientaci na mapě i kreativitu si vyzkoušeli žáci 3. A ve čtvrtek 31. 10. 2019 při projektu Má vlast. Vyhledávali na mapě naše hory, města, řešili čtyřsměrky, malovali vlajku, prokázali své znalosti o našem městě. Důležitá byla spolupráce a ta se projevila i při výtvarném zpracování textu naší hymny. Všichni se pokusili namalovat zemský ráj to napohled.

B. Moltašová

Máme rádi písničky

V pátek 25. 10. 2019 se sešli při společném projektu žáci 3. A a 3. B. Zazpívali si při klavíru i kytaře, doprovázeli zpěv hrou na tělo a na rytmické nástroje. Ve skupinách poznávali lidové písničky, ostatním je pantomimicky předváděli a poté zazpívali. Děti si vyrobily drobný rytmický nástroj, kterým svůj zpěv doprovázely. Velký zájem byl o „karaoke“, kde zazněly písně nejrůznějších interpretů.

Akce se vydařila a žáci s úsměvem vykročili vstříc podzimním prázdninám.

Moltašová, Červeňová

Země česká, domov můj

Ve středu 23. 10. jsme se ve 3. B zabývali projektem „Země česká, domov můj.“ Nejdříve si děti vyrobily úvodní desky, na které si pomocí myšlenkové mapy zapsaly pro ně důležité pojmy související s Českou republikou. Objevila se nejen jména řek, měst, známých osobností, ale i názvy firem, významných památek nebo pohoří. Poté se děti přesunuly k počítačům a ve skupinkách vyhledávaly základní informace ke státním symbolům, které poté prezentovaly spolužákům. Povídali jsme si také o blížícím se státním svátku – 28. 10., jak je to s vyvěšováním vlajky. Zjistili jsme, že ne vždy vypadala jako dnes a poslechli jsme si i českou hymnu. Poté děti pracovaly se slepou mapou krajů a vyhledávaly za pomocí nástěnné mapy krajská města. To už byl pro mnohé náročnější úkol. Někteří žáci si vyzkoušeli podobný úkol i se slepou mapou řek, jiní porovnávali města podle počtu obyvatel. Na závěr děti čekal krátký kvíz a krátká videa o krajích ČR, Praze, ale i o našich slovenských sousedech. Projekt přinesl spoustu nových informací, vyzkoušel schopnost dětí vyhledávat informace pomocí internetu i encyklopedií, ale také jejich schopnost spolupracovat v týmu.

Mgr. Lenka Červeňová

Bezpečně doma i venku

Ve čtvrtek 24. 10. se druháčci zúčastnili besedy s příslušnicí Městské policie Třebíč. Dozvěděli se mnoho zajímavých, ale hlavně důležitých věcí. Kromě znalostí, jak se chovat na silnici nebo na hřišti, si děti také připomněly, jak se bezpečně chovat v situaci, kdy je osloví cizí osoba na ulici, při napadení cizím psem a podobně. Zopakovaly si také důležitá telefonní čísla, která by mohly někdy v případě nouze potřebovat.

Ivona Špačková

Český den proti rakovině 2019

Moc děkujeme všem, kteří přispěli.

Letošní sbírka byla pro naši školu rekordní!

Sbírka v příštím roce proběhne 13. 5. 2020, akci bude mít opět na starosti Školní parlament.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  |  další >>