Čarodějnice se blíží

Sice je teprve začátek dubna, ale žáci 7. A si již vzpomněli na čarodějnice. Ve slohové výchově se věnovali charakteristice. Nejdříve vymýšleli přídavná jména, která by rozvíjela podstatná jména jako oči, pohled, postava, hlas... . Poté na ně čekala charakteristika čarodějnice, ale některá slova bylo potřeba doplnit. Žáci se dozvěděli, jak v temném lese žila čarodějnice Agáta. Na textu si zopakovali také dělení do odstavců a sestavování heslovité osnovy. V závěru textu se dozvěděli, že ač to byla čarodějnice, zlá vůbec nebyla, protože zachránila z pytlácké nástrahy kocoura. A jak vypadala? To byl závěrečný úkol pro žáky. Podle popisu v textu ji namalovat. Na závěr žáci nechali obrázky na lavici, aby si je ostatní mohli prohlédnout a posoudit, zda je ta jejich stejná, podobná, nebo zcela jiná.