Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

PANCAKE DAY v 5. B

V úterý 12. 3. 2019 jsme s 5. B oslavili Pancake day – Palačinkový den. Vysvětlili jsme si, kdy, kde a jak se palačinkový svátek slaví a co je jeho součástí. Palačinkový den totiž předchází postní době před Velikonocemi, je to poslední den, kdy si dopřejeme právě například sladká jídla…

Poté děti pracovaly ve skupinkách, a to na přípravě těsta a smažení palačinek. Další aktivitou byl palačinkový běh, který je pro tuto slavnost typický. Děti běhaly s palačinkou předem určenou trasu a na závěr běhu musely obrátit palačinku ve vzduchu. Vše se měřilo stopkami a vítězové byli odměněni.

Na závěr si děti palačinky nazdobily a snědly, no prostě se měly moc dobře!

Mgr. Dana Konečná

Fotogalerie

 


<< zpět