St. Patrick´s Day - Projekt AJ 7. třída

Dne 19. 3 se žáci sedmého ročníku seznámili se svátkem St. Patrick´s Day, který pochází z Irska a každoročně se slaví 17. 3. především v Irsku, Británii, USA, ale i v mnoha evropských zemích. Žáci si během projektu připomněli některé tradice a zvyky, které se s tímto svátkem pojí, shlédli video a díky hrám a dalším aktivitám si prohloubili slovní zásobu o slovíčka, která se tohoto svátku týkají. Žáci si tento projekt moc užili a těší se na další.

Mgr. Michaela Komendová a Mgr. Eva Vomelová

Pohodová třída - preventivní program pro 3. ročníky

Ve dnech 13. a 14. března žáci 3. ročníku absolvovali první část preventivního programu, který pro ně připravily lektorky Oblastní charity Třebíč. Děti si prostřednictvím zábavných her ověřovaly důležitost a účinnost vhodné komunikace a spolupráce v kolektivu, kde má každý své místo. Nakonec všichni společně vytvořili „třídní zahrádku“ pro pěstování vztahů. Teď záleží jen na nich samotných, jak o ni budou pečovat.

Mgr. Olga Jandová

Okresní kolo vybíjené

Dne 15. 3. 2019 se konalo okresní kolo vybíjené v kategorii dívky ročník 2007, 2008 ZŠ Horka – Domky. Celkem se zúčastnilo 5 družstev ze základních škol ZŠ Vác. náměstí, ZŠ Bartuškova, ZŠ Havlíčkova z Mor. Budějovic, ZŠ Husova z Nám. n. Oslavou a naše škola.

Družstvo dívek se umístilo na krásném 2. místě, které nám nebylo uznáno, z důvodu chyby v propozicích. Dívky měly pěkné dopoledne plné pohybu, které si opravdu užily a získaly další cenné zkušenosti pro život. Děkuji dívkám za jejich bojovnost a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

PANCAKE DAY v 5. B

V úterý 12. 3. 2019 jsme s 5. B oslavili Pancake day – Palačinkový den. Vysvětlili jsme si, kdy, kde a jak se palačinkový svátek slaví a co je jeho součástí. Palačinkový den totiž předchází postní době před Velikonocemi, je to poslední den, kdy si dopřejeme právě například sladká jídla…

Poté děti pracovaly ve skupinkách, a to na přípravě těsta a smažení palačinek. Další aktivitou byl palačinkový běh, který je pro tuto slavnost typický. Děti běhaly s palačinkou předem určenou trasu a na závěr běhu musely obrátit palačinku ve vzduchu. Vše se měřilo stopkami a vítězové byli odměněni.

Na závěr si děti palačinky nazdobily a snědly, no prostě se měly moc dobře!

Mgr. Dana Konečná

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 28. února 2019 se uskutečnilo sedmé setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Celá lekce byla motivována blížícím se jarem a s tím související zvířecí říší. Procvičovanou dílčí funkcí byla zraková diferenciace. V grafomotorické části se děti věnovaly vlnovkám různé velikosti. Pro rodiče byla připravena beseda se speciálním pedagogem školy – Mgr. Lenkou Hlaváčovou. Byli informováni o školní zralosti v souvislosti s blížícím se zápisem do základních škol. Setkání dětí i rodičů proběhlo v pohodové atmosféře. Další setkání se uskuteční ve čtvrtek 14. března opět v 16 hodin.

Okresní kolo chemické olympiády

V pátek 1. března Lukáš Dokulil z 9. B úspěšně reprezentoval naši školu v okresním kole chemické olympiády, která se konala na gymnáziu v Třebíči. V praktické i teoretické části si vedl velice dobře.

PaedDr. Jana Ženíšková

Projekt 2. A – Lidské tělo

V pátek 1. 3. 2019 si žáci 2.A vyzkoušeli své znalosti o lidském těle. Dozvěděli se i plno nových věcí, vyzkoušeli si práci a komunikaci ve skupině. Společně popisovali části lidského těla, počítali příklady, které se týkaly zdraví a nemocí. Dozvěděli se i informace o zdravém životním stylu, vyzkoušeli si ošetření poranění při úrazu.

Práce děti bavila a uvědomily si, že o své tělo se musí dobře starat.

Mgr. Božena Moltašová

Preventivní program „Dětská práva“

27. 2. 2019 přišli za dětmi z 5. ročníku pracovníci OSPOD v Třebíči. Dvouhodinový program o právech dítěte žáky zaujal. Mnozí ani netušili, co všechno práce sociálního pracovníka zahrnuje. I po skončení programu jsme na dané téma dále diskutovali.

Celou akci pozorně „sledovali“ také černobílí The Beatles. :-)

Za návštěvu i nové informace děkujeme Ivetě, Karolíně, Marii, Tereze a Michalovi.

Mgr. Václava Nešpůrková

Návštěva Anthroposu

Ve čtvrtek 28. 2. se žáci 4.A a 4. B vypravili do dob dávno minulých. Autobus se vydal směrem do Brna, kde se nachází pavilon Anthropos. Zde měli žáci možnost shlédnout řadu rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. Nejvíce však zaujal vycpaný mamut v životní velikosti, který je obklopen přirozeným přírodním prostředím. Prohlídka byla doplněná o výklad, zaujetí žáků o toto téma pravěku, vedlo i k mnoha dotazům, na které se jim dostalo výstižných odpovědí. Všichni se dozvěděli spoustu informací o naší minulosti a shodli se na tom, že jsou rádi, že mohou žít v dnešní době.

Mgr. Ivana Válalová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

5. ročníky navštívily Planetárium a hvězdárnu Brno

Dne 21. 2. 2019 navštívili žáci 5. ročníků Planetárium a hvězdárnu Brno. Zúčastnili se promítání hvězdné oblohy a při zhlédnutí výukového programu „Země v pohybu“ se dozvěděli, co vše se uvnitř naší planety odehrává a proč je naše Země vhodná pro život.

Mgr. Dana Konečná, Mgr. Václava Nešpůrková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  |  další >>