Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

Ve středu 20.10. jsme společně vyrazili po stezce stromů v Týnském údolí, kde jsme se prošli krásnou podzimní přírodou. 

Na stezce jsme si přečetli, díky QR kódům, zajímavosti o různých stromech, k čemu se využívají, keltskou historii a také mohli zjistit, v jakém stromě je kdo narozen dle keltského kalendáře.

Výlet a procházka byla velmi zajímavá a poučná. Děti ušly hodně kilometrů a byly z výletu nadšeny. 

přečíst celé
Mateřská škola

Začal nám podzim a my jsme si spolu s dětmi povídali o ovoci a zelenině. Které známe, máme rádi a k čemu jsou vůbec tyto potraviny dobré. 

Samozřejmě všichni věděli, že mají hodně vitamínů a aby jsme je doplnili, udělali jsme si takovou malou ochutnávku dobrůtek z ovoce a zeleniny.

přečíst celé
Mateřská škola

Letošní rok se snažíme co nejvíce dětem nabídnout pohybové aktivity. S tím nám také pomáhají fotbalové školičky z Třebíče, které pro naše děti chystají, ať už na hřišti nebo v tělocvičně ZŠ, různé aktivity, hry a soutěže. Děti to velice baví a jsou nadšeni z pohybu.

Děkujeme a těšíme se na daší spolupráce

přečíst celé
Mateřská škola

Obě třídy v září navštívily knihovnu na Modřínově ulici, kde jim paní knihovnice nachystala program s knížkami. Poté si mohly děti půjčit knihy, které se jim líbí a prohlédnout si je. Všichni byli nadšeni a prohlídli si plno krásných knížek. Doufáme, že to děti dostatečně navnadilo, aby knihovnu navštěvovaly i s rodiči.

Těšíme se na další návštěvu :)

přečíst celé
Mateřská škola

V pondělí 13.9. jsme se vydali s dětmi na výlet k Lubí. Užili jsme si krásné počasí a přírodu. Sluníčko nám pěkně hřálo a my jsme se pořádně unavili. Pro nabrání síly na zpáteční cestu, jsme si dali dobrůtku od maminek a vyrazili zpátky do školky.

Výlet se velice podařil a těšíme se na další dobrodružné cesty do přírody

přečíst celé
Mateřská škola

V úterý 18.5. k nám zavítali trenéři z fotbalové asociace si spolu s dětmi zasportovat, zahrát hry a pořádně prohýbat tělo.

Děti byly velice nadšené - vyzkoušely si různé obíhání, hry, překonávání překážek, ale také postřeh.

Trenéři s dětmi velice dobře spolupracovali a měli vše krásně připravené. Už se těšíme na další spolupráci.

přečíst celé
Mateřská škola

V pátek 30.4. se u nás ve školce sešlo plno čarodejnic, čarodějů a kouzelníků. Pořádaly se pro ně různé soutěže a aktivity, které je velice bavily...hlavně proto, že za odměnu je čekala dobrůtka v podobě bonbónu. Po řádění a soutežení všichni doplnili energii a mohli letět zase dále. Doufáme, že nás příští rok opět navštíví.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek 22.4. proběhl celosvětový den Země. Povídali jsme si, jak můžeme chránit planetu, jak jí pomáhat a hlavně, jak třídit odpad.

Děti si zkusili roztřídit odpadky a dát je do správné barvy kontejneru. Řekli jsme si jak dlouho se rozkládá různý odpad, když jej vyhodíme do přírody a ukázali si obrázky, jak vypadají některé země, kde se odpady netřídí.

V rámci toho jsme si také nasadili rukavice a uklidili jsme si alespoň naši zahrádku od papírků a odpadů co nám tam navál vítr.

přečíst celé
Mateřská škola

V téhle době to nemáme těžké pouze my ve školách a školkách, ale také babičky a dědečci v domovech seniorů, kteří mohou mít kontakt se svými blízkými pouze přes telefon nebo internet. Tak jsme se rozhodli společně s první třídou a dětmi Izs, že jim uděláme radost nějakým pěkným obrázkem nebo velikonočním přáníčkem.

Pracovnice domova jim obrázky předaly na veliknoční pondělí a babičky a dědečci byli hrozně rádi, že na ně někdo myslí.

Tímto chci moc poděkovat těm, kteří se zúčastnili této akce a udělali radost někomu jinému i touto malou drobností.

přečíst celé