Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Festival Jeden svět

V pátek 22. března se žáci 2. stupně zúčastnili promítání dokumentu v rámci festivalu Jeden svět, který je věnován zajímavým tématům z oblasti lidských práv. Pro letošní rok bylo zvoleno heslo „Bezpečná blízkost“. Pro všechny žáky byl vybrán film, jehož téma se dnes dotýká většiny mladých lidí, a to je bezpečnost na sociálních sítích. Dokument #FollowMe vypráví příběh holandského reportéra, který si založí instagramový účet a snaží se nasbírat co nejvíce followerů. Postupně proniká do „zákulisí“ Instagramu a odhaluje systém podvodů, které se na této sociální síti dějí. Film zvítězil u studentské poroty. A není divu. Po filmu následovala beseda, při které bylo vidět, že žáci o problémech na sociálních sítích nevědí a pokud vědí, tak si je často nechtějí připustit. Je tedy možné na Instagramu všemu věřit?

Mgr. Lenka Zvěřinová

Fotogalerie

 


<< zpět