Hodnota sexuality

Ve středu a čtvrtek - 5. a 6. června - se v sedmých třídách opět objevily lektorky z Oblastní charity Třebíč. Proběhl tak druhý blok preventivního programu Hodnota sexuality. Tentokrát se lektorky více zaměřily na otázky sexu a vše, co s ním souvisí. Nejdříve si všichni zahráli hru a poté již diskutovali o tématu, či pracovali ve skupinkách. Zabývali se konkrétními situacemi, které by je mohly potkat. Žáci dostali opět možnost se anonymně zeptat na jakékoliv věci týkající se této problematiky. Vyzkoušeli si i „seznamku“, kde si své partnery vybírali nejdříve podle vzhledu a teprve poté se dozvěděli něco o jejich vlastnostech a zájmech. Cílem bylo nejen seznámení se s problematikou, ale aby si všichni uvědomili, že by si měli sami sebe (a svého těla) vážit.

Eva Vomelová a Lenka Zvěřinová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001