Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Spolupráce s Katolickým gymnáziem Třebíč

Přírodovědný den 16.2.2017

V rámci spolupráce základní a střední školy se vybraní žáci 9. tříd zúčastnili ve čtvrtek 16. února exkurze v Katolickém gymnáziu. Prohlédli si bylinkovou zahrádku i nově založenou zahradu starých odrůd ovocných stromů a keřů. V budově se seznámili s živými organismy v ZOO koutku i přihlíželi krmení červené užovky myší. Čichem poznávali nejznámější léčivé bylinky, které v areálu školy pěstují. V učebně biologie pomocí mikroskopu zkoumali povrch a cibulku vlastního vlasu, průduchy ze spodní strany listu ibišku a prohlédli si několik zajímavých trvalých mikroskopických preparátů. V chemické laboratoři vyrobili „zlatý déšť“ a „chemické hodiny“. Za pečlivou práci byli odměnění efektním pokusem „sloní pasta“. Na památku každý obdržel sáček vlastnoručně vyrobeného bylinkového čaje a propisku s logem gymnázia. Projekt se úžasně vydařil, žáci byli nadšení ze získaných zkušeností a zážitků a několik jedinců se těší na následné studium na této škole.

                                                                          Eliška P.  Viky T.  Míša T.  Káťa K.  a  Jana Ženíšková


<< zpět