Knihy nejsou jen pohádky

Čekal nás poslední týden s tématem knih. Spolu jsme se ale podívali na knížky z jiné strany a to, že jsme si sami vyrobili tu svou od základu. Nejprve jsme zrecyklovali starý papír, poté vyrobili přebal knihy, a nakonec si vyzdobili záložku z dřevěné překližky.

Tento týden byl také plný zajímavých návštěv a aktivit. V úterý nás za námi přišla třebíčská spisovatelka paní Marie Špačková, která píše moc hezké pohádky. Společně jsme si zazpívali a zahráli hry, a také samozřejmě poslechli pohádku z její knížky. Doprovodila ji naše čtecí babička, která nám tuto návštěvu domluvila a my ji tímto moc děkujeme.

Další den nás navštívila paní policistka z městské policie Třebíč, která nás poučila, jak se správně chovat na silnici, ale také jak se zachovat při nebezpečných situacích. Na závěr nechyběla prohlídka auta a na rozloučenou pořádné zahoukání houkačkou, které zaujalo i školáky ve škole.