Školní žákovský parlament

Vede: Mgr. Denisa Hudková

Logo ŠP

Členové školního parlamentu jsou voleni svými spolužáky jednou ročně. Jedná se o zástupce tříd od 3. – 9. ročníku, kteří pravidelně navštěvují také 1. a 2. třídy a předávají jim informace o dění v ŠP. V čele školního parlamentu stojí předseda, který je volen na první schůzce. Dále je také volen jeden místopředseda.

PŘEDSEDA ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ve školním roce 2018/2019

Tomáš Vomela, 4. A

MÍSTOPŘEDSEDKYNĚ ŠKOLNÍHO PARLAMENTU ve školním roce 2018/2019

Petra Krčálová, 8. B

Jednání školního parlamentu svolává předseda parlamentu, koordinátor z řad pedagogů nebo vedení školy. Datum jednání parlamentu je vždy uvedeno s dostatečným časovým předstihem na nástěnce parlamentu. Jednání ŠP je přítomen koordinátor, který je určen ředitelem školy (Mgr. Denisa Hudková).

Členství v parlamentu: Členem parlamentu může být každý žák 3. – 9. ročníku, který byl zvolen třídním kolektivem. Členství trvá jeden rok a může se každoročně opakovat. Členství je dobrovolné.

Schůzky školního parlamentu: 1x měsíčně (případně dle důležitosti) ve „sluchátkové učebně“ (čas je vždy upřesněn na nástěnce parlamentu).

Akce školního parlamentu

Zde budou průběžně vkládány akce, které zaštiťuje školní parlament.

Jmenný seznam akcí:

• Logo školního parlamentu
  • Husovy stopy
  • Ukliďme Česko
  • Výročí vzniku republiky - vyvěsme nejvíce vlajek ČR
  • Zprovoznění FB a webu parlamentu
  • Mikuláš pro děti z MŠ a 1. třídy

VOLBY DO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2018/2019

Volby v týdnu od 1. do 5. 10. 2018:

Prvním říjnem na naší základní škole odstartovaly volby do školního parlamentu. Volby jsou dobrovolné a volit může každý žák či zaměstnanec školy. O místo předsedy se v letošním školním roce ucházelo celkem šest kandidátů. Každý kandidát poctivě vyplnil listinu, na které uvedl nejen své zájmy, ale i vize.

Výsledky voleb:

Výsledky voleb naleznete na nástěnce školního parlamentu.

Mgr. Denisa Hudková