Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Týden pro zdraví ve 3. A a 4. A

V rámci Týdne pro zdraví žáci každý den cvičí, povídají si o zdravé stravě. Seznámili se s pyramidou výživy, ve skupinách si vyzkoušeli znalost zeleniny a ovoce. Nejvíce ale všechny děti bavila dnešní práce ve cvičné kuchyňce. Každá skupina si vybrala vhodný recept a pak děti připravovaly zeleninové a ovocné špízy, tvarohovou pomazánku s česnekem... Zdravá svačinka se povedla a všem chutnala.

 Mgr. Božena Moltašová

Taktéž projekt proběhl ve třídě 4. A, kdy se děti nejprve seznámily s potravinovou pyramidou a ve školní kuchyňce vytvořili dvě naprosto odlišná jídla – jedno zdravé a jedno nezdravé. Jednalo se o pizzu a o ovocný talíř „mandala“. Během projektového vyučování si žáci zopakovali převody jednotek a vážení na kuchyňské váze. Odměnou byla chutná svačinka pro každého, kdo přiložil ruku k dílu.

Mgr. Denisa Hudková

Fotogalerie

 


<< zpět