Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Předvánoční čas ve 3. B

Předvánoční čas ve 3. B

Před 1. adventní nedělí se děti a jejich rodiče a prarodiče setkali na tvoření adventních věnců. Tvoření se podařilo a všichni odcházeli s krásně ozdobenými věnci domů. Během dvou týdnů před vánočními prázdninami se děti zaměřily na to, aby pomáhaly, kdykoliv budou mít příležitost. Papírky s dobrými skutky házely do speciální sklenice. Poslední školní den před Vánoci jsme si všechny lístečky přečetli a mluvili jsme o tom, jakou radost přináší to, když můžeme někomu pomoci nebo někoho obdarovat. Někdy stačí opravdu málo. Poté následovala malá předvánoční hostina, kde jsme ochutnávali výborné cukroví a předávali si dárky. Po 10. hodině přišli zájemci z řad rodičů a prarodičů, aby se podívali na naše vystoupení. Nejdříve děti předvedly a zazpívaly příběh o narození Ježíška. Následoval zpěv několika známých koled, které doprovázely holčičky na flétnu nebo kytaru a paní učitelka na housle. Poté si děti hrály s dárky, povídaly si, zobaly cukroví a sledovaly Sněhovou královnu.

Přejeme všem nádherné Vánoce a hodně zdraví v novém roce! 3. B

více info

Vánoční pohoda ve 4. A

Vánoční pohoda ve 4. A

Vánoce s dětmi odpočítáváme už od 1. prosince. Celá třída se na tyto nejkrásnější svátky v roce moc těší. Aby nám to čekání hezky uteklo, 4. A podnikla v prosinci akci s názvem "Vánoční snění". Děti přespaly ve škole. Program byl plný her, sportovních soutěží, nechyběla ani procházka noční školou za pokladem a pohádka před usnutím.

Dnes, 20. prosince - poslední školní den v tomto kalendářním roce, se děti vydaly do lesa na procházku a tradičně ozdobily les jablíčky a mrkví pro lesní zvěř. Po procházce už na děti čekal ve třídě stromeček, pod který jim školní Ježíšek nadělil dárky.

Celá 4. A přeje všem krásné prožití Vánoc a hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody v novém roce 2020.

Mgr. Denisa Hudková

více info

Vánoční nocování 5. A a 5. B

Ve čtvrtek 19. prosince se páťáci mezi 18 a 19 hodinou sešli k nocování ve škole. Přinesli si sebou vše potřebné k nocování a spoustu zajímavých her a nápadů pro pobavení ostatních. Po přípravě tříd proběhl zábavný program – scénky, vtipy, hry na hudební nástroje, souboj Ježíšků atd. Potom nastala malá ochutnávka přinesených dobrot a příprava na noční procházku školou. Noční procházka … Nakonec jsme se všichni úspěšně sešli ve třídách a šli si připravit vše potřebné na spaní. Aby se nám lépe usínalo, pustili jsme si film na dobrou noc.

Václava Nešpůrková, Iveta Petráňková, Ivona Špačková a Libuše Voznicová

více info

Jak v Začít spolu slavili Vánoce

Jak v Začít spolu slavili Vánoce

V pátek 20. prosince šli všichni žáci do školy jistě zvesela. Vždyť důvod byl veliký. Ve třídě se budou slavit VÁNOCE! A co všechno na naše prvňáčky čekalo? Od 1. prosince si každý den plnili různé úkoly v adventním kalendáři. Tedy po společném ranním kruhu a zpěvu koled si každý svůj adventní kalendář dokončil. Pak následovala výroba voňavé ozdoby. Ještě před rozdáváním dárků si každý připravil malé vystoupení pro své spolužáky. A pak již to nastalo. Rozdávání dárečků. To bylo radosti. Nakonec si všichni popřáli krásné Vánoce. A totéž přejí všichni žáci z 1. A všem ostatním.

Mgr. Ivana Válalová

více info

V Začít spolu stavěli dům

V Začít spolu stavěli dům

Ke konci měsíční tématu Moje rodina čekal na žáky v 1. A projekt SESTAVUJEME RODINU. Z časopisů a letáků vystřihovali všechno, co taková rodina potřebuje. A pak se již dali do projektování domu. Určitě to nebyla lehká práce, protože bylo zapotřebí se domluvit, kde co bude. Ke konci projektu čekal na žáky ještě jeden důležitý úkol. Představit a prezentovat dům svým spolužákům.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Vánoční soutěž

Vánoční soutěž

Děti ze školní družiny 2. A se zúčastnily výtvarné soutěže, kterou vyhlásila redakce Třebíčského zpravodaje. Úkolem bylo namalovat obrázek na téma "vysněný vánoční dárek".

Obrázky se moc povedly. Děti byly odměněny pěknými dárky. Ty nejlepší byly otištěny v prosincovém zpravodaji – Sofie Krejčí a Lukáš Vlastník.

Blahopřejeme.

Zimolová Zdena

více info

Dětský fotbalový pohár

Dětský fotbalový pohár
Ve středu 18. 12. 2019 se vybraní žáci 1. a 2. tříd zúčastnili prvního kola Dětského fotbalového poháru, které proběhlo v tělocvičně na ZŠ Masarykova. V konkurenci 8 týmů naši žáci obsadili krásné druhé místo, kdy o celkovém pořadí nerozhodoval počet bodů nýbrž počet vstřelených gólů. V této kategorii samozřejmě jde mnohem více o zábavu, radost a možnost setkávání se s novými kamarády, ale i tak bylo vidět spoustu pohledných fotbalových okamžiků. Kluky je potřeba pochválit za energii, zápal a nadšení z každé povedené akce či gólu, které je během celého dopoledne doprovázely. Už teď se všichni těšíme na další termín tohoto krásného poháru.
 
Naší školu reprezentovali tito žáci: Boreš, Havelka, Pudil, Věžník (všichni 1. třída), Herzán, Ježek, Kejda, Malach (všichni 2. třída)

Mgr. Vojtěch Dvořák
více info

Adventní zpívání ve škole

Adventní zpívání ve škole

Ve čtvrtek dopoledne 19. prosince se sešli všichni žáci a učitelé 1.stupně, aby si společně zazpívali a zpříjemnili čas čekání na nejoblíbenější svátky v roce – Vánoce. Program zahájili žáci dramatického kroužku se svým programem, poté následovalo zpívání koled za doprovodu učitelské kapely. Vše proběhlo ve vestibulu školy u krásně ozdobeného stromečku s betlémskými kulisami. Teď už nám všem zbývá jen trpělivě čekat, až se Ježíška dočkáme.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Rákosníček pod vánočním stromem

Rákosníček pod vánočním stromem

Ve středu 18. 12. 2019 vystoupil dramatický kroužek Rákosníček na Karlově náměstí. Vánoční pásmo plné veselých písní a básní si užili nejen diváci, ale také samotní účinkující.

Iva Pažourková

více info

Projektový den na Katolickém gymnáziu

Projektový den na Katolickém gymnáziu

V rámci spolupráce naší školy a Katolického gymnázia se pět žáků 9. A zúčastnilo v pátek 13. prosince projektového dne v nové budově gymnázia. V chemické laboratoři vytvořili zlaté krystalky jodidu olovnatého a ověřili vliv katalyzátoru na rychlost chemické reakce. V biologické pracovně pozorovali pod mikroskopem hadí košilku, ptačí peří, části hmyzích těl i houbová vlákna a výtrusnice s výtrusy běžných plísní. Dobrovolníci si natočily EEG svého srdce. Všem se návštěva moc líbila.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 9 / 44   celkem: 435 záznamů