Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Stolní tenis

Stolní tenis

V pátek 8.11.2019 se sešli vítězové okresních kol v Havlíčkově Brodu na krajském finále. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek ve složení: A. Zedníčková, S. Pořízová a D. Axmanová a družstvo chlapců: S. Kneslík, J. Urbánek a O. Kuchař. Všichni opět sehráli výborné a nelehké zápasy. Skvělý výsledek byl pro děvčata 2. místo. Chlapci trochu zklamaní, jelikož od medaile je dělil pouze 1 bod a získali pěkné 4. místo. Pro všechny velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Táborská

více info

Pokladničky pro Modrého hrocha

Pokladničky pro Modrého hrocha

7. 11. se žáci 2. A a 5. B sešli při společné práci pro nadaci Modrý hroch, která pomáhá nemocným dětem. Vytvořili 21 hezkých pokladniček s logem nadace, které mohou být využity pro vybírání příspěvků na charitativní projekty.

Ivona Špačková, Iveta Petráňková

více info

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Páťáci navštívili Alternátor v Borovině

Dne 1. 11. 2019 navštívili žáci pátých tříd Alternátor v Borovině.

Program „Vesmír“ oživil a rozšířil přírodovědné učivo a expozice SÚRAO o ukládání jaderného odpadu žáky trochu potrápila orientací v textu a čtení s porozuměním.

Na závěr jsme na oplátku potrápili lezeckou stěnu…

Mgr. Václava Nešpůrková

více info

Divadelní den v Začít spolu

Divadelní den v Začít spolu

Na středu 6. listopadu se naši prvňáčci jistě těšili, protože na ně čekal divadelní den. V ranním kruhu si vytvořili pravidla chování v divadle. A pak se již vyrazilo do divadla Pasáž na pohádku Maxipes Fík. Žáci prožili Fíkovu proměnu z malého štěňátka až do velkého MAXIPSA. Společně s Fíkem navštívili hodinu tělocviku, zpěvu. Plavili se po moři a navštívili Afriku. Nakonec se Fík šťastně vrátil domů, kde na něho čekala jeho kamarádka Ája.

Divadlo se všem líbilo a všichni toužili mít takového velkého kamaráda doma.

Mgr. Ivana Válalová

více info

Právní vědomí - preventivní program

Právní vědomí - preventivní program

V úterý 5. listopadu zavítal mezi žáky osmých tříd příslušník z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, aby je seznámil s pojmy jako je trestný čin, přestupek a kdy k těmto skutkům dochází. Především jim řekl, jaký trest mohou za svoje chování očekávat. Důležitá informace pro osmáky byla, od kolika let je člověk právně zodpovědný a co může nastat, pokud je tzv. mladistvý. S tímto tématem souviselo také užívání návykových látek a závěrem zazněly informace ohledně nebezpečí na sociálních sítích, šikany a kyberšikany.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Provoz školy ve středu 6. 11 .2019

Vážení rodiče,


ve středu 6. 11. 2019 bude provoz základní školy a mateřské školy Na Kopcích bez omezení.

Běžný provoz bude zajištěn také ve školní družině, školním klubu a školní jídelně.


Mgr. Vítězslav Bártl

ředitel školy 


 


více info

Stolní tenis

Stolní tenis

V pondělí 4. 11. proběhlo v Hrotovicích okresní kolo turnaje ve stolním tenisu.

Naši školu reprezentovali chlapci Kneslík S.,Vomela T.,Urbánek J. a Kuchař O., za dívky nastoupily Zedníčková A., Pořízová S. a Axmanová D.
Všichni odehráli výborné zápasy a výsledkem bylo 1. místo pro obě družstva a tedy i postup do krajského kola. Všem děkujeme a přejeme další úspěchy.

Ivana Táborská
 
více info

Halloween ve 3.A

Halloween ve 3.A

Ve čtvrtek 31.10. a následující pátek si žáci 3.A užili hodiny angličtiny, protože se věnovali Halloweenu. Naučili se strašidelné říkadlo, kde se střídají slova spojená s tímto anglosaským svátkem. Zahráli si hru BINGO, tam si strašidelnou slovní zásobu dobře pocvičili. Úspěch mělo i anglické video, žáci mohli vidět, jak se ve Velké Británii tento svátek slaví. Závěrečná aktivita DOMINO procvičila gramatiku „There´s/There are“, kterou se nyní v hodinách angličtiny zabýváme.

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Exkurze do Znojma

Exkurze do Znojma

Před podzimními prázdninami se sedmé ročníky vydaly poznávat krásy historického Znojma. Exkurzi jsme zahájili procházkou kolem řeky Dyje. Následně jsme zavítali do znojemského podzemí, kde nechyběla ani krátká stezka odvahy při úplné tmě. U rotundy svaté Kateřiny si žáci užili krásný výhled. Díky nádhernému počasí byl celkový dojem ze Znojma ještě umocněn. Žáci si exkurzi užili a domníváme se, že to pro ně byl hezký začátek podzimních prázdnin.

 

Mgr. Vendula Pavlíková

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44  |  další >>
strana: 13 / 44   celkem: 435 záznamů