Pro budoucí prvňáčky

V druhé polovině května byl ukončen cyklus naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY, který byl zahájen na začátku listopadu. Děti si ve 12 lekcích za přítomnosti rodičů procvičily všechny dílčí funkce včetně základních grafomotorických prvků, rodiče si odnesli nápady, jak s dětmi pracovat doma. 

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Dvanáctá lekce se uskutečnila ve čtvrtek 19. května 2022 v 16h v prostorách školy.

Naším hlavním úkolem bylo procvičit prostorovou orientaci a dolní kličku jako další grafomotorický prvek.

Druhou polovinu lekce děti strávily v tělocvičně, která nabízí větší možnosti k procvičení orientace v prostoru.

Stejně tak se nám větší prostor hodil k ukončení celého cyklu a rozdání pamětního listu spolu se sladkou odměnou.

Rodiče i děti odcházeli viditelně spokojeni s průběhem celéhu kurzu, který měl děti připravit na školní práci.

Přejeme všem dětem i rodičům pěkné léto a úspěšné zahájení školní docházky.

 

Pracovní list je k dispozici ke stažení níže nebo je možné si ho vyzvednout v zádveří školy v zelené krabici stejně jako ty z předchozích lekcí.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Jedenáctá lekce se u skutečnila ve čtvrtek 5. května 2022 od 16h dle původního plánu.

Pro děti jsme měli přichystanou lekci procvičující sluchovou diferenciaci a horní kličku jako další grafomotorický prvek.

Děti dostaly keramický výrobek, který si zhotovily v předchozích lekcích.

Pracovní list k dnešní lekci lze stáhnout níže nebo vyzvednout vytištěný v zádveří školy. 

Těšíme se na Vás na poslední lekci 19. května!

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Desáté setkání proběhlo ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 16h.

Pro děti byla připravena lekce procvičující prostorovou orientaci a dolní oblouk jako další grafomotorický prvek.

Druhou polovinu času strávili děti s rodiči dokončením výrobku v keramické dílně.

Ze setkání odcházeli rodiče i děti viditelně spokojeni těšící se na další lekci za dva týdny (5. května), ze které si odnesou již hotový výrobek.

Pracovní list k desáté lekci je možno stáhnout níže nebo vytištěný vyzvednout v zádveří školy v zelené krabici stejně jako ty z předchozích lekcí.

 

 

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Devátá lekce se uskutečnila ve čtvrtek 24. března 2022, dvě skupiny dětí se dvěma učitelkami měly za úkol procvičit sluchovou analýzu a syntézu, z grafomotoriky horní oblouk. Lekce motivovaná zvířátky se dětem líbila, tak si ani nevšimly, že dochází k učení. Rodiče se zúčastnili besedy, kde se dozvěděli podbrobné informace ohledně zápisu do první třídy, mohli se ptát a diskutovat související věci.

Pracovní list k dnešní lekci je ke stažení níže nebo v zádveří školy v zelené krabici v tištěné podobě. Stejným způsobem lze získat i pracovní listy z předchozích lekcí. 

Těšíme se na Vás u zápisu 8. nebo 9. dubna 2022.

Další lekce PŘÍPRAVKY bude 21. dubna, dokončíte si keramický výrobek!

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Ve čtvrtek 10. března se uskutečnilo osmé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Děti si procvičily matematické představy a lomenou čáru jako další grafomotorický prvek. Druhou polovinu času strávili budoucí školáci spolu s rodiči v keramické dílně, kde si za pomoci vychovatelek školní družiny zhotovili krásný výrobek. Ten později dokončí a odnesou z poslední lekce jako památku na tento kurz.

Další lekce proběhne 24. března, kde se rodiče mohou dozvědět podrobnosti o průběhu zápisu do první třídy u nás ve škole. Těšíme se na vás!

Pracovní list z 8. lekce je k dispozici ke stažení níže.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Ve čtvrtek 24. února se uskutečnilo sedmé setkání naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY přímo ve škole. Děti si procvičily zrakovou diferenciaci a vlnovku jako další grafomotorický prvek. Rodiče se mohli zúčastnit prezentace programu Začít spolu v jedné z prvních tříd a vidět její typické uspořádání. Mohli také nahlédnout i do dalších tříd a ocenit kreativitu našich pedagogů.

Těšíme se na další setkání ve čtvrtek 10. března 2022, lekce bude zpestřena výrobou keramiky.

Pracovní list ze 7. lekce i prezentace k programu Začít spolu je k dispozici ke stažení níže.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Ve čtvrtek 10. února proběhla šestá lekce naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Z důvodu pandemie jsme byli opět nuceni ji uskutečnit online formou. Děti si procvičily orientaci v čase, která je důležitým předpokladem různých školních činností. Z grafomotorických prvků byla na programu spirála. Lekce byla doplněna vhodně připravenou prezentací, které nabízí rodičům další možnosti procvičování.

Budeme rádi za další povedené pracovní listy vašich dětí. Najdete je pod textem.

Pracovní list i prezentace ke stažení níže.

Na viděnou snad u nás ve škole 24. února!

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 proběhla pátá lekce naší PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY, opět z důvodu pandemie online formou. Začátek lekce byl věnován dětem, které dostaly instrukce, jak samostatně splnit úkoly procvičující zrakovou analýzu a syntézu, z grafomotoriky elipsu a tečky. Větší část lekce byla věnována rodičům, kteří se mohli dozvědět, co obnáší program Začít spolu, podle kterého u nás už třetím rokem učíme. Dle reakcí rodičů lze usoudit, že je program zaujal. Z fotek splněných úkolů předškoláků zase spokojenost z dětské strany. Další setkání, pravděpodobně také online, uskutečníme 10. února 2022. Těšíme se na Vás!

List a prezentace pro děti i rodiče ke stažení níže.

přečíst celé
zobrazit další