Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Zimní výprava za poznáním

Začít spolu

V pátek 8. ledna se badatelé a badatelky z 2. A vydali na zimní výpravu do blízkého lesíka. Ale nemyslete si, takovou výpravu je potřeba dobře naplánovat a řádně popsat. Žáci museli poznačit v jakém měsíci se zimní výprava uskutečňuje, za jakého počasí, jaká byla venku teplota. Důležité bylo stanovit si i cíl výpravy. A protože počasí přálo, cíl by jasný: POZOROVÁNÍ STOP ZVÍŘAT VE SNĚHU. Nesmělo se však zapomenout i na správné vybavení badatele – zápisník a tužku (u mnohých toto nahradil mobilní telefon). A vyrazilo se. V lesíku se narazilo na mnoho stop. Většinou to byly stopy lidské a psí. Ale štěstí výpravě přálo a objevila se sem tam i stopa jiného živočicha. Třeba poznáte z naší fotografie, které zvíře tuto stopu zanechalo. Po příchodu do školy badatelé a badatelky zapisovali, čeho si všimli při výpravě za poznáním a co je zaujalo.

Mgr. Ivana Válalová

Fotogalerie

 


<< zpět