Přípravka pro budoucí školáky

4. setkání – 13.prosince 2018

Čtvrté setkání proběhlo ve stejném režimu jako tři předchozí, bylo zahájeno ve školním klubu, stručně představen program. Tentokrát byl motivován adventním časem, který je pro děti velmi atraktivní. Cílem lekce bylo procvičit řeč z hlediska výslovnosti i slovní zásoby a představit další grafomotorický prvek „houpačka“, který se velmi hodil k tématu, protože děti kreslily vánoční stromeček. Také se naučily básničku, kde byl kladen důraz na správnou artikulaci. Poté si zahrály hádankovou hru, kde si losovaly z obálky obrázek dárku, který formou hádanky pro ostatní popisovaly. Rodiče mohli být dětem nápomocni a zároveň získali nápad na zajímavé didaktické hry využitelné pro celou rodinu. Velmi dobře relaxačně zapůsobila básnička s pohybem a následně anglická písnička, obě procvičily hrubou i jemnou motoriku, což děti připravilo na grafomotorickou část. Tam děti obtahovaly a potom samostatně kreslily obrys vánočního stromečku. Závěr opět patřil domácímu úkolu, jehož náplní je dozdobení vánočního stromky podle instrukcí, které mají dětem přečíst rodiče. Celé setkání probíhalo v klidné a zároveň zábavné atmosféře podpořené velmi silnou motivací blížících se Vánoc.