Informace pro žáky

Ročníková práce

Ročníkové práce jsou zadávány žákům 5. a 9. ročníku. Z dlouhodobého hlediska se stávají součástí žákovského portfolia, které vypovídá o osobním růstu každého jedince nejen z pohledu znalostí, ale zejména z oblastí dovedností, schopností i postojů a jedním z prvků autoevaluace školy.

Cílem ročníkových prací je:
Výběr téma dle vlastního zájmu, dlouhodobá soustavná práce, možnost využít různé zdroje informací, spolupráce s konzultantem a vlastní způsob zpracování i ústní prezentace ročníkové práce umožňuje žákům osvojovat si různé způsoby učení a motivuje je pro další celoživotní učení, podněcuje žáky k tvořivému myšlení, logickému uvažování a k samostatnému řešení problémů, vede žáky k všestranné, účinné a otevřené komunikaci nejen s vrstevníky, učitelem, ale i ostatními dospělými, rozvíjí u žáků schopnost spolupracovat mezi sebou i s konzultantem, respektovat práci a úspěchy vlastní i druhých a připravuje žáky k tomu, aby se projevovali jako svébytné, svobodné a zodpovědné osobnosti, uplatňovali svá práva a naplňovali své povinnosti.

zadání rozsah forma prezentace odevzdání prezentace
5.ročník do 30.3. max. 2 min (1 list)

písemná verze+

prezentace na PC