Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 8. setkání 27. února 2020

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 8. setkání 27. února 2020

Ve čtvrtek 27. února se již poosmé sešly děti naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Paní učitelka Hudková z prvního stupně naší školy se snažila procvičit matematické představy a lomenou čáru (pilu)  jako grafomotorický prvek potřebný pro nácvik psaní. Činnosti motivované příslovím „Práce šlechtí“ velmi atraktivně dané dovednosti procvičily a ukázaly rodičům, jak jednoduše toto procvičovat. Druhá polovina setkání probíhala v keramické dílně pod vedením vychovatelek školní družina Ivany Táborské a Ivany Pažourkové. Děti si vymodelovaly tulipán, který dokončí v některých z příštích setkání.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Okresní kolo chemické olympiády 2020

Okresní kolo chemické olympiády 2020

V pátek 28. února Martin Mitvalský z 9. A úspěšně reprezentoval naši školu v okresním kole chemické olympiády, která se konala na gymnáziu v Třebíči. V praktické i teoretické části si vedl velice dobře a obsadil krásné 8. místo. Gratulujeme!

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Podpora řemesel v Třebíči

Podpora řemesel v Třebíči

V pátek se vydali osmáci na exkurzi na SPŠ Třebíč. Nejdříve navštívili dílny oboru slaboproud a silnoproud, poté měli možnost zhlédnout CNC stroje, kovodílnu a chemickou laboratoř. V každé z dílen se žáci věnovali praktickým činnostem, při kterých jim pomáhali studenti daných oborů. Poté odjeli na Žďárského ulici, kde se podívali do dílen pasířů, uměleckých kovářů, opravářů zemědělských strojů, automechaniků a autotroniků. Nejen chlapci, ale také dívky si vyzkoušeli práci u kovadlin, posadili se do Kaipanů – aut sestavených studenty školy. Celé dopoledne si osmáci užili a možná se někdo z nich rozhodl pro studium na této škole.

Lenka Zvěřinová a Eva Vomelová

více info

Po stopách Luckyho

v Začít spolu

Po stopách Luckyho

Žáci v 1. A mají svého maskota. Je to pejsek Lucky. Dohlíží každý den na své lidské kamarády ve třídě, aby se pěkně učili. Ve středu 26. února si Lucky a jeho zvířecí kamarádi pro své žáčky a jejich rodiče, prarodiče a sourozence připravil zábavné odpoledne plné úkolů. Rodinné týmy dostaly hrací kartu, kterou postupně po splnění jednotlivých úkolů vybarvovaly. Celkem si Lucky připravil deset stop, kde byly různé zapeklité úkoly z matematiky (najít, kde bydlí zvířátka, na zvířátkách objevit číslici, opravit zvířátkům příklady, počítat se zvířátky, doplňovat červíky, najít rozdíly, zúčastnit se narozeninové oslavy, najít nejlepší kamarády, účastnit se běžeckých závodů a poznat značkožrouty). Pokud rodinný tým úkoly splnil, dostal od Luckyho sladkou odměnu (perníkové pejsky a kostičky). Větší odměnou však bylo prožít spolu v Začít spolu bezva odpoledne.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Dětský fotbalový pohár III

Dětský fotbalový pohár III
Ve středu 26. 2. 2020 jsme se zúčastnili posledního kola Dětského fotbalového poháru na ZŠ T. G. Masaryka. Hrálo se opět na 4 branky bez brankářů a tak o góly nebylo nouze. Co se týče výsledků, tak se bohužel nedařilo jak v předchozích kolech, ale i tak byl ve hře cítit posun od odkopávání směrem k soupeřově brance k vědomému vedení, kličkování a zakončování. Také se k nám připojila i děvčata, která ihned do kolektivu zapadla a fungovala jako platná část týmu. Opět jsme si tak super zasportovali a potkali se s kamarády z jiných škol. Chtěl bych také poděkovat pořadateli Pavlu Chalupovi za organizaci celého turnaje a ZŠ T. G. Masaryka za krásné zázemí a už se těšíme za rok na další pokračování.
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Boreš, Jan Havelka (1. třída), Oliver Herzán, Ondřej Ježek, Jolana Kloudová, Rozálie Dusilová (2. třída)
 
Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Karneval

Karneval

V sobotu 22. 2. 2020 pořádala školní družina a školní klub při ZŠ a MŠ Na Kopcích dětský karneval. Děti v maskách a rodiče se dostavili do školní jídelny, kde už na ně čekal bohatý program plný her, tance a soutěží, ale především kouzelník, který děti velmi pobavil a zapojil do svého vystoupení. Akce se vydařila, všichni odcházeli spokojeni a už se těší na příští rok.

Miluše Němcová

Vychovatelka ŠD

více info

Projekt Pancake Day

Projekt Pancake Day

Pancake Day - jeden z velice oblíbených svátků v anglicky mluvících zemích - připadl letos na 25. února. Palačinkový den (Pancake Day), nebo též Zpovědní úterý (Shrove Tuesday, od slova shrive - "zpovídat se"), je tradiční hodovní den před Popeleční středou. Jde o poslední den masopustu čili období hodování a slavností před postní dobou.

Žáci 5. B se seznámili s touto tradicí spojenou s přípravou palačinek a různými soutěžemi při projektu v hodině angličtiny. Jeho součástí byla krátká animovaná pohádka, práce s pracovním listem a malá ochutnávka palačinek.

Mgr. Ivona Špačková

více info

Chemická olympiáda

Chemická olympiáda

V letošním ročníku chemické olympiády bylo jedním slovem všechno přesolené. Ale ne úplně tak, jak to znáte ze známé a jedné z nejhezčích pohádek. Slovo sůl má pro chemika daleko širší význam a zaslouží si z naší strany mnohem větší pozornost než některé jiné látky, protože k solím (kromě té kuchyňské) patří i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čisticí prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin i krásné vápencové krápníky. Toto téma řešily úlohy teoretické části a testu školního kola. Praktickou částí se zabýval jediný účastník školního kola – Martin Mitvalský z 9. A., konkrétně kvalitativní analýzou kationtů kovů a plamenovými zkouškami těchto iontů. Martin zvládl všechny úkoly výborně a postupuje do okresního kola.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Školní kolo biologické olympiády

Školní kolo biologické olympiády

V únoru proběhlo v naší škole školní kolo biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl „Těžký život ve vodě“. Podrobně jsme zkoumali prostředí vodního ekosystému, studovali jsme adaptace různých živočichů na vodní prostředí, vliv teploty, pH a obsahu kyslíku ve vodě na život ve vodě i migraci vodních obratlovců. Zabývali jsme se i otázkou, jak se rostliny přizpůsobily vodnímu prostředí, jak se v něm rozmnožují. Pod mikroskopem pozorovali lístky mechů a zjistili tak, jak mech udržuje vodu ve svém těle.

Školního kola se zúčastnili 4 žáci. První místo získala Jana Zahrádková z 9. A, 2. místo obsadila Lucie Vodínská a třetí místo Tereza Stehlíková, obě z 8. A. Všem se zajímavá práce líbila.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech od 9. do 14. února 2020 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Sněhu bylo dost, proto jsme si lyžování užili. V pondělí sice nevládly ideální povětrnostní podmínky, ale to k horám patří.

Žáci byli rozděleni do družstev a každý den probíhal výcvik na lyžích za vzorného dohledu instruktorů a pomoci zdravotníka.
Jako každý rok byl výcvik završen závody ve slalomu.

Děkuji všem za povedený lyžařský kurz!!!

Mgr. Eva Vomelová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02749-21_01_20-10

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 5 / 44   celkem: 435 záznamů