Okrskové kolo v halové kopané

Ve čtvrtek 31.10.2019 proběhlo na ZŠ Horka Domky okrskové kolo v halové kopané. Naši chlapci převážně ze 7. ročníku obsadili v konkurenci dalších 4 základních škol celkové 2. místo. Kluky musím pochválit jednak za kvalitní sportovní výkony, kdy dokázali výsledkově i herně přehrát většinu soupeřů, tak i za výbornou atmosféru, která po celý turnaj panovala.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Bednář, Hala, Nestrojil, Pánek (všichni 7.A), Fiala, Kneslík, Kšír, Matějka (všichni 7.B), Tomek (5.A)

Mgr. Vojtěch Dvořák

Haloween Projekt AJ - 3. B

Čtvrteční dopoledne 31. 10. se třída 3. B proměnila na třídu „strašidelnou“, kde byli k vidění duchové, čarodějnice a čarodějové, kostlivci, upíři a mnoho dalších nadpřirozených bytostí. Výuka anglického jazyka tak byla tentokrát netradiční a nesla se v duchu HALLOWEENU, který se právě v tento den slaví. Žáci se naučili nová slovíčka, poslechli básničku a shlédli video, kde viděli způsob slavení tohoto svátku v anglicky mluvících zemích a důvody, proč se tento svátek slaví. Všem žákům 3. B a rodičům patří velké díky za úžasné kostýmy, které si na tento den připravili.

Mgr. Michaela Komendová

Halloweenské učení v Začít spolu

Ve čtvrtek 31. 10. prožili žáci 1. A velikou proměnu. Do třídy vstoupili jako čarodějnice, kostlivci, upíři a jiné strašidelné postavy. Ale nemyslete si, i takové strašidelné bytosti chodí do školy. I když trošku jiné. Avšak práce pro ně bylo připraveno dost a dost. Čekalo na ně devět komnat a v každé se plnily roztodivné úkoly. A jakéže komnaty na ně během dopoledne čekaly? Komnata pavouků, příšer, bludišť, lektvarů, slov, písmen, rozdílů, barev a počítání.

Všichni si halloweenský svátek užili a pořádně si zastrašili.

Mgr. Ivana Válalová

Má vlast – třídní projekt 3. A

Své znalosti, vědomosti, orientaci na mapě i kreativitu si vyzkoušeli žáci 3. A ve čtvrtek 31. 10. 2019 při projektu Má vlast. Vyhledávali na mapě naše hory, města, řešili čtyřsměrky, malovali vlajku, prokázali své znalosti o našem městě. Důležitá byla spolupráce a ta se projevila i při výtvarném zpracování textu naší hymny. Všichni se pokusili namalovat zemský ráj to napohled.

B. Moltašová

Máme rádi písničky

V pátek 25. 10. 2019 se sešli při společném projektu žáci 3. A a 3. B. Zazpívali si při klavíru i kytaře, doprovázeli zpěv hrou na tělo a na rytmické nástroje. Ve skupinách poznávali lidové písničky, ostatním je pantomimicky předváděli a poté zazpívali. Děti si vyrobily drobný rytmický nástroj, kterým svůj zpěv doprovázely. Velký zájem byl o „karaoke“, kde zazněly písně nejrůznějších interpretů.

Akce se vydařila a žáci s úsměvem vykročili vstříc podzimním prázdninám.

Moltašová, Červeňová

Země česká, domov můj

Ve středu 23. 10. jsme se ve 3. B zabývali projektem „Země česká, domov můj.“ Nejdříve si děti vyrobily úvodní desky, na které si pomocí myšlenkové mapy zapsaly pro ně důležité pojmy související s Českou republikou. Objevila se nejen jména řek, měst, známých osobností, ale i názvy firem, významných památek nebo pohoří. Poté se děti přesunuly k počítačům a ve skupinkách vyhledávaly základní informace ke státním symbolům, které poté prezentovaly spolužákům. Povídali jsme si také o blížícím se státním svátku – 28. 10., jak je to s vyvěšováním vlajky. Zjistili jsme, že ne vždy vypadala jako dnes a poslechli jsme si i českou hymnu. Poté děti pracovaly se slepou mapou krajů a vyhledávaly za pomocí nástěnné mapy krajská města. To už byl pro mnohé náročnější úkol. Někteří žáci si vyzkoušeli podobný úkol i se slepou mapou řek, jiní porovnávali města podle počtu obyvatel. Na závěr děti čekal krátký kvíz a krátká videa o krajích ČR, Praze, ale i o našich slovenských sousedech. Projekt přinesl spoustu nových informací, vyzkoušel schopnost dětí vyhledávat informace pomocí internetu i encyklopedií, ale také jejich schopnost spolupracovat v týmu.

Mgr. Lenka Červeňová

Bezpečně doma i venku

Ve čtvrtek 24. 10. se druháčci zúčastnili besedy s příslušnicí Městské policie Třebíč. Dozvěděli se mnoho zajímavých, ale hlavně důležitých věcí. Kromě znalostí, jak se chovat na silnici nebo na hřišti, si děti také připomněly, jak se bezpečně chovat v situaci, kdy je osloví cizí osoba na ulici, při napadení cizím psem a podobně. Zopakovaly si také důležitá telefonní čísla, která by mohly někdy v případě nouze potřebovat.

Ivona Špačková

Český den proti rakovině 2019

Moc děkujeme všem, kteří přispěli.

Letošní sbírka byla pro naši školu rekordní!

Sbírka v příštím roce proběhne 13. 5. 2020, akci bude mít opět na starosti Školní parlament.

Drakiáda

V sobotu 19. října pořádala Školní družina akci s názvem DRAKIÁDA ve spolupráci s třebíčským DDM. Paní vychovatelky připravily pro všechny návštěvníky (jak rodiče, tak děti) bohatý program. Na děti čekal skákací hrad, aktivity v tělocvičně, ale i taneční vystoupení TS Positive a ohňová show. Akce sklidila velký úspěch a počasí také přálo. Moc děkujeme všem, kteří se přišli na akci podívat a užili si s námi „dračí“ odpoledne.

Bezpečně na silnici v Začít spolu

Ve čtvrtek 17. října byl u našich prvňáčků plný dopravní výchovy. Nejprve k nim zavítal strážník z řad městské policie. Žáci se seznámili s uniformou a vybavením strážníků. Hravou formou si připomněli, jak mají správně přecházet silnici, jak se chovat na ulici, na kole a prokázali znalost důležitých telefonních čísel. Policejní medvídek Míša jim poradil, jak se správně zachovat při napadení psem. Po přestávce se žáci rozdělili do center aktivit a pokračovali v plnění úkolů z dopravní výchovy. Doufáme, že nabyté znalosti využijí v praktickém životě, aby se vyvarovali nebezpečným nehodám.

Mgr. Ivana Válalová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37  |  další >>