Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

V rámci projektu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s. k nám do školky bude pravidelně docházet "čtecí babička", která si bude s dětmi číst pohádky, povídat zajímavosti a o zkušenostech z jejího života. Cílem projektu je mezigenerační setkávání dětí a starších lidí.

První návštěva proběhla v úterý 5.4.2022, kdy se děti s "babičkou" seznámily, popovídaly si, kdo se jak jmenuje a jak se mají a poté si společně přečetli pohádku Princ a večernice.

Setkání se velice povedlo a dětem se povídání i pohádka moc líbila...už se těšíme na další návštěvu

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek7.4.2022 navštívily děti ze třídy Sluníček knihovnu na Modřínově ulici, kde jim paní knihovnice přečetla kousek z krásné knížky a půjčila na prohlížení spoustu knih, které se dětem líbily. 

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek 31.3. 2022 jsme navštívili celá školka Zoo koutek v DDM Třebíč. Děti si mohly prohlédnout spoustu zajímavých zvířátek a některé si mohly dokonce i pohladit a ti odvážnější také vzít do ruky. Viděli jsme hady, různé druhy ještěrek, želv i hlodavců. Celou dobu nám tam švitořili papoušci a andulky. V druhé polovině dopoledne jsme si povídali o zvířátkách a vyrobili si hada z barevných papírů. Návštěva se nám velice líbila, někteří by si nejraději odvezli nějaké zvířátko i domů, takže je musíme zase znovu jít alespoň pozdravit a pohladit, aby nám po nich nebylo smutno. 

přečíst celé
Mateřská škola

V pátek 11.3. 2022 nás navštívili hudebníci (děti i učitelé) ze základní umělecké školy Třebíč, kteří nám ukázali spoustu dechových hudebních nástrojů, zahráli nám krásné písničky a mohli jsme si společně zazpívat. Paní učitelky z umělecké školy, také vyzkoušeli, jestli mezi námi nejsou nějací nadaní zpěváci a zkusili si sólově zazpívat s předškolními dětmi známé písničky. Někteří byli velice šikovní a dostali nabídku chodit za nimi.

Děti si mohly zkusit potěžkat i některé hudební nástroje a kluci vytvořili dokonce i kapelu s jedním žákem školy.

Dopoledne se velice vyvedlo a doufáme, že mezi námi našli nějaké budoucí zpěváky či hudebníky

přečíst celé
Mateřská škola

V pondělí 7.3. 2022 jsme se třídou Hvězdičky navštívili knihovnu na Modřínově ulici, kde nám paní knihovnice přečetla kousek z krásné knížky o zvířátkách, popovídala si s dětmi o knihách a poté si každý mohl nějakou vybrat a prohlédnout.

 

Dětem se vždy návštěvy v knihovně moc líbí a už se těšíme na další návštěvu

přečíst celé
Mateřská škola

Ve školce jsme si udělali masopustní týden, kdy jsme přivítali úterý v maskách a kostýmech různých princezen, hrdinů a zvířátek a zatancovali jsme si v karnevalových rytmech. Uspořádali jsme i soutěže a dali si něco dobrého. Ve čtvrtek a pátek jsme si upekli masopustní koláče a moc jsme si na nich pochutnali. 

Už se těšíme na další zajímavý týden plný poznání a zábavy :)

přečíst celé
Mateřská škola

V lednu nás navštívil pan žonglér Milan Ošmera, který nám předvedl spoustu kouzel, triků a zajímavostí z žonglérského prostředí.

Dětem se vystoupení velice líbilo a zapojovaly se do vystoupení.

Těšíme se na další návštevu 

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek 16.12. nás čekala ve školce nadílka od Ježíška, na kterou se děti moc těšily. Ráno jsme si nazdobili stromeček, pouštěli koledy, uvařili jsme si vánoční čajík s ovocem a zobali cukrovíčko a dobrůtky. No prostě nabité dopoledne plné zážitků a mlsání.

To nejhlavnější nás ale čekalo až u stromečku. Báli jsme se, zdali ten Ježíšek vůbec za námi přijde, protože někdy malinko zazlobíme, ale nakonec nás nezklamal a donesl plno dárečků. Ještě, že ten Ježíšek umí přivřít oči :) A teď už si budeme jen hrát a těšit se, co nám donese domů pod stromeček....

přečíst celé
Mateřská škola

Ve středu 10.11. nás navštívilo ve školce divadélko s představením "Pohádková zima", kde si děti povídaly co se dělá v zimě - jaké sporty a aktivity můžeme provádět na sněhu. Zatancovaly si a i zasoutěžily. Divadélko bylo moc hezké a těšíme se na další návštěvu

přečíst celé