Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

Ve čtvrtek 16.6. jsme měli rozloučení předškoláků se školou. Děti připravily pro rodiče vystoupení s tancem na téma "Rebelové". Po vystoupení byly děti pasovány panem ředitelem na školáky a mohla začít párty a následné spaní v MŠ pro odvážlivce. Podvečer se linul ve veselém tónu - zněla hudba, pilo se dětské sampaňské a zobaly se dobroty. Objednali jsme si i pizzu, na kterou se všichni moc těšili. Následovala stezka odvahy po noční škole, polštářová bitva a pak už jen pohádka a sladké sny. Ráno jsme si dali vydatnou snídani a celý den si užívali zábavu a těšili se už také na maminky. 

Teď už nezbývá než jen začít novou kapitolu života v základní škole...přejeme všem mnoho úspěchu :)

přečíst celé
Mateřská škola

Na den dětí nás příšel navštívit a pobavit svým kouzelným vystoupením žonglér a kouzelník Milan Ošmera, který nám předvedl spoustu triků a záhad a pobavil malé i velké. Zapojil do aktivit jak děti, tak i paní učitelky. Určitě se těšíme na další vystoupení

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme se letos vydali prozkoumat Outdoor resort Březová, kde na nás čekalo spoustu aktivit. Prošli jsme spolu hrad plný úkolů, záhad a mluvících loutek. Projeli se na koních, zkusili zdolat vysoký pirátský lanový hrad a nakonec si dali dobrý obídek v tamní restauraci. Děti přijely z výletu unavené, ale spokojené. 

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme se společně vydali do Boroviny na dopravní hřiště, kde jsme se naučili, jak správně jezdit po cestě, co znamenají jaké značky a na co vše musíme dbát při pohybu na vozovce. Děti si zajezdily na kolech i koloběžkách, splnily otázky v připraveném kvízu a užily si krásné dopoledne. Velice se jim líbila i vzrušující jízda městskou hromadnou dopravou s ostatními lidmi. Již se těšíme na další návštěvu 

přečíst celé
Mateřská škola

V rámci projektu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s. k nám do školky bude pravidelně docházet "čtecí babička", která si bude s dětmi číst pohádky, povídat zajímavosti a o zkušenostech z jejího života. Cílem projektu je mezigenerační setkávání dětí a starších lidí.

První návštěva proběhla v úterý 5.4.2022, kdy se děti s "babičkou" seznámily, popovídaly si, kdo se jak jmenuje a jak se mají a poté si společně přečetli pohádku Princ a večernice.

Setkání se velice povedlo a dětem se povídání i pohádka moc líbila...už se těšíme na další návštěvu

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek7.4.2022 navštívily děti ze třídy Sluníček knihovnu na Modřínově ulici, kde jim paní knihovnice přečetla kousek z krásné knížky a půjčila na prohlížení spoustu knih, které se dětem líbily. 

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek 31.3. 2022 jsme navštívili celá školka Zoo koutek v DDM Třebíč. Děti si mohly prohlédnout spoustu zajímavých zvířátek a některé si mohly dokonce i pohladit a ti odvážnější také vzít do ruky. Viděli jsme hady, různé druhy ještěrek, želv i hlodavců. Celou dobu nám tam švitořili papoušci a andulky. V druhé polovině dopoledne jsme si povídali o zvířátkách a vyrobili si hada z barevných papírů. Návštěva se nám velice líbila, někteří by si nejraději odvezli nějaké zvířátko i domů, takže je musíme zase znovu jít alespoň pozdravit a pohladit, aby nám po nich nebylo smutno. 

přečíst celé
Mateřská škola

V pátek 11.3. 2022 nás navštívili hudebníci (děti i učitelé) ze základní umělecké školy Třebíč, kteří nám ukázali spoustu dechových hudebních nástrojů, zahráli nám krásné písničky a mohli jsme si společně zazpívat. Paní učitelky z umělecké školy, také vyzkoušeli, jestli mezi námi nejsou nějací nadaní zpěváci a zkusili si sólově zazpívat s předškolními dětmi známé písničky. Někteří byli velice šikovní a dostali nabídku chodit za nimi.

Děti si mohly zkusit potěžkat i některé hudební nástroje a kluci vytvořili dokonce i kapelu s jedním žákem školy.

Dopoledne se velice vyvedlo a doufáme, že mezi námi našli nějaké budoucí zpěváky či hudebníky

přečíst celé
Mateřská škola

V pondělí 7.3. 2022 jsme se třídou Hvězdičky navštívili knihovnu na Modřínově ulici, kde nám paní knihovnice přečetla kousek z krásné knížky o zvířátkách, popovídala si s dětmi o knihách a poté si každý mohl nějakou vybrat a prohlédnout.

 

Dětem se vždy návštěvy v knihovně moc líbí a už se těšíme na další návštěvu

přečíst celé