Dění ve třídách Začít spolu

Pro budoucí prvňáčky

V pátek 26. listopadu si žáci a žákyně připomněli nejenom četbou příběhu o Andělínovi a Rozárce, ale i tvorbou adventních věnečků, že se blíží ten nejkrásnější předvánoční čas. To, jak se práce dařila, můžete posoudit sami. Věnečky jistě doma poslouží k vytvoření té pravé adventní atmosféry.

Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Na konci listopadu si třeťáci v angličtině v rámci učiva o jídle zahráli příběh z učebnice. Nejdříve ho četli, poté nacvičovali, vyráběli a sháněli potřebné rekvizity. Výsledek stál opravdu za to, cítili se jako opravdoví herci a ještě dostali chuť na pizzu.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

V 10:00 hodin nás v knihovně na Modřínové ulici čekala malá slavnost za účasti jejího veličenstva, královny Vladimíry. Královským mečem pasovala přítomné druháčky na čtenáře. Jen málokdo se jí pod tíhou meče na ramenou podíval do očí.
Po návratu do školy nás čekalo milé překvapení. S kytarou nám pogratulovala a zazpívala paní vychovatelka Iva Pažourková. Děkujeme!

Lvíčci

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky


Že k nám brzy na svém koni sv. Martin přijede,
to se děti dozvěděly, je v tom dosti naděje.

Na začátku která hláska, co mi pak zní na konci?
Doplníme, zapíšeme v naší skvělé trojici.

Zahrajem´ si Dobble, zopakujem´ počasí,
najdem´cestu bludištěm, čí je ten kůň, čí asi?

Sčítáme a odčítáme, lichou husu hledáme,
až to všechno doděláme, Martina si slepíme.

Bílý koník s hustou hřívou, vznikal v centru výtvarném,
na nástěnku pověsíme pěkně jednoho po druhém.

Perníkové podkovy a husy, dostali jsme k svačince,
pochutnali jsme si hodně, děkujeme babičce.

Sněhu jsme se nedočkali, naději neztrácíme,
však jsme rádi, že se spolu, v centrech zase učíme.

 

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Naši piráti a pirátky 3. A již vpluli do bouře vyjmenovaných slov. Aby se jim dařilo a v této bouři nezabloudili, tvoří si maják – lapbook vyjmenovaná slova. Že nevíte, co je to lapbook? Lapbook je interaktivní 3D kniha, kterou si žáci a žákyně vyrábějí sami. Jedná se o knihu, která vytváří ucelený soubor informací, zajímavostí a aktivit na dané téma. Přejeme jim, aby se v bouři neztratili a lapbook jim svítil na cestu poznání.


Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Tématem listopadových center aktivit byla Farma. Během období od 9. listopadu do 19. listopadu žáci a žákyně prošli centry aktivit, ve kterých poznávali brambory, zvířecí rodinky, nové znalosti o hospodářských zvířatech, mnohé se dozvěděli o chlebu, postavili model farmy a vyzkoušeli si udělat razítka z brambor.

Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

To, že se ve čtvrtek bude ve 3. A učit trošku jinak, poznali žáci a žákyně již podle ranního úkolu. Vypočítáním násobilkových příkladů se seznámili (tedy spíše připomněli) svatomartinské symboly. V ranním kruhu pak dávali dohromady znalosti o svatém Martinovi. V hodinách českého jazyka četli o svatém Martinovi a při četbě s porozuměním lepili obrázky k přečtenému textu. Pak na třeťáky a třeťačky čekala křížovka a volné psaní na téma svatý Martin byl.... V hodině matematiky se sčítalo a odčítalo, porovnávaly se výsledky a vzniklý obrázek se vykresloval podle návodu. Tento krásný den 11. listopad si ve třetí třídě žáci a žákyně užili, i když Martin na bílém koni nepřijel.


Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Velký balón v tělocviku
zkusili si prvňáci,
Buldoka a na vlak hráli,
užili si legraci.
S Kin-ballem se seznámili,
míč Omnikin vyzkoušeli.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Preventivní program Bezpečně do školy se strážníkem Zuzanou Jančářovou se prvňákům moc líbil. Seznámili se s výstrojí a výzbrojí policistů, kterou si mohli vyzkoušet. Zopakovali si správné přecházení přes přechod a řeč přišla také na chování při nálezu injekční stříkačky, setkání s cizími lidmi a při kontaktu s cizím psem. Na závěr jsme se podívali na auto Městské policie Třebíč.

přečíst celé