Aktuálně

Školní družina a školní klub

Ve školním roce 2024/2025 budeme za školní družinu vybírat 300,-Kč za měsíc, toto nově stanovila Rada města Třebíč.

Máme v plánu nabízet tyto kroužky:

keramika, šikulka, kuchaříček, výtvarný, taneční, dramatický, stolní tenis, pohybové hry, fotbal, florbal, flétna, kytara, ukulele, počítače, čajovna s knihou, logopedická cvičení, badminton, deskové hry, korálkování

Podle předběžného zájmu doplníme detaily každého kroužku, které na začátku září oznámíme a pošleme závaznou přihlášku.

Děti, které navštěvují kroužky, musí být přihlášené do ŠD.

Níže je možné stáhnout nezávaznou přihlášku do školní družiny, kterou dostaly v tištěné podobě všechny děti 1. stupně.

Pokračujeme i ve výuce náboženství pro zájemce z žáků 1. stupně.

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Děti ze školní družiny, které hrají na flétničku, tančí nebo hrají divadlo, připravily pro kamarády z prvního stupně představení, které proběhlo 27. května a moc se povedlo! Všichni vystupující sklidili zasloužený potlesk i pochvalu.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 18. května jsme se vydali k Lubí, abychom prověřili naše znalosti o přírodě. Cestou jsme určovali názvy rostlin a stromů v okolí a za vodní nádrží na nás čekalo několik otázek k rozluštění. Kdo správně odpověděl a vyplnil tajenku, dozvěděl se, že PŘÍRODĚ MUSÍME POMÁHAT !

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 20. dubna 2024 se děti, které si chtěly vytvořit jarní výzdobu, sešly ve škole již v 9.00 hodin.

Paní vychovatelky připravily všechny potřeby pro práci  a tak se mohlo hned začít s výrobou zápichu v podobě ptáčka z barevných bavlnek a obrázku z dřevěných špachtlí ozdobeného květinovým motivem. A jelikož se blíží poslední duben, nechybělo ani tvoření malé čarodějnice a také pohádka o tom, jak se jí splašilo koště.

Tvořivé činnosti střídaly soutěže  a ,, krmení čarodějnice,, .

Zbyl také čas na malou svačinku i čas na to, abychom se naučili písničku o jaru a přidali ještě několik  písniček, které máme rádi.

Při odchodu nikomu nevadilo chladné počasí, protože my už víme: ,,Jaro, jaro, jaro už je tu…

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 24. února se za hojné účasti konal ve vyzdobené jídelně od 14 hodin maškarní karneval.

V úvodní promenádě se představily všechny možné bytosti ze světa fantazie, filmů a pohádek. Program svými čáry, máry zpestřil oblíbený kouzelník v pirátském kostýmu, pan Milan Ošmera. Velký potlesk a jásot provázel jeho odvážné kousky. V průběhu karnevalu se s tancem střídaly oblíbené soutěže, do kterých se děti velmi aktivně a s nadšením zapojovaly. Za svou šikovnost a snahu dostaly drobnou odměnu. Popelka, Obří boty, Motanice, Zmrzlinář, to jsou jen některé z nich. Nevíte, o čem je řeč? Nezbývá vám nic jiného než navštívit náš příští karneval. K doplnění energie se všichni mohli posilnit dobrotami, které napekly naše milé kuchařky.

 ...Je tu konec a poslední tanec Káčátko rozpohyboval všechny zbylé masky i rodiče.

       Tak na shledanou zase za rok na karnevalu s vychovatelkami školní družiny!

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Zveme Vás na tradiční KARNEVAL, který se uskuteční v sobotu 24. února 2024 od 14 hodin v jídelně školy. Naše školní družina si pro všechny zúčastněné připravila bohatý program, kde nebude chybět tanec ani soutěže, uvidíte také žongléra Milana Ošmeru. Jako každý rok se můžete těšit na občerstvení připravené v naší školní jídelně.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Děti navštěvující kroužek „Rákosníček“ pod vedením paní vychovatelky Ivy Pažourkové vystoupily v rámci adventního programu na třebíčském Karlově náměstí. Hudební pásmo provedlo nejen publikum obdobím těšení se na Vánoce a zpříjemnilo jeden z nejhezčích svátků roku.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Chlapci a děvčata se svými vychovatelkami připravili pásmo koled, tanců a básní, kterými potěšili svoje nejbližší, kteří v úterý 12. prosince přišli do knihovny na Modřínové ulici.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Sobota 9. prosince patřila vánočnímu tvoření v knihovně na Modřínové ulici. Tuto tradičně milou akci připravily vychovatelky naší školní družiny, aby dětem zpříjemnily dobu adventu a vyplnily čas čekání na Ježíška…….

Už v 9.00 hodin přicházeli ti, kteří si přišli vyrobit vánoční výzdobu – anděla na obláčku, něžnou papírovou vločku nebo pěkné vánoční stromečky . Knihovnou se nesly melodie koled, které dotvořily adventní hřejivou atmosféru. Čas při tvoření rychle plynul a všichni odcházeli v poledne domů – spokojeni se svými výrobky. Poslední odešla holčička se svým tatínkem….jmenovala se ANDĚLKA…!!

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V pátek 1. prosince 2023 byla v knihovně na Modřínové ulici nainstalována vánoční výstava prací dětí naší školní družiny. Přijďte si zpříjemnit adventní období pohledem na krásné vánoční výtvory. Všichni jste srdečně zváni.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Více než 50 draků se v sobotu 21. října vznášelo nad kopcem vedle naší školy, kde se konala již tradiční drakiáda pořádaná společně s DDM.

Díky přízni počasí se k radosti všech přihlížejících k oblakům vznesli draci různých tvarů i barev.

Poté se děti přesunuly do tělocvičen, kde pro ně byl přichystaný skákací hrad a spousta dalších aktivit.

Rodiče si mohli posedět u občerstvení ve školní jídelně.

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V pátek  6. 10. 2023  večer se děti s vychovatelkami vypravily do knihovny na Modřínové ulici na dudácké vystoupení Ondřeje a Lucie Tryhukových z Babic u Rosic. Formou poutavého vyprávění nám dudáci představili tradiční hudební nástroj, kterému byla připisována čarovná moc a v dnešní době jej známe jen z pohádek. Děti se dozvěděly jak se na dudy hraje a z čeho se skládají. Poznaly různé podoby tohoto nástroje napříč putováním Evropou. Nechyběly také fujary a píšťalky. Společně jsme si s velkým nadšením zazpívali a zatančili.

Po vystoupení dudáků a krátké svačince čekala na děti pavoučí síť a výroba záložky do knihy. Také to děti velice bavilo.

S krásným hudebním zážitkem a přáním dobré noci jsme se rozloučili.

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

Děti ze školní družiny slavily svůj velký den v úterý 6. 6. odpoledne od 14. do 15. hodiny malováním na chodník.

Kreslily s nadšením a svými hezkými obrázky vyzdobily část prostranství před školou.

Radost ze svého díla, ale i sladkost jim byly odměnou.

 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 27. 5. se vychovatelky s dětmi sešly v 9:00 hodin před školou a vydaly se na dlouhou procházku po zajímavých místech našeho města. Kočičinou, po

nábřeží jsme mířily do zámeckého areálu. Děti s radostí uvítaly zastavení v zámeckém příkopu, kde je lákavá atrakce Bludiště. A věřte, že to může být i oříšek, najít cestu ven.

Prošly jsme se po bylinkové zahrádce, zastavily se u baziliky sv. Prokopa a přečetly pamětní desku. Přes nádvoří zámku jsme se zastavily v parku, kde právě kvetou jírovce a takovou raritou je jírovec s krásnými červenými květy. Pohled z vyhlídky a pak cestou do židovské čtvrti. Zde jsme si dopřály odpočinek a občerstvení v cukrárně Vrátka.

Dále nás cesta zavedla na Hrádek, odkud je nejkrásnější pohled na Třebíč.

A hurá na klouzačku! Ale čas je neúprosný a tak jdeme kolem židovského hřbitova, Týnským údolím, kolem geoexpozice zpátky ke škole.

Návrat ve 13 hodin nám vyšel a počasí nám přálo.

Naše děti mají dobrou kondici a ZNAJÍ SVÉ MĚSTO!

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. dubna vychovatelky ze školní družiny uspořádaly pro děti Čarodějnické tvoření. Nejdříve jsme se společně pustili do výroby čarodějnic. Každý vyrobil čarodějnici dle svého vkusu. Poté nám jeden po druhém svou čarodějnici představil a vysvětlit nám, co všechno zajímavého dokáže.

Po svačině jsme měli lekci létání na Nimbusu 2000 a na nejnovějším modelu Nimbus 2023. Lekce létání měla u dětí velký úspěch. Na závěr jsme si za doprovodu kytary zazpívali několik písniček o čarodějnicích, strašidlech a kouzlech.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 11. února proběhl po delší covidové pauze v jídelně od 14.00 hodin již tradiční karneval pro děti, který pořádaly vychovatelky školní družiny.

Vyzdobenou jídelnu za doprovodu svých rodičů a prarodičů brzy zaplnily děti v kostýmech oblíbených pohádkových postaviček a filmových hrdinů.

Přicházeli princezny, rytíři, motýlkové víly, Elsy, broučci, veselá zvířátka, piráti, kovbojové, indiáni, hasiči ale i Spiderman, Batman a Harry Potter. Všechny masky byly velice krásné a nápadité.

Po úvodní promenádě masek předvedl za velkého potlesku i napětí své vystoupení žonglér a kouzelník Milan Ošmera.

A pak už si děti společně zatančily a zasoutěžily v různých disciplínách, kde předvedly svou šikovnost. Samozřejmě nechyběly ani odměny.

Také rodiče se zapojili do oblíbené soutěže s korýtky.

Velké poděkování patří i kuchařkám naší kuchyně, které přichystaly skvělé občerstvení.

Celou akci provázelo veselí a dobrá nálada.

Děti a všichni ostatní si užili moc pěkné odpoledne.   

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 10. prosince jsme ve spolupráci s knihovnou na ul. Modřínová pořádali Vánoční dílničky. Po celé dopoledne mohly děti s rodiči zavítat do knihovny, vyrobit si andílky, stromečky nebo lucerničky a společně nasát vánoční atmosféru, kterou podtrhovaly hrající koledy. Děti jako vždy ukázaly svou originalitu při tvoření a tak si každý odnášel domů výrobky dle svého vkusu.

Krásný zbytek adventu Vám přejí vychovatelky školní družiny.

V novém roce na viděnou na našem tradičním karnevalu!

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. října naše škola spolu s DDM a Hit radiem Vysočina pořádala drakiádu. Přestože počasí nám moc nepřálo, sešlo se nás na kopci s draky poměrně hodně. Bohužel draka do vzduchu dostalo jen pár vytrvalců. Následoval program v obou tělocvičnách. Děti si mohly zaskákat na skákacím hradu, zasoutěžit si, něco drobného si vyrobit anebo si nechat namalovat obličej či si zatančit s rádiem. K odpočinku a k občerstvení sloužila celé odpoledne jídelna. 

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V pátek večer 7. října 2022 se všechna oddělení naší školní družiny vydala do knihovny na Modřínové ul., se kterou již dlouhou dobu úspěšně a rádi spolupracujeme. Nejdříve nás čekalo vystoupení kapely „Ententýky do muziky“. Děti se zapojovaly do zpěvu i tance. Po vystoupení si děti zahrály pohádkový kvíz. Na závěr jsme společnými silami vyrobili podzimní strom, který se stane součástí výzdoby v knihovně. Myslím si, že děti si večer užily a těší se na naši další akci Drakiádu v sobotu 22. října.

přečíst celé
Školní družina a školní klub

V sobotu 22. října 2022 od 14h pořádá školní družina naší školy ve spolupráci s DDM tradiční DRAKIÁDU. Děti si s sebou přinesou létajícícho draka a mohou se těšit na další zajímavé aktivity. V naší jídelně si můžete zakoupit občerstvení. Těšíme se na sobotní odpoledne strávené s dětmi a jejich rodiči!

přečíst celé
Školní družina a školní klub
přečíst celé
Školní družina a školní klub
přečíst celé
Školní družina a školní klub