Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Festival Jeden svět na naší škole

V pátek 23. března proběhlo na naší škole promítání filmů, které jsou součástí filmového festivalu Jeden svět. Žáci 4. – 6. ročníku mohli zhlédnout hned tři filmy. 

Moderátorky – studentky Státního gymnázia Třebíč a Katolického gymnázia Třebíč – nejdříve představily festival a po každém dokumentu vedly diskuzi s přítomnými žáky. Všechny filmy byly pro žáky blízké již tím, že hlavními postavami byly děti jejich věkové kategorie. Dle ohlasu nejvíce na žáky zapůsobil portrét „Hadí dívky“ – jedenáctileté Mongolky, která pochází z chudých poměrů a získá možnost navštěvovat prestižní akrobatickou školu. Tím se jí nejen splní sen, ale vidí také možnost, jak pomoci rodině. Žáci měli možnost nahlédnout do školy pro problémové děti a také do vegetariánské restaurace v centru Prahy, kde vaří ženy a dívky, které dříve žily v drsných podmínkách jako bezdomovkyně. Po zhlédnutí posledního filmu si žáci ujasnili pojmy vegan a vegetarián a uvědomili si, co pro ně znamená domov.

Mgr. Lenka Zvěřinová


<< zpět