TESTOVÁNÍ SCIO

Na podzim 2019 se naše škola zapojila do projektu Národní testování.
Máme pro vás skvělou zprávu – někteří z žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji. Gratulujeme!

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02749-21_01_20-10

Recitační soutěž žáků 2. stupně

Ve středu 5. února se po výuce konala recitační soutěž žáků 6. – 8. ročníku. Tradičně byly slyšet verše českých básníků Karla Jaromíra Erbena, Jiřího Žáčka, Emanuela Frynty, či Jana Vodňanského. Zazněl také úryvek z knihy Malý princ, nebo básně méně známých autorů. V kategorii 6. a 7. tříd nejvíce zaujal přednes Tomáše Moslera, Davida Vraspíra a Jana Urbánka. Ve starší kategorii obsadily nejvyšší příčky Tereza Talya Stehlíková a Lucie Vodínská. Děkujeme všem zúčastněným.

Mgr. Zuzana Dočekalová a Mgr. Lenka Zvěřinová

Dětský fotbalový pohár II

Ve středu 29. 1. 2019 jsme se zúčastnili dalšího kola Dětského fotbalového poháru. Stejně jako první kolo jsme se v tento termín sešli na ZŠ Masarykova a společně s dalšími sedmi školami si užili fotbalové dopoledne. Oproti předchozímu turnaji byla změna v počtu hráčů a branek na hřišti. Na hřišti se hrálo 3 proti 3 a góly padaly do 4 branek (tým na dvě branky útočí a dvě brání). To vedlo k většímu počtu gólů a větší radosti hráčů. I našim klukům se velmi dařilo, kdy minulé druhé místo dokázali ještě vylepšit a nyní jsme brali místo první i s krásným pohárem k tomu. Klukům patří gratulace jak za předvedenou hru, tak i za čestný přístup a fandění ostatním školám. Poslední kolo proběhne koncem února.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Boreš, Tadeáš Pudil, (1. třída), Oliver Herzán, Ondřej Ježek (2. třída)

Mgr. Vojtěch Dvořák

První vysvědčení v 1. A

Začít spolu

První vysvědčení v 1. A

Ve čtvrtek 30. ledna čekalo na naše žáčky 1. A jejich první vysvědčení. Nejprve se sami zamysleli a vystavili si svoje vysvědčení pomocí symbolů, které prvňáčky provázely celý první půlrok ve škole. A věřte, že se ve třídě pěkně rozsvítilo, protože se tam objevilo plno sluníček.

A pak již nastala ta slavnostní chvíle, kdy obdrželi svoje úplně první vysvědčení.

Přejeme všem školákům, aby se jim stále tak super dařilo.

Mgr. Ivana Válalová

Čtvrtek není jen den v týdnu

27. 1. se druháci vydali do pobočky Městské knihovny Třebíč na Karlovo náměstí. V oddělení pro děti se zúčastnili besedy o spisovateli Václavu Čtvrtkovi. Připomněli si jeho nejznámější pohádkové postavičky: Křemílka, Vochomůrku, makovou panenku, motýla Emanuela, vílu Amálku, vodníka Česílka, Rumcajse, Manku, Cipíska a další. Na závěr besedy si děti ve skupinkách ověřily své znalosti ze Čtvrtkových knížek v zábavném kvízu. Za odměnu si pak všichni prohlédli i další oddělení v knihovně, ve které je k zapůjčení více než sto tisíc knížek.

Ivona Špačková

Školní kolo recitační soutěže pro 1. stupeň ZŠ

Ve středu 29. 1. se žáci 1. stupně zúčastnili školního kola recitační soutěže. Mladí recitátoři, kteří již uspěli v soutěžním klání ve své třídě, soupeřili mezi sebou ve třech kategoriích. Poprvé soutěžili letošní prvňáčci, dále pak druháci společně se třeťáky a také žáci čtvrtého a pátého ročníku. Přednesené texty poezie a prózy byly plné humoru. Mezi prvňáčky nejlépe uspěli Natálie Dostálková, Adéla Trnková a Maxim Štancl. V kategorii 2. a 3. ročníku zvítězila Emma Zedníčková a mezi dalšími oceněnými byli Tobias Tůma a Karolína Sobotková. Mezi soutěžícími 4. a 5. ročníku se nejlépe umístili žáci 5. A Matyáš Tomek a Tomáš Vomela a na 3. místě porotu zaujala Tereza Moslerová ze 4. B.

Ivona Špačková, Denisa Hudková

PISÁLKŮV SVÁTEK v Začít spolu

Na tento svátek se těšily děti z 1. A celé měsíce a konečně nastal ve středu 29. ledna odpoledne! Nic jsme neponechali náhodě, a proto jsme připravili pro rodiče, prarodiče a sourozence centra aktivit. Mámy, tátové, babičky a dědové si tak mohli vyzkoušet, co to je pracovat v takových centrech. A když PISÁLKŮV SVÁTEK tak byly samozřejmě psací úkoly: běhací slova, sestav větu, písmenkovka, slova z písmen, ztracená slova. A protože všichni žáčci prokázali velké znalosti, tak se rozloučili s tužkou a rodiče jim slavnostně předali pero. Od tohoto dne už nepíšeme ničím jiným! Hurá!

Mgr. Ivana Válalová

Projekt "ICH"

13. a 17. ledna se žáci 7. ročníků věnovali v hodinách německého jazyka projektu „Já“. Procvičili si práci se slovníkem a ověřili, co vše už o sobě dokáží napsat. Žáci pracovali s vlastními fotografiemi, byli kreativní a vytvořili krásné projekty.

Mgr. Veronika Jakubcová

Divadlo a projektové vyučování na téma "MALÝ PRINC"

Třída 4. A se od úterý věnuje tématu "Malý princ". Celá třída se postupně seznámila s knížkou, žáci pracovali ve skupinách s textem, poznávali Malého prince i všechny planety, které v knize princ navštívil. Následně se společně podívali na animované ztvárnění a ve čtvrtek 30. 1. navštívili Divadlo Pasáž a představení "Malý princ". Návštěva divadla je také spojena s etiketou správného chování. Chlapci pomáhali děvčatům odložit bundy a kabáty, všichni si připomněli, jak správně procházet řadou atd.
Výsledkem několikadenního projektu byly krásné výrobky, ze kterých si žáci udělali plakáty. Aby byl ale projekt náročnější, paní učitelka si pro žáky připravila těžký úkol, který budou společně zpracovávat po pololetních prázdninách. Jedná se o porovnání a hledání rozdílů mezi knihou, animovanou pohádkou a divadelním představením Malý princ. Co se dětem více líbilo? Co se více podobalo dějové lince v knize? Animovaná pohádka nebo divadlo? Uvidíme...
Teď už hurááá užít si pololetní prázdniny.

Mgr. Denisa Hudková
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  |  další >>