Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Minulá první třída 2019/20

V minulém školním roce 2019/20 jsme otevřeli jednu první třídu, kde  se vyučuje podle programu  Začít spolu, její třídní učitelkou je stále Mgr. Ivana Válalová, asistent pedagoga Miluše Houserová.

Níže nejdete zprávy z výuky 1.A v prvních čtyřech měsících školního roku.

více info

Zdravé zoubky

Zdravé zoubky

V úterý 11. února čekala na žáky v 1. A v ranní zprávě hádanka:

                                        Ve dvou řadách proti sobě

                                        bílí vojáci stojí.

                                        Žádné jídlo v žádné době

                                        před nimi neobstojí.

Řešení bylo velice jednoduché, protože tento den za námi přišli studenti z vysoké školy a besedovali s námi o zubech. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí: proč máme zoubky a k čemu je potřebujeme, jak zub vypadá, kolik zubů vlastně máme a jak se jmenují, proč si čistíme zuby a jaké druhy kartáčků máme. Nakonec přišlo to nejlepší – vyzkoušet si, jak správně čistit zuby, abychom všichni měli krásný úsměv a mohl splnit část naší třídní hymny „ … a ve škole e zase culím…“.

více info

Zimní centra aktivit

Zimní centra aktivit

V těchto dnech probíhají ve třídě 1.A centra aktivit s tématem ZIMY. Děti se zájmem plní týmové a samostatné úkoly ve všech pěti centrech, které spojuje společné téma právě probíhajícího ročního období. Po pěti dnech strávených touto typickou vyučovací metodou programu si každý prvňáček vyzkouší všechny úkoly, aby mohl potom vyhodnotit, kde se mu nejvíce líbilo a většinou i dařilo.

více info

První vysvědčení

První vysvědčení

Ve čtvrtek 30. ledna čekalo na naše žáčky 1. A jejich první vysvědčení. Nejprve se sami zamysleli a vystavili si svoje vysvědčení pomocí symbolů, které prvňáčky provázely celý první půlrok ve škole. A věřte, že se ve třídě pěkně rozsvítilo, protože se tam objevilo plno sluníček.

A pak již nastala ta slavnostní chvíle, kdy obdrželi svoje úplně první vysvědčení.

Přejeme všem školákům, aby se jim stále tak super dařilo.

více info

Jak jsme slavili Vánoce v 1.A začít spolu 20.12. 2019

Jak jsme slavili Vánoce v 1.A začít spolu 20.12. 2019

V pátek 20. prosince šli všichni žáci do školy jistě zvesela. Vždyť důvod byl veliký. Ve třídě se budou slavit VÁNOCE!  A co všechno na naše prvňáčky čekalo? Od 1. prosince si každý den plnili různé úkoly v adventním kalendáři. Tedy po společném ranním kruhu a zpěvu koled si každý svůj adventní kalendář dokončil. Pak následovala výroba voňavé ozdoby. Ještě před rozdáváním dárků si každý připravil malé vystoupení pro své spolužáky. A pak již to nastalo. Rozdávání dárečků. To bylo radosti. Nakonec si všichni popřáli krásné Vánoce. A totéž přejí všichni žáci z 1. A všem ostatním.

více info

Stavěli jsme dům v 1.A Začít spolu prosinec 2019

Stavěli jsme dům v 1.A Začít spolu prosinec 2019

Ke konci měsíční tématu Moje rodina čekal na žáky v 1. A projekt SESTAVUJEME RODINU. Z časopisů a letáků vystřihovali všechno, co taková rodina potřebuje. A pak se již dali do projektování domu. Určitě to nebyla lehká práce, protože bylo zapotřebí se domluvit, kde co bude. Ke konci projektu čekal na žáky ještě jeden důležitý úkol. Představit a prezentovat dům svým spolužákům.

více info

Vánoční besídka v 1.A Začít spolu 11.12. 2019

Vánoční besídka v 1.A Začít spolu 11.12. 2019

Ve středu 11. prosince se do 1. A již snesl vánoční čas. Žáci si pro své rodiče připravili malé vystoupení plné zimních písniček a básniček. A pak se již všichni společně dali do vánočního tvoření, hodování a povídání. Děkujeme maminkám i dětem za napečení vánočního cukroví. Byla to velká dobrota. Žáčci 1. A přejí všem krásné Vánoce.

více info

Pasování na čtenáře v 1.A Začít spolu 11.12. 2019

Pasování na čtenáře v 1.A Začít spolu 11.12. 2019

Ve středu 11. prosince prožívali naši prvňáčci velmi slavnostní den. Vždyť být pasován na čtenáře je velmi významná událost. Nejprve do naší třídy zavítal královský rytíř a přinesl nám důležitou listinu od pana krále Knihoslava I. Listina obsahovala slavnostní slib čtenáře. Po společném přečtení každý žák slib podepsal a tím se zavázal ke správnému chování ke knížkám a pravidelnému čtení. I další královský úkol nebyl snadný. Budoucí čtenáři museli vynaložit mnoho zručnosti, aby dokreslili druhou část královské koruny. A pak jsme se již vydali do knihovny. Před zraky maminek, tatínků a prarodičů jsme byli panem králem pasováni do stavu čtenářského. Po této slavnosti jsme pokračovali v plnění dalších úkolů z pohádkového světa. Shodli jsme se, že existuje plno krásných knížek, které čekají na nás, až je otevřeme a začteme. Už se na všechny moc těšíme.

více info

Čertí škola v 1.A Začít spolu 5.12. 2019

Čertí škola v 1.A Začít spolu 5.12. 2019

Ve čtvrtek 4. prosince se v 1. A sešli čerti, čertice a sem tam se objevil i andílek. Probíhala tu totiž ČERTÍ ŠKOLA. A co mají takoví čertí žáčci ve škole na práci? Představte si, že i čerti se učí číst, psát a počítat. A když to dokážou čerti, zvládli to i žáci 1. A. Do třídy dorazila i vzácná návštěva: Mikuláš, anděl a čert a přinesla žákům nějakou dobrotu za celodenní píli v trošku jiné škole. Nakonec žáci zjistili, že čertí škola se od té lidské zase moc neliší a všichni se musí snažit, aby se jim práce dařila.

více info

Divadelní den v 1.A Začít spolu 6.11. 2019

Divadelní den v 1.A Začít spolu 6.11. 2019

Na středu 6. listopadu se naši prvňáčci jistě těšili, protože na ně čekal divadelní den. V ranním kruhu si vytvořili pravidla chování v divadle. A pak se již vyrazilo do divadla Pasáž na pohádku Maxipes Fík. Žáci prožili Fíkovu proměnu z malého štěňátka až do velkého MAXIPSA. Společně s Fíkem navštívili hodinu tělocviku, zpěvu. Plavili se po moři a navštívili Afriku. Nakonec se Fík šťastně vrátil domů, kde na něho čekala jeho kamarádka Ája.

Divadlo se všem líbilo a všichni toužili mít takového velkého kamaráda doma.

více info
 1 2  |  další >>
strana: 1 / 2   celkem: 19 záznamů