Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Přejeme všem krásné léto a příjemně strávené prázdniny!

více info

Na Laguně

Ve čtvrtek dopoledne se všichni příznivci vodních radovánek z 2. stupně vydali do aquaparku Laguna. Zde strávili hodinu a půl pláváním ve venkovním bazénu se slanou vodou, jízdou na tobogánu, využili vířivky a masážní proudy. Nejvíce byla obsazena divoká řeka, houpací kolébka či podmořská jeskyně s akváriem. Po dopoledni stráveném ve vodě se již všichni těšili na vydatný oběd.

Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Výlet 7. A - Mrákotín

Na třídní výlet se třída 7. A vydala na tábořiště v Mrákotíně ve dnech 20. až 22. června.

Ve středu jsme se ubytovali a rovnou jsme vyrazili na rybník, u nějž tábořiště leží. Někteří se šli koupat, jiní vytáhli na vodu kánoe. Na vodě jsme zůstali skoro celý den, na pevninu jsme vylezli jenom na jídlo a také jsme si zahráli pár her. Druhý den jsme vyrazili do nedaleké Lhotky, kde jsme překonali svůj strach a mnozí i své síly v lanovém parku. Po návratu se opět všichni vydali na vodu. V pátek nám již počasí tolik nepřálo a vzhledem k zimě, která nás probudila, se nikomu na vodu nechtělo. Díky tomu jsme měli dostatek času na balení a úklid tábořiště a po obědě jsme se již vydali na cestu domů.

 

Strážná hora 7. A

Ve středu 27. 6. jsme se vydali přes celé město na Strážnou horu. Na Strážné hoře jsme si zahráli hru, abychom se trochu zahřáli, protože nebylo úplně nejtepleji a někteří počasí trošku podcenili. Po pár "mravenčích bitvách" jsme vylezli na vodárenskou věž. Z horní plošiny věže jsme si užívali krásný výhled na celé město Třebíč. Poté jsme se uvnitř podívali na krátká poučná videa o vodárenství a o památkách Třebíče. Před návratem do školy jsme ještě vyzkoušeli "Lanáček v Borovičkách" a poté jsme se přes občerstvení a zmrzlinu vrátili zpátky do školy.

 

Mgr. Antonín Malach

 

více info

Výlet 7. B

V pondělí 18. června žáci 7. B vyrazili na školní výlet do Brna. Díky krásnému slunečnému počasí si užili procházku po Brně a adrenalinovou hru „laser game“. Ta žáky bavila natolik, že si ji zopakovali hned 2x. Po maximálním nasazení v bojové hře se žáci těšili opět do letního Brna. Procházku Brnem zakončili nákupy v nákupním centru Vaňkovka. Příjemně unaveni se potom vydali vlakem zpět do Třebíče, kdy i cestu vlakem si užili na maximum.

Mgr. Vendula Pavlíková

více info

Na rozhledně

I přes nepříznivou předpověď počasí se žáci šestých tříd vydali v rámci branného dne na Pekelný kopec. Vrchol se nachází ve výšce 572 m n.m., takže bylo potřeba zdolat určitý výškový rozdíl. Některým to nestačilo, a proto se rozhodli ještě pro výstup po 125 schodech na vrchol rozhledny, ze které byl i přes oblačné počasí krásný výhled na Třebíč a okolí. Následovala zasloužená svačina a návrat přes Terůvky k Poliklinice Vltavínská. Ti unavenější využili MHD, aby se dopravili ke škole. Zbylí se rozhodli pro pěší výkon až Na Kopce. Předpověď počasí naštěstí nevyšla a všichni jsme si užili výlet bez deště.

Mgr. Lenka Zvěřinová, Mgr. Eva Vomelová

více info

Školní výlet 8. B a 9. roč.

Ve dnech 20. – 21. června odjeli žáci tříd 8. B, 9. A a 9. B na školní výlet. Cílem jejich putování bylo  RS Nesměř nedaleko Velkého Meziříčí. Úžasné dva dny výletu se vydařily nejen díky pěknému počasí, ale zejména díky dobré náladě všech zúčastněných.

 

Mgr. Zuzana Dočekalová, Ing. Lenka Auerová, Mgr. Zuzana Dreslerová

více info

Výlet šesťáků

V pondělí 18. června vyrazili šesťáci na dlouho očekávaný školní výlet. Někteří odjeli v předstihu na kole, ostatní přivezl do RS Nesměř autobus. Počasí bylo přímo ukázkové, a proto žáci využili všech možností, které toto malebné prostředí v údolí řeky Oslavy nabízí. Kromě sportovních aktivit – fotbalu, baseballu, přehazované a frisbee - šesťáci vylezli na Teplštejn a prošli se do Dolních Heřmanic. Hloučky dětí se bavily hraním karet, relaxací v chatkách, nebo jen povídáním si příběhů. Večer si všichni společně zahráli hry. Vzhledem k slunečnému počasí bylo oblíbené brouzdání nebo koupání v řece. Nechybělo ani posezení u ohně a opékání špekáčků. Všichni prokázali hrdinství při stezce odvahy. Třetí den po snídani se cyklisté opět vydali směr Třebíč a zanedlouho po nich autobusem i zbytek šesťáků. Všichni se opět setkali před budovou školy.

Mgr. Lenka Zvěřinová a Mgr. Eva Vomelová

více info

Školní výlet 8. A

Ve dnech 18. – 19.6.  2018 se  třída 8.A  vydala místo do školních lavic na školní výlet do Křižanova. Odreagování, napětí, dobrodružství a vyřádění zažili při paintballu. Vyzkoušeli si raftování a netradiční adrenalinovou specialitu aquazorbink. Kluci si zahráli fotbal v bublinách. Po absolvování školení pod vedením zkušeného instruktora byli v lanovém centru. Kluci a holky byli velice šikovní a dokázali mnohdy překonat sami sebe. Prožili společně dva krásné adrenalinové dny  a všichni už se těší na letní prázdniny.

Ing. Lenka Rybníčková

více info

Poezie školou povinná

V týdnu od 4. do 8. června 2018 proběhlo v 9. ročníku projektové vyučování s názvem Poezie školou povinná. Úkolem každého žáka bylo vytvořit vlastní literární dílo (báseň milostná, přírodní, avantgardní, dadaistická, kaligramy) a  doplnit jej i ilustrací. Hravou formou si tak deváťáci zopakovali literární teorii, se kterou se seznámili v hodinách českého jazyka.

Mgr. Zuzana Dočekalová, Mgr. Lenka Zvěřinová

více info

Čistírna odpadních vod, Heraltice

V úterý 5. června žáci 8. ročníku absolvovali prohlídku Čistírny odpadních vod a v Heraltického zdroje pitné vody. V Čistírně odpadních vod shlédli žáci celý postup čištění odpadní vody a využití kalu. Dozvěděli se, že čištění vody probíhá na bázi biologického čištění pomocí bakterií. Celý proces čištění je ukončen výrobou bioplynu, který čistička využívá pro vlastní potřebu a k vytápění. V Heralticích shlédli film o historii Heraltického vodovodu, prohlédli si odkyselovací a filtrační zařízení, sběrnou jímku i centrální šachtu. Zjistili, jak se získává pitná voda, kolik vody spotřebují obyvatelé Třebíče a další zajímavé informace. Exkurze se všem líbila, i počasí bylo ukázkové. Závěrečné opékání vuřtů uzavřelo velmi zdařilou akci.

PaedDr. Jana Ženíšková

 

více info
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  |  další >>
strana: 1 / 9   celkem: 89 záznamů