Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Sbírka během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s příběhem chlapečka, který nám zaslala jeho maminka. Jedná se o 17ti měsíčního chlapečka, který utrpěl krvácení do mozku na podkladě vrozené cévní vady a nyní prodělává intenzivní rehabilitaci, která vede k významnému zlepšování stavu. Část rehabilitace včetně hippotherapie si rodiče platí. Peníze, které se vyberou během Týdne boje proti zákeřným chorobám a úrazům poputují díky nadaci NF Modrý hroch chlapečkovi a jeho rodině. Následuje citace dopisu od maminky:

Dobrý den,
jmenuji se Niky Ježko a mám 16 měsíců. U maminky v bříšku se mi líbilo a krásně jsem rostl. Ale 7. července se mi přestalo dařit a i přes různá vyšetření v nemocnici lékaři nezjistili příčinu a pustili maminku domů. O týden později a třech dalších kontrolách lékařka zjistila, že krvácím do mozku a už se mi tam udělala sraženina. Ihned maminku poslali na sál a musel jsem se narodit císařským řezem. Ještě ten samý den mě převezli a operovali v dětské nemocnici v Brně. Operace trvala 7 hodin a byla velmi náročná. Nikdo z lékařů nevěřil, že tak vážný stav zvládnu. Musel jsem tam být sám a být statečný. Po týdnu za mnou mohla maminka s tatínkem přijet a poprvé mě vidět. V tento den se poprvé dozvěděli moji diagnózu, mám dětskou mozkovou obrnu, centrální levostrannou hemiparézu. To znamená, že nehýbu a neovládám levou stranu těla, protože krvácení poškodilo nenávratně část mozku ovládající levou polovinu těla. Už dva týdny po operaci jsem mohl jet s maminkou a tatínkem domů. Doma se mi daří a snažím se zlepšovat. Od dvou měsíců musím 3x denně cvičit Vojtovu metodu, která mi velmi pomáhá, i když se mi občas nelíbí. Díky rehabilitacím už umím válet sudy. Jezdí k nám i paní z Rané péče, která se mnou cvičí a hraje si. Ve 14ti měsících jsem byl poprvé na koních. Celý týden jsem s pomocí terapeutek ležel na koníkovi, který mě hřál a pomohl mi uvolnit svaly. Dnes v 16ti měsících jsem v Jánských lázních v Krkonoších, proto jsem za Vámi nemohl přijet. Každý den cvičím, plavu v bazénu a navštěvuji další procedury. Čeká mě ještě dlouhá cesta a spousta dalších rehabilitacích a lázeňských procedur, ale věřím, že se brzy naučím lézt i chodit a můj stav se bude zlepšovat. 
Hrozně moc Vám, rodičům, dětem, ZŠ Na Kopcích a nadaci Modrý hroch děkujeme. Bylo pro nás velké překvapení, že jste se rozhodli pomoci zrovna mně. A samozřejmě děkujeme i paní doktorce Trojanové, která nás do Vašeho projektu přihlásila. 
Ještě jednou moc děkujeme a mrzí nás, že s Vámi dnes nemůžeme být a poděkovat Vám osobně.
Přejeme Vám krásné Vánoce, spoustu lásky a hlavně zdraví.
Niky Ježko a rodiče 
 
Tento projekt byl spolufinancován grantovým systémem Zdravého města Třebíče.
 

Fotogalerie

 

 


<< zpět