Jak předcházet nebezpečným situacím

Dne 14. března strávili žáci 9. třídy 2 vyučovací hodiny se členy Městské policie Třebíč. Dozvěděli se například, kde všude městská policie působí, jaká má oprávnění a funkce. Připomněli si, do jakých nebezpečných situací se mohou v životě dostat a jak se mají v těchto situacích zachovat - např. stopování, cesta autobusem v nočních hodinách, chůze noční ulicí apod. Na závěr si mohli vyzkoušet některé obranné hmaty a chvaty.

Okresní kolo chemické olympiády

V úterý 6. března se žák naší školy zúčastnil okresního kola chemické olympiády na gymnáziu v Třebíči. Obsadil nádherné 4. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a držíme palce.

PaedDr. Jana Ženíšková

Školní kolo biologické olympiády

V úterý 13. března proběhlo v učebně přírodopisu školní kolo biologické olympiády. Tématem letošního ročníku byl „Pohyb“.

Okresní kolo vybíjené

Dne 6. 3. 2018 se konalo okresní kolo vybíjené v kategorii dívky 4. - 5. tříd na ZŠ Horka – Domky.

Školní kolo chemické olympiády

V únoru se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády.

Lyžařský výcvikový kurz

V týdnu od 18. do 23. února 2018 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Celý týden vládly ideální sněhové podmínky, a proto jsme si lyžování opravdu užili.

Chovám se správně

Sedmé setkání 3. a 4. ročníků se strážníkem Městské policie Třebíč, mělo název „Zákeřná droga.“

Zhlédli jsme krátký film „Návykové látky“ s komentářem herce Martina Dejdara.

Kreslený příběh sourozenců Petra a Lenky nám ukázal, jak rychle a smutně může skončit ten, kdo si zahrává s drogou.

Seznámili jsme se s pojmy závislost, omamné a psychotropní látky.

Mgr. Václava Nešpůrková

Tuláci trénovali mozek

Ve čtvrtek 8. února zavítaly děti z Tuláku do mozkoherny. Ujala se jich Šárka Vostálová. „Některé děti u nás už byly vloni. Pro ně jsme připravili Sunball a Pukec, novinky, kterými jsme mozkohernu obohatili.“

Karneval

K únoru patří již tradiční karneval, na který se těší zejména děti. I letos k nám přijel kouzelník, zatančili jsme si, zařádili a s plnými bříšky odcházeli domů.

Veselé zoubky v 1.A a 1.B

V pátek 16.2.2018 se obě třídy sešly ve Studiu Kopce při preventivním programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Děti se pod vedením třídních učitelek seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a jak se mění. Všechny zaujala i projekce filmu Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Byly probrány zásady správné péče o chrup. Ten si děti zkusily namalovat i vymodelovat.

Žáci dostali za odměnu samolepky do koupelny a balíček „Veselé zoubky“.

Mgr. Božena Moltašová a Mgr. Marcela Velebová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  |  další >>