Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Tři králové v 2. A

Začít spolu

Završení vánočních svátků čekalo na naše žáčky ve středu 6. ledna. Děti se dozvěděly, kterými vzácnými dary kdysi uctili Ježíška v Betlémě. Vysvětlili si, co znamená nápis K + M + B 2021. Již vědí, že to nejsou počáteční písmena jmen tří králů, ale počáteční písmena latinských slov Christus mansionem benedictat, což znamená „Ať Kristus požehná tomuto domu“. A představte si to, že někdo z žáků dokonce věděl, že křížky mezi písmeny, které bývají často nesprávně zaměněny za znaménko plus, zastupují Nejsvětější Trojici, tedy Otce, Syna i Ducha Svatého. Tři králové si pro děti připravili i různé úkoly z českého jazyka, kde si žáci a žákyně ověřili svoje znalosti tvrdých a měkkých souhlásek, hláskové a slabičné stavby slov. Nakonec si všichni vyrobili korunu pro krále.

A protože ve středu pěkně chumelilo, jsme všichni zvědaví, zda se vyplní tato tříkrálová pranostika: Padají-li na Tři krále velké chuchvalce sněhu, bude úrodný rok.

Mgr. Ivana Válalová

Fotogalerie

 


<< zpět