Zdravé zoubky v Začít spolu

V úterý 11. února čekala na žáky v 1. A v ranní zprávě hádanka:

Ve dvou řadách proti sobě

bílí vojáci stojí.

Žádné jídlo v žádné době

před nimi neobstojí.

Řešení bylo velice jednoduché, protože tento den za námi přišli studenti z vysoké školy a besedovali s námi o zubech. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí: proč máme zoubky a k čemu je potřebujeme, jak zub vypadá, kolik zubů vlastně máme a jak se jmenují, proč si čistíme zuby a jaké druhy kartáčků máme. Nakonec přišlo to nejlepší – vyzkoušet si, jak správně čistit zuby, abychom všichni měli krásný úsměv a mohl splnit část naší třídní hymny „ … a ve škole e zase culím…“.

Ivana Válalová

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 7.setkání 6.února 2020

Ve čtvrtek 6. února se již posedmé sešly děti naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Paní učitelky z prvního stupně naší školy Špačková a Petráňková si daly za úkol procvičit s dětmi zrakovou diferenciaci a vlnku jako grafomotorický prvek potřebný pro nácvik psaní. Činnosti vyžadující více koncentrace střídaly pohybové a relaxační aktivity, což zaručilo aktivní účast všech dětí. Rodiče se mohli zúčastnit besedy, která měla za úkol představit program Začít spolu, dle kterého se vyučuje v současné první třídě a bude zařazen i do následujícího  prvního ročníku.

Mgr. Vladimíra Otisová

Beseda Začít spolu

Ve čtvrtek 6. února v 16.15 se koná beseda o programu Začít spolu. Rodiče budoucích prvňáčků i další zájemci se mohou dozvědět hlavní principy výuku dle tohoto programu. Uvidí typické uspořádání třídy 1.A, která se letos jako první začala takto učit, mohou si prohlédnout materiály, které byly vytvořeny během prvního pololetí a také položit otázky týkající se této problematiky.

Ve školním roce 2020-2021 plánujeme otevřít další první třídu Začít spolu.

Všichni jste srdečně zváni.

Mgr. Vladimíra Otisková

TESTOVÁNÍ SCIO

Na podzim 2019 se naše škola zapojila do projektu Národní testování.
Máme pro vás skvělou zprávu – někteří z žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji. Gratulujeme!

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02749-21_01_20-10

Recitační soutěž žáků 2. stupně

Ve středu 5. února se po výuce konala recitační soutěž žáků 6. – 8. ročníku. Tradičně byly slyšet verše českých básníků Karla Jaromíra Erbena, Jiřího Žáčka, Emanuela Frynty, či Jana Vodňanského. Zazněl také úryvek z knihy Malý princ, nebo básně méně známých autorů. V kategorii 6. a 7. tříd nejvíce zaujal přednes Tomáše Moslera, Davida Vraspíra a Jana Urbánka. Ve starší kategorii obsadily nejvyšší příčky Tereza Talya Stehlíková a Lucie Vodínská. Děkujeme všem zúčastněným.

Mgr. Zuzana Dočekalová a Mgr. Lenka Zvěřinová

Dětský fotbalový pohár II

Ve středu 29. 1. 2019 jsme se zúčastnili dalšího kola Dětského fotbalového poháru. Stejně jako první kolo jsme se v tento termín sešli na ZŠ Masarykova a společně s dalšími sedmi školami si užili fotbalové dopoledne. Oproti předchozímu turnaji byla změna v počtu hráčů a branek na hřišti. Na hřišti se hrálo 3 proti 3 a góly padaly do 4 branek (tým na dvě branky útočí a dvě brání). To vedlo k většímu počtu gólů a větší radosti hráčů. I našim klukům se velmi dařilo, kdy minulé druhé místo dokázali ještě vylepšit a nyní jsme brali místo první i s krásným pohárem k tomu. Klukům patří gratulace jak za předvedenou hru, tak i za čestný přístup a fandění ostatním školám. Poslední kolo proběhne koncem února.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Boreš, Tadeáš Pudil, (1. třída), Oliver Herzán, Ondřej Ježek (2. třída)

Mgr. Vojtěch Dvořák

První vysvědčení v 1. A

Začít spolu

První vysvědčení v 1. A

Ve čtvrtek 30. ledna čekalo na naše žáčky 1. A jejich první vysvědčení. Nejprve se sami zamysleli a vystavili si svoje vysvědčení pomocí symbolů, které prvňáčky provázely celý první půlrok ve škole. A věřte, že se ve třídě pěkně rozsvítilo, protože se tam objevilo plno sluníček.

A pak již nastala ta slavnostní chvíle, kdy obdrželi svoje úplně první vysvědčení.

Přejeme všem školákům, aby se jim stále tak super dařilo.

Mgr. Ivana Válalová

Čtvrtek není jen den v týdnu

27. 1. se druháci vydali do pobočky Městské knihovny Třebíč na Karlovo náměstí. V oddělení pro děti se zúčastnili besedy o spisovateli Václavu Čtvrtkovi. Připomněli si jeho nejznámější pohádkové postavičky: Křemílka, Vochomůrku, makovou panenku, motýla Emanuela, vílu Amálku, vodníka Česílka, Rumcajse, Manku, Cipíska a další. Na závěr besedy si děti ve skupinkách ověřily své znalosti ze Čtvrtkových knížek v zábavném kvízu. Za odměnu si pak všichni prohlédli i další oddělení v knihovně, ve které je k zapůjčení více než sto tisíc knížek.

Ivona Špačková

Školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň ZŠ

Ve středu 29. 1. se žáci 1. stupně zúčastnili školního kola recitační soutěže. Mladí recitátoři, kteří již uspěli v soutěžním klání ve své třídě, soupeřili mezi sebou ve třech kategoriích. Poprvé soutěžili letošní prvňáčci, dále pak druháci společně se třeťáky a také žáci čtvrtého a pátého ročníku. Přednesené texty poezie a prózy byly plné humoru. Mezi prvňáčky nejlépe uspěli Natálie Dostálková, Adéla Trnková a Maxim Štancl. V kategorii 2. a 3. ročníku zvítězila Emma Zedníčková a mezi dalšími oceněnými byli Tobias Tůma a Karolína Sobotková. Mezi soutěžícími 4. a 5. ročníku se nejlépe umístili žáci 5. A Matyáš Tomek a Tomáš Vomela a na 3. místě porotu zaujala Tereza Moslerová ze 4. B.

Ivona Špačková, Denisa Hudková

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>