Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Nejde se do školy (Den české státnosti v 2. A)

To, že se v pondělí 28. září nejde do školy, věděli všichni žáci a žákyně 2. A. Úterý 29. září vyučování začalo otázkou: Proč jsme byli v pondělí doma? Všichni odpověď znali. Protože byl státní svátek – Den české státnosti (svatý Václav). Prvním úkolem žáků a žákyň bylo dát své znalosti o českém knížeti dohromady a připravit si krátké povídání o jeho životě. A aby úkol nebyl tak těžký, byly připraveny malé nápovědy, ze kterých se žáci a žákyně dověděli mnoho zajímavostí ze života tohoto knížete. Poté si společně vyzkoušeli sestavit pětilístek na téma svatý Václav. A na závěr si žáci a žákyně tohoto patrona České země vymalovali a mnozí se nezalekli těžkého úkolu – vymodelovat knížete Václava na koni.

Ivana Válalová

Fotogalerie

 


<< zpět