Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Naše třídy Začít spolu

První školní den v 1. A

První školní den v 1. A

Dnešek byl velkým dnem zejména pro naše nové prvňáčky. Na děti čekala vyzdobená třída - ŘÍŠE LVÍČAT.

Děti měly hned první školní den od paní učitelky připravené úkoly. Společně jsme se seznámili, třídu navštívil i pan ředitel a popřál dětem hodně štěstí a úspěchů ve školním roce. Na otázku, zda některé děti umí číst/psát/počítat/kreslit/zpívat/dělat kotrmelce mnoho dětí odpovědělo kladně, proto se paní učitelka obávala, aby se z prvňáčků hned první školní den nestali druháci. Takové jsou ve třídě šikovné děti.

Mezi úkoly paní učitelka zařadila práci s písmenky, kdy měly děti za úkol sestavit jméno třídního maskota. Tím je velký lev BERTÍK a už se těší, až bude děti při jejich práci ve škole pozorovat. Následovala ranní zpráva, na které si děti vyzkoušely čtení a přiřazovaly jméno paní učitelce, paní asistentce a paní vychovatelce. Dále si děti našly svoji jmenovku a paní učitelka je pasovala na prvňáčky předáním žákovské knížky a diplomu. Ani rodiče jsme nevynechali a i pro ně byl ve třídě připravený úkol - přečíst dětem třídní báseň, kterou se budeme celé září učit.

První školní den jsme si v 1. A moc užili a už se těšíme na další dny strávené v naší Lví říši.

Denisa Hudková a Markéta Maulová

více info

1. A - třída s programem Začít spolu

1. A - třída s programem Začít spolu

V letošním školním roce 2020/21 otevíráme jednu první třídu, která bude pokračovat v programu Začít spolu. Třídní učitelkou je Mgr. Denisa Hudková, asistent pedagoga Markéta Maulová.

Na budoucí prvňáčky už čeká připravená třída, kde jsou označená centra aktivit a nejen to. Děti bude celý školní rok motivovat hlavní téma třídy s maskotem. Co to bude a kdo bude maskot? To se dozvíme 1. 9. 2020. Maskot také bude po seznámení s dětmi putovat na víkend ke každému žákovi a celá třída se tak v pondělním ranním kruhu dozví, co všechno maskot zažil.

Tak hurá a s úsměvem v úterý 1. 9. poprvé do školy.

více info

V letošním školním roce 2019/20 jsme otevřeli jednu první třídu, kde  se vyučuje podle programu  Začít spolu, její třídní učitelkou je Mgr. Ivana Válalová, asistent pedagoga Miluše Houserová.

Prostředí třídy je nazváno motivačním pojmenováním Kvítečkov, maskotem třídy je pes Lucky, třída zpívá denně svoji hymnu, pracuje se svým třídním deníkem a dělá mnoho dalších činností, jejichž cílem je vytvořit fungující kolektiv tvořený dobře se rozvíjejícími osobnostmi jednotlivých dětí.

Další informace z naší první třídy najdete ještě v sekci PRO BUDOUCÍ PRVŇÁČKY - První třída 2019 - 2020.

 

více info

První školní den

První školní den

V pondělí 2. září se 27 prvňáčků naší školy vypravilo na svou první cestu do 1. A – KVÍTEČKOVA. I pro naši školu byl tento den v něčem výjimečný. Poprvé se bude vyučovat podle vzdělávacího programu Začít spolu. Již v tomto slavnostním dni čekalo žáčky mnoho úkolů: naučit se říkanku, poznat svoje jméno, pracovat ve skupině, přečíst ranní zprávu a odhalit tajemství. Malí školáčci prokázali, že toho hodně znají a proto nic nebránilo KRÁLOVNĚ PASTELCE, aby je pasovala na prvňáčky. První školní den byl ukončen hodnotícím kruhem, kde každý vyjádřil, jak se mu ve škole líbilo. 

více info

Adaptační den

Adaptační den

Ve středu 4. září se naši prvňáčci proměnili na osvoboditele písmen, které zaklel zlý kouzelník Frkobrk. V rámci adaptačního dne na ně čekalo sedm úkolů, ve kterých měli prokázat svoji šikovnost a schopnost vzájemně se domluvit a spolupracovat. Zároveň si vyzkoušeli, jak probíhá tzv. barevné učení.

více info

Písmena všemi smysly

Písmena všemi smysly

To, že se prvňáčci učí písmena, ví každý. Ale pokud se písmenko prožije, jistě se již nezapomene. A to ve čtvrtek 26. září poznali naši prvňáčci. Do třídy přišli jako indiáni. V ranním kruhu si sdělovali, co všechno o indiánech znají. A bylo toho opravdu hodně. Kromě nového písmene zvládli i indiánský tanec, indiánské počítání a loučili se indiánským pozdravem. Na písmenko I jako INDIÁN jistě nikdo nezapomene.

více info

Rodičovská kavárna

Rodičovská kavárna

V říjnu se konalo první setkání cyklu RODIČOVSKÁ KAVÁRNA, která by měla být neformláním setkání rodičů s třídní učitelkou, popř. dalšími pracovníky školy nebo dalšími odborníky. První setkání se zabývalo GENTETICKOU METODOU ČTENÍ, která je využívána ve třídách Začít spolu. Rodiče byli seznámeni s hlavními principy, výhodami a případnými úskalími. Mohli položit otázky a prodiskutovat vše, co s touto metodou souvisí.

více info

Domeček nálad

Domeček nálad

V pátek 27. září čekal na prvňáčky jejich první velký projekt. Nejprve si povídali a předváděli, jak se lidé cítí a jaké mají nálady. Hovořili i o tom, co je to násilí a jak se mu bránit.  Pak již začala práce v centech – místnostech. Každé centrum mělo za úkol vyzdobit svoji místnost. A jaké byly místnosti? Místnost: radosti, pohody, zlosti, strachu a smutku. A co vzniklo, když se místnosti spojily? DOMEČEK NÁLAD. Pak si každý žák vyrobil sám sebe. V hodnotícím kruhu se hovořilo o tom, jak se práce na domečku dařila. A nakonec přišlo to, že každý sám sebe vložil do místnosti, jak se cítí. A protože pocity a nálady se mění, budou se stěhovat i obyvatelé jednotlivých místností. Tento pocitovník budou žáci využívat po celý rok.

více info

Den zdraví

Den zdraví

I naši prvňáčci se zapojili do akce města – TÝDEN ZDRAVÍ. Ve čtvrtek 10. října mohli přijít do školy společně s rodiči nebo prarodiči. Po ranním kruhu následovala ochutnávková zdravá svačinka. A věřte, že bylo co ochutnávat: ovesné nebo mrkvové sušenky, pomazánky z červené řepy či mrkve, tvarohu a pažitky, zdravé muffiny. K ochutnání byl i domácí žitný chléb a velké množství ovoce a zeleniny. Po vydatné svačině se všichni vypravili na výšlap třebíčské věže. Prvňáčci statečně zdolali všech 162 schodů nahoru i dolu. Mnozí překonali svůj velký strach. Poděkování patří i rodičům a prarodičům za velkou podporu a pomoc.  Druhý den si žáci vyzkoušeli postavit věž z krychliček. Venku provedli měření, jestli by se třebíčská věž vešla na délku do naší školy. Co myslíte? Žáčci z Kvítečkova vám rádi odpoví

více info

Halloweenské učení

Halloweenské učení

Ve čtvrtek 31. 10. prožili žáci 1. A velikou proměnu. Do třídy vstoupili jako čarodějnice, kostlivci, upíři a jiné strašidelné postavy. Ale nemyslete si, i takové strašidelné bytosti chodí do školy. I když trošku jiné. Avšak práce pro ně bylo připraveno dost a dost. Čekalo na ně devět komnat a v každé se plnily roztodivné úkoly. A jakéže komnaty na ně během dopoledne čekaly? Komnata pavouků, příšer, bludišť, lektvarů, slov, písmen, rozdílů, barev a počítání.

Všichni si halloweenský svátek užili a pořádně si zastrašili.

více info
 1 2  |  další >>
strana: 1 / 2   celkem: 18 záznamů