Dění ve třídách Začít spolu

Pro budoucí prvňáčky

Od 18. ledna do 26. ledna 2022 jsme si v centrech užili zimu. V našem Ateliéru módní návrháři paní Zimu oblékli, nalíčili a zvolili ledové tóny pro její zimní účes. Svět kolem nás zaznamenal ptáčky na krmítku i ty, kteří před zimou odletěli až do jižní Afriky. Víte, že ptáčkem roku 2022 je zvonek zelený? My Lvíčci už ho poznáme. Na našem krmítku, které jsme umístili tak, že ze třídy můžeme pozorovat jeho návštěvníky, zvonek ještě nebyl. Zatím jsme viděli sýkorky a na zvonka zeleného čekáme. Přiletí?

V centru Čtení a psaní jsme se pobavili příběhem „Matesův vynález na jízdu po sněhu." Matematika nás trochu potrápila prací s kalendářem, ale počítání v číselném oboru 0 – 100 bylo v pohodě. V Hlavičce jsme prošli „Zimní stezkou" s úkoly a dlouhou šifrou. Vyluštili jsme všichni. Je super, že si poradíme i s chybou. Najdeme ji, opravíme ji a hlavně se jí nebojíme!

Lvíčci z 2. A

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Naši třeťáci a třeťačky se v anglickém jazyce ve 2. lekci věnovali tématu JÍDLO. A poměrně velký čas učení se zabývali pizzou. Umí odpovědět na otázku What´s your favourite pizza? Utvořit graf s oblíbenými náplněmi, a dokonce si vyzkoušeli pizzu prodávat a nakupovat (samozřejmě v anglickém jazyce). Vyvrcholení tohoto tématu nastalo v úterý 25. ledna, kdy se ve cvičné kuchyňce pekla pizza. Žáci a žákyně přišli na to, že vlastnoručně vyrobené jídlo chutná nejlépe. Mňam! To byla dobrota.


Mgr. Ivana Válalová a pekaři a pekařky 3. A

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

17. ledna navštívili lektorky preventivního programu z Charity Třebíč žákyně a žáky III. A. s programem Pohodová třída. Během různých her měli žáci pochopit význam spolupráce, tolerance a respektu. Smyslem všech her bylo pozitivní utužování vazeb a vztahů mezi žáky, posílení dovednosti umění řešit konflikty a rozvíjet komunikační dovednosti. Ne vždy se žákům vzájemná domluva dařila. Zjistili, že je třeba na tom stále pracovat a učit se to.


Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Lednová centra aktivit spojovalo téma Zima. V centru Svět se třeťačky a třeťáky zabývali teplotou a teploměry. V centru Matematika se pracovalo se symetrickými obrázky a geodeskou. V centru Čtení se žákyně a žáci stali nejprve listonoši a určovali správně napsané adresy na obálkách. Pak se již pracovalo s dopisem z hor. V centru Umění se každý stal hudebníkem. Úkolem bylo naučit se a zahrát na xylofon písničku Bude zima, bude mráz. Centrum Jazyková pravidla trénovalo vyjmenovaná slova. No, a v centru Psaní si každý vyzkoušel napsat dopis z hor. Určitě si v každém centru aktivit všichni procvičili nabyté vědomosti a někde se i dozvěděli či naučili něco nového.


Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Vybrat si a naučit se báseň? Postavit se před spolužáky a recitovat? To není úplně lehký úkol!
Zvládli jsme ho všichni a právem jsme si zapsali jedničku. Ti nejlepší z nás získali diplom a malou odměnu.


Lvíčci z 2. A

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Sportovat jsme vyrazili,
brusle, helmy nabalili.

Někteří poprvé na bruslích stáli,
vůbec se však ledu nebáli.
Po hodině zkoušení,
jezdili bez držení.

Pěšky zvládli obě cesty,
batohy se autem vezly.
Unavení, nadšení
vrhli se do učení.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Tak tři králové přišli k nám,
spoustu práce donesli nám.
Písmenka taky číslice,
bavilo nás to velice.

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

Ani poslední týden ve škole v roce 2021 se ve 3. A nezahálelo. V úterý 14. prosince tvořili žáci a žákyně ze stavebnice Roto vánoční výtvory. Zpočátku se to zdálo těžké, ale nakonec vznikla různá zajímavá dílka: andílci, sněhuláci, dárečky, a dokonce i káď s kaprem. Ve čtvrtek 16. prosince se třídou linula poezie. Proběhlo totiž třídní kolo recitační soutěže. Blahopřejeme vítězům. 1. místo obsadila Šarlota Horská, na druhém místě byl Ondřej Žampa a krásné třetí místo obsadila Anna Koncová. A už se pomalu blížil poslední školní den. Na pátek 17. prosince se všichni těšili. To, že tento den je výjimečný, svědčilo, že žáci a žákyně místo aktovek s učením, měli batůžky plné cukroví a dárečků pro své kamarády a kamarádky. Ale než proběhlo samotné rozdávání dárků a věřte, že děti byly velmi nedočkavé, plnily se různé úkoly. Den začal jako vždy adventním úkolem. Poté proběhla besídka před školním vánočním stromečkem. Zazněly koledy a nechyběl ani vánoční taneček. Shlédlo se i anglické divadlo připravené paní Otiskovou a zazněla i velmi známá anglická písnička We wish you a Merry Christmas. Pak následovala vánoční dílnička se sádrovými sněhuláky a vánočním skřítkem. Nechyběla ani dílna čtení na téma Vánoční dárky. A pak již nadešel dlouho očekávaný okamžik. Nadílka dárečků. Na závěr si všichni popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok. A totéž přejí žákyně a žáci 3. A všem lidem dobré vůle.

Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé
Pro budoucí prvňáčky

V adventním čase vyhlásila předmětová komise soutěž pro žáky a žákyně čtvrtých a pátých tříd o nejhezčí vánoční obrázek v programu malování. Po shromáždění všech obrázků došlo k hlasování o ten nej… obrázek. Z 34 obrázků hlasující žákyně a žáci vybrali tři nejlepší. 1. místo obsadila Karolína Sobotková, 2. místo Sofie Lisá a na třetím místě byl Radim Věžník. Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněním děkujeme za navození vánoční atmosféry.

Mgr. Ivana Válalová

přečíst celé