Mateřská škola

Ve čtvrtek 22.4. proběhl celosvětový den Země. Povídali jsme si, jak můžeme chránit planetu, jak jí pomáhat a hlavně, jak třídit odpad.

Děti si zkusili roztřídit odpadky a dát je do správné barvy kontejneru. Řekli jsme si jak dlouho se rozkládá různý odpad, když jej vyhodíme do přírody a ukázali si obrázky, jak vypadají některé země, kde se odpady netřídí.

V rámci toho jsme si také nasadili rukavice a uklidili jsme si alespoň naši zahrádku od papírků a odpadů co nám tam navál vítr.

Mateřská škola

V téhle době to nemáme těžké pouze my ve školách a školkách, ale také babičky a dědečci v domovech seniorů, kteří mohou mít kontakt se svými blízkými pouze přes telefon nebo internet. Tak jsme se rozhodli společně s první třídou a dětmi Izs, že jim uděláme radost nějakým pěkným obrázkem nebo velikonočním přáníčkem.

Pracovnice domova jim obrázky předaly na veliknoční pondělí a babičky a dědečci byli hrozně rádi, že na ně někdo myslí.

Tímto chci moc poděkovat těm, kteří se zúčastnili této akce a udělali radost někomu jinému i touto malou drobností.

Mateřská škola

Nastala nám doba, kdy se bohužel i naše školky se musely zavřít a my se vzdělávat přes "počítač".

Děti však nelenily a zapojovaly se do aktivit, které jsme jim posílali prostřednictvím emailu. Někteří pracovali pilně a opravdu vypracovali každý zaslaný úkol.

Chceme tímto všem zúčastněným poděkovat, že pracovali i přes tyto nelehké podmínky a zvládali s naší inspirací výuku doma. :)

Mateřská škola

Dne 21.3. 2021 se konal světový den Downova syndromu. Spolu s dětmi jsme se, alespoň zapojili barevnými ponožkami.

"Nasaďte si na nožku, každou jinou ponožku !"

Mateřská škola

Protože nám příroda a hlavně zvířátka nejsou lhostejná, přípravili jsme pro ně na zimu dobrůtky, aby nestrádaly.

Do lesa jsme donesli sušený chleba, ovoce a zeleninu a ptáčkům na naší školní zahradě jsme navěsili krmítka, které jsme společně s dětmi vyrobili.

Snad si všichni pochutnali a my můžeme být spokojeni, že jsme udělali dobrý skutek :)