Aktuálně

Školní družina a školní klub

Děti ze školní družiny slavily svůj velký den v úterý 6. 6. odpoledne od 14. do 15. hodiny malováním na chodník.

Kreslily s nadšením a svými hezkými obrázky vyzdobily část prostranství před školou.

Radost ze svého díla, ale i sladkost jim byly odměnou.

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 27. 5. se vychovatelky s dětmi sešly v 9:00 hodin před školou a vydaly se na dlouhou procházku po zajímavých místech našeho města. Kočičinou, po

nábřeží jsme mířily do zámeckého areálu. Děti s radostí uvítaly zastavení v zámeckém příkopu, kde je lákavá atrakce Bludiště. A věřte, že to může být i oříšek, najít cestu ven.

Prošly jsme se po bylinkové zahrádce, zastavily se u baziliky sv. Prokopa a přečetly pamětní desku. Přes nádvoří zámku jsme se zastavily v parku, kde právě kvetou jírovce a takovou raritou je jírovec s krásnými červenými květy. Pohled z vyhlídky a pak cestou do židovské čtvrti. Zde jsme si dopřály odpočinek a občerstvení v cukrárně Vrátka.

Dále nás cesta zavedla na Hrádek, odkud je nejkrásnější pohled na Třebíč.

A hurá na klouzačku! Ale čas je neúprosný a tak jdeme kolem židovského hřbitova, Týnským údolím, kolem geoexpozice zpátky ke škole.

Návrat ve 13 hodin nám vyšel a počasí nám přálo.

Naše děti mají dobrou kondici a ZNAJÍ SVÉ MĚSTO!

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. dubna vychovatelky ze školní družiny uspořádaly pro děti Čarodějnické tvoření. Nejdříve jsme se společně pustili do výroby čarodějnic. Každý vyrobil čarodějnici dle svého vkusu. Poté nám jeden po druhém svou čarodějnici představil a vysvětlit nám, co všechno zajímavého dokáže.

Po svačině jsme měli lekci létání na Nimbusu 2000 a na nejnovějším modelu Nimbus 2023. Lekce létání měla u dětí velký úspěch. Na závěr jsme si za doprovodu kytary zazpívali několik písniček o čarodějnicích, strašidlech a kouzlech.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 11. února proběhl po delší covidové pauze v jídelně od 14.00 hodin již tradiční karneval pro děti, který pořádaly vychovatelky školní družiny.

Vyzdobenou jídelnu za doprovodu svých rodičů a prarodičů brzy zaplnily děti v kostýmech oblíbených pohádkových postaviček a filmových hrdinů.

Přicházeli princezny, rytíři, motýlkové víly, Elsy, broučci, veselá zvířátka, piráti, kovbojové, indiáni, hasiči ale i Spiderman, Batman a Harry Potter. Všechny masky byly velice krásné a nápadité.

Po úvodní promenádě masek předvedl za velkého potlesku i napětí své vystoupení žonglér a kouzelník Milan Ošmera.

A pak už si děti společně zatančily a zasoutěžily v různých disciplínách, kde předvedly svou šikovnost. Samozřejmě nechyběly ani odměny.

Také rodiče se zapojili do oblíbené soutěže s korýtky.

Velké poděkování patří i kuchařkám naší kuchyně, které přichystaly skvělé občerstvení.

Celou akci provázelo veselí a dobrá nálada.

Děti a všichni ostatní si užili moc pěkné odpoledne.   

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 10. prosince jsme ve spolupráci s knihovnou na ul. Modřínová pořádali Vánoční dílničky. Po celé dopoledne mohly děti s rodiči zavítat do knihovny, vyrobit si andílky, stromečky nebo lucerničky a společně nasát vánoční atmosféru, kterou podtrhovaly hrající koledy. Děti jako vždy ukázaly svou originalitu při tvoření a tak si každý odnášel domů výrobky dle svého vkusu.

Krásný zbytek adventu Vám přejí vychovatelky školní družiny.

V novém roce na viděnou na našem tradičním karnevalu!

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. října naše škola spolu s DDM a Hit radiem Vysočina pořádala drakiádu. Přestože počasí nám moc nepřálo, sešlo se nás na kopci s draky poměrně hodně. Bohužel draka do vzduchu dostalo jen pár vytrvalců. Následoval program v obou tělocvičnách. Děti si mohly zaskákat na skákacím hradu, zasoutěžit si, něco drobného si vyrobit anebo si nechat namalovat obličej či si zatančit s rádiem. K odpočinku a k občerstvení sloužila celé odpoledne jídelna. 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V pátek večer 7. října 2022 se všechna oddělení naší školní družiny vydala do knihovny na Modřínové ul., se kterou již dlouhou dobu úspěšně a rádi spolupracujeme. Nejdříve nás čekalo vystoupení kapely „Ententýky do muziky“. Děti se zapojovaly do zpěvu i tance. Po vystoupení si děti zahrály pohádkový kvíz. Na závěr jsme společnými silami vyrobili podzimní strom, který se stane součástí výzdoby v knihovně. Myslím si, že děti si večer užily a těší se na naši další akci Drakiádu v sobotu 22. října.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. října 2022 od 14h pořádá školní družina naší školy ve spolupráci s DDM tradiční DRAKIÁDU. Děti si s sebou přinesou létajícícho draka a mohou se těšit na další zajímavé aktivity. V naší jídelně si můžete zakoupit občerstvení. Těšíme se na sobotní odpoledne strávené s dětmi a jejich rodiči!

přečíst celé
Školní družina a školní klub
přečíst celé
Školní družina a školní klub
přečíst celé
Školní družina a školní klub