Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

První školní den v 1. A

Začít spolu

Dnešek byl velkým dnem zejména pro naše nové prvňáčky. Na děti čekala vyzdobená třída - ŘÍŠE LVÍČAT.

Děti měly hned první školní den od paní učitelky připravené úkoly. Společně jsme se seznámili, třídu navštívil i pan ředitel a popřál dětem hodně štěstí a úspěchů ve školním roce. Na otázku, zda některé děti umí číst/psát/počítat/kreslit/zpívat/dělat kotrmelce mnoho dětí odpovědělo kladně, proto se paní učitelka obávala, aby se z prvňáčků hned první školní den nestali druháci. Takové jsou ve třídě šikovné děti.

Mezi úkoly paní učitelka zařadila práci s písmenky, kdy měly děti za úkol sestavit jméno třídního maskota. Tím je velký lev BERTÍK a už se těší, až bude děti při jejich práci ve škole pozorovat. Následovala ranní zpráva, na které si děti vyzkoušely čtení a přiřazovaly jméno paní učitelce, paní asistentce a paní vychovatelce. Dále si děti našly svoji jmenovku a paní učitelka je pasovala na prvňáčky předáním žákovské knížky a diplomu. Ani rodiče jsme nevynechali a i pro ně byl ve třídě připravený úkol - přečíst dětem třídní báseň, kterou se budeme celé září učit.

První školní den jsme si v 1. A moc užili a už se těšíme na další dny strávené v naší Lví říši.

Denisa Hudková a Markéta Maulová

Fotogalerie

 


<< zpět