Spolupráce se SPŠT Třebíč

Dlouhodobá spolupráce se SPŠT Třebíč

Naše škola úzce spolupracuje se Střední průmyslovou školu Třebíč.

Žáci 9. a 8. ročníků navštěvuji Střední průmyslovou školu Třebíč a využívají pro výuku jejich odborné učeby, dílny a laboratoře. Je naplánováno několik  návštěv, které budou zaměřeny na den s kovem, den se dřevem, den s elektřinou, den s automobilem, den s umělci.

Den s kovem 12. a 16. prosince 2016

V týdnu od 12. do 16. prosince měli žáci 9. ročníku opravdu nabitý program. Po pondělní návštěvě anglického představení a prezentaci ročníkových prací na ně čekala velmi zajímavá exkurze nazvaná Den s kovem.

V rámci spolupráce naší školy se SPŠT v Třebíči navštívili deváťáci dílny výše zmiňované střední školy. Čekala na ně práce s kovovým materiálem. Nejdříve byli v informačním centru seznámeni s obory, které na dané škole mohou studovat. Potom už následovala praxe.

Žáků se ujali nejen učitelé odborného výcviku, ale také žáci střední průmyslové školy. Především chlapce zaujal výklad o CNC strojích, jejich programování a práci s nimi. Každý žák si potom prakticky vyzkoušel, jaké to je pracovat s kovem. Nejdříve bylo třeba kovovou destičku ve svěráku opracovat a vyvrtat otvory. Potom CNC stroj „vykouzlil“ na kov obrázek, který si žáci obtáhli a zahladili. Každý si tak odnášel domů nejen vlastnoruční výrobek, ale také spoustu cenných informací a nových dovedností (žáci 9.B také nový štítek na dveře). Děkujeme všem, kteří nás SPŠT provedli, věnovali se nám a radili a něco nového nás naučili. Už se těšíme na další společné dny na této střední škole!

Mgr. Lenka Zvěřinová

Den s elektrem 17.2.2017

V pátek 17. února se žáci devátých tříd opět vydali na Střední průmyslovou školu. Tentokrát na ně čekal Den s elektrem. Nejdříve se rozdělili do několika skupin a poté odešli do odborných učeben, kde se věnovali úkolům ze silnoproudu a slaboproudu. Všichni si vyzkoušeli základní práci s pájkou, kterou využili při následném pájení svého jména, cívek a obvodů. Po přestávce si žáci vyměnili pozice a odešli si zkusit zapojit dráty tak, aby jim správně fungovala zásuvka a vypínač. Odměnou jim bylo rozsvícení žárovky a točící se větrák. Práce bavila nejen chlapce, ale i děvčata. Poděkování patří nejen mistrům na střední škole, ale také žákům 3. ročníků, kteří byli výbornými průvodci a pomocníky našich žáků.

Lenka Zvěřinová