Home >Základní škola >Dění ve škole - akce školy >V ZŠ a MŠ Na Kopcích učí v souvislostech a pro život

V ZŠ a MŠ Na Kopcích učí v souvislostech a pro život

EduScrum

V ZŠ a MŠ Na Kopcích učí v souvislostech a pro život

Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny, ve které na ZŠ a MŠ Na Kopcích pokračují pilné přípravy na ten následující, kdy se do 6. ročníku dostane první třída vedená v programu Začít spolu. Vyučující 2. stupně se proto od září intenzivně věnují vzdělávací metodě eduScrum (www.eduscrum.cz), která rovněž vede žáky k odpovědnosti za vlastní učení, což podporuje přirozenou vnitřní motivaci, zábavu během práce, ale i osobní růst a lepší výsledky. Žáci pracují v týmech na projektu, kterému předchází detailní příprava od vyučujících, poté následuje plánování a realizace ze strany žáků, během které musejí komunikovat, spolupracovat, vést tým, vyhledávat a zpracovávat informace, prezentovat odvedenou práci. A že se touto metodou dá zpracovat téměř jakékoli téma, se přesvědčili žáci ve fyzice, kde se zabývali vlastnostmi kapalin, v přírodopisu poznávali různé čeledi šelem, zeměpis jim nabídl prozkoumat litosféru a kraje České republiky, dějepis pak odhalil zajímavosti z období po třicetileté válce, angličtina je doprovázela u témat jako dovolená, jídlo, zvířata nebo narozeniny, mezipředmětové vztahy se prolínaly v projektu českého jazyka, výchovy k občanství a výtvarné výchovy s názvem „Odraz druhé světové války v literatuře". Žáky ZŠ a MŠ Na Kopcích tak čeká kvalitní a smysluplná příprava na život v 21. století.