Čím bych chtěl být?

V pondělí 22. dubna se žáci 8. A sešli před Úřadem práce v Třebíči. Čekala je tam zajímavá přednáška o středních školách. V Informačním a poradenském centru je nejdříve paní Ilona Vybíralová seznámila se strukturou středních škol a možnostmi, kam a jak se přihlásit. Proto je důležité znát svoje schopnosti, vlastnosti, přednosti, zájmy, ale třeba i zdravotní stav, který nám umožňuje danou školu studovat. Tohle vše našli žáci v dotazníku, který si vyplnili. Dále dostali návod, jak si vytvořit vlastní portfolio s informacemi o budoucím studiu a povolání. Žáci se také zamýšleli nad tím, co by měli chtít vědět o studiu na konkrétní škole. Vyzkoušeli si svoje znalosti třebíčských středních škol a prakticky vyhledávali informace o svém budoucím povolání. Teď jen správně vybrat!