Přípravka pro budoucí školáky

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY 2.setkání 7.11. 2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se uskutečnilo druhé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Tentokrát se rodiče a děti rozdělili, rodiče se zúčastnili besedy se speciálním pedagogem Mgr. Lenkou Bínovou, děti měly program ve třídě s paní učitelkou B. Moltašovou. Nejdříve se v kruhu na koberci pozdravili a poté procvičovali sluchovou analýzu a syntézu vytleskáváním slabik dle obrázků zvířat. Grafomotorická část měla za úkol upevnit horní a dolní oblouk, což bylo také motivováno zvířecí říší. Na konci setkání odcházeli se spokojeným výrazem nejen žáci, ale i rodiče, kteří načerpali užitečné informace ohledně školní zralosti.

Termíny přípravky ve školním roce 2019/2020

3.10.  7.11.  28.11.  12.12.  9.1.  23.1.  6.2.  27.2.  19.3.  16.4.  14.5.  28.5 (vždy 16 - 17hod.)

Setkání budou probíhat pod vedením učitelek z 1.stupně, které mají připravený rozmanitý a zábavný program. Některé schůzky obohatí svým vedením vychovatelky ze školní družiny nebo učitelky z naší mateřské školy.

Činnost dětí bude probíhat za přítomnosti rodičů, kteří budou více či méně zapojeni do připravených aktivit.

Každá lekce obsahuje:

• Grafomotorickou část
  • Procvičování  dílčích funkcí (zrakové a sluchové vnímání, prostorová orientace, matematické představy apod.)
  • Další činnost napodobující vyučovací předměty s různými formami a metodami práce (český jazyk, matematiky, hudební výchova, keramika, tělocvik apod.)
  • Zadání domácího úkolu (grafomotorika a procvičování dílčích funkcí)

Náš program je obohacen dvěma přednáškami:

• 7. 11. 2019 - speciální pedagog Mgr.  Lenka Bínová, která vysvětlí podstatu  školní zralosti formou přednášky pro rodiče.
  • 19. 3. 2020 -  školním speciální pedagog Mgr. Lenka Hlaváčová opětovně osvětlí  školní zralost v souvislost s přípravu na zápis, také seznámí se svou péčí na naší ZŠ a MŠ.
  • 14. 5. 2020 – školní psycholog Dr. Zdeněk Krpoun, PhD.pobeseduje s rodiči ohledně nastavení režimu a pravidel u žáka první třídy.

(Děti budou mít po celou dobu přednášek svůj program.)

Těšíme se na budoucí prvňáčky a jejich rodiče!

V případě potřeby neváhejte kontaktovat Mg. Vladimíru Otiskovou, otiskova@zskopce.cz, tel. 568 606 102

1. setkání - 3. října 2019

Ve čtvrtek 3. října 2019 se uskutečnilo první setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Bylo zahájeno v prostorech ŠKOLNÍHO KLUBU, kde byli rodiče seznámeni se strukturou jednotlivých lekcí. Byl vysvětlen význam grafomotorické části, procvičování dílčích funkcí a dalších činností, které se budou pravidelně opakovat. Děti byly zaujaty programem motivovaným podzimním deštivým počasím, byly provedeny po budově školy, kde si zahrály různé hry. V programu ve třídě si procvičily zrakovou paměť a zkoušely kreslit vodorovné a svislé čáry. Celá lekce probíhala v příjemné a přátelské atmosféře. Příští setkání bude 7.11., obohatí ho beseda o školní zralosti vedená Mgr. Lenkou Bínovou z brněnské PPP.

Mgr. Vladimíra Otisková

2. setkání - 7. listopadu 2019

Procvičovaná dílčí funkce: sluchová analýza a syntéza

Grafomotorika: horní oblouk, dolní oblouk, kruh