Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

Přijelo nás navštívit maňáskové divadlo se třemi krásnými pohádkami

přečíst celé
Mateřská škola

V pátek jsme měli tu čest se přijít podívat na krásnou hudební pohádku, kterou nám zahráli školáci navštěvující kroužek Rákosníček v rámci odpolední družiny.

Divadlo bylo úžasné a přejeme další úspěchy v divadelním odvětví

přečíst celé
Mateřská škola

Děti ze školního parlamentu nám připravili v rámci dne dětí na školní zahradě spoustu her a soutěží, které naše školkáčky moc bavily. Moc moc děkujeme za přípravu a úžasné dopoledne všem a budeme se těšit na příště 

přečíst celé
Mateřská škola

Čarodějný týden se v naší třídě nesl v nádechu tajemna a kouzel, ale také strašidelných pavouků a lektvarů. S dětmi jsme si v centrech vyzkoušeli vyrobit barevné lektvary, vyrobili čarodějnici z barevných papírů, vytahovali pavoučky z pavoučího domečku pomocí pinzet a skládali jsme lektvary pomocí kouzelných přísad.

V úterý nám vypukl rej a všude se hemžilo spousty čarodějů a čarodějnic, ale také i jiných kouzelných masek. Společně jsme si zasoutěžili na naší zahradě a za odměnu si dopřáli sladkou mlsku a odnesli domů diplom za velkou snahu a splnění úkolů. Celý týden se nám moc líbil a těšíme se na další dobrodružství...

přečíst celé
Mateřská škola
Ani krátký týden nás neodradil od činností spojených s kouzly a čáry. Děti míchaly lektvary, létaly na koštěti, tvořily kotlíky, stříhaly a lepily čarodějnice, plnily úkoly na zahradě a samozřejmě nechyběly ani kostýmy. Písnička o čarodějnici s lopatou nás snad nebude strašit a s chutí si ji někdy zazpíváme. Dětem to moc slušelo a společná fotka všech malých čarodějů a čarodějnic se vydařila.
 
 
 
přečíst celé
Mateřská škola

Celý tento týden jsme si s dětmi povídali, jak můžeme pomoci naší planetě, abychom ji neničili a nám se tu mohlo žít lépe. V pondělí jsme navštívili s předškoláky akci na Karlově náměstí, kde nám ukázali a vysvětlili jednotlivé firmy a spolky, jak pomáhat například tříděním odpadu, sázením stromů, upcyklací surovin a podobně. Další dny jsme se v centrech aktivit soustředili hlavně na třídění odpadu – abychom poznali správné barvy popelnic, zasadili jsme si semínka z jablíček a hrušek a vyrobili úžasný hmyzí domeček na naší školní zahradu, abychom mohli pozorovat broučky. Na závěr týdne jsme si zasportovali s fotbalovou školičkou na školním hřišti.

Už se těšíme na další aktivity, které nás ve školce...

přečíst celé
Mateřská škola

Protože se na konci týdne chystal zápis do školy, zaměřili jsme se tento týden, zdali všechno důležité umíme, aby to školáci pěkně v pátek nebo sobotu zvládli. Zopakovali jsme si barvy a jejich odstíny, počítání, geometrické tvary, ale také znát své jméno a adresu. Šli jsme také navštívit první třídu, abychom zjistili, jak to tam vůbec vypadá. Spolu se školáky jsme si zazpívali, vyrobili krásné sluníčko a zkusili si i jednoduchý grafomotorický úkol. Děti byly nadšené a pozvali jsme také školáky k nám. Ti si ale chtěli užít hlavně hry a hračky, a tak trochu se zase vrátit alespoň na chvíli do bezstarostného hraní s kamarády.

 

přečíst celé
Mateřská škola

V úterý 26.3. jsme se sešli společně s rodiči a udělali si hezké odpoledne s jarním tvořením, kávou a něčím dobrým na zub. Rodiče s dětmi si mohli vyrobit hezkou velikonoční ovečku z vlny, "travního panáčka" z osení a barevné tulipánky z papíru. Celé odpoledne se neslo ve velmi klidné a příjemné atmosféře a snad všichni odcházeli spokojeni s krásnými výrobky domů. Už se těšíme na další společnou akci :)

přečíst celé
Mateřská škola

Spolu s dětmi jsme se připravovali na velikonoční svátky. Barvili jsme vajíčka zajímavou technikou, zaseli osení do kelímků a vyrobili velikonoční přáníčko. Procvičili jsme jemnou motoriku a logiku v centrech, kdy jsme pracovali s různými druhy aktivit – provlékaní šňůrky tupou jehlou, vkládání tvarů do vajíček, doplňovaní barev a další.

V pondělí jsme také navštívili tělocvičnu v základní škole, kde jsme protáhli tělíčka a zacvičili si s padákem.

přečíst celé
Mateřská škola

Čekal nás poslední týden s tématem knih. Spolu jsme se ale podívali na knížky z jiné strany a to, že jsme si sami vyrobili tu svou od základu. Nejprve jsme zrecyklovali starý papír, poté vyrobili přebal knihy, a nakonec si vyzdobili záložku z dřevěné překližky.

Tento týden byl také plný zajímavých návštěv a aktivit. V úterý nás za námi přišla třebíčská spisovatelka paní Marie Špačková, která píše moc hezké pohádky. Společně jsme si zazpívali a zahráli hry, a také samozřejmě poslechli pohádku z její knížky. Doprovodila ji naše čtecí babička, která nám tuto návštěvu domluvila a my ji tímto moc děkujeme.

Další den nás navštívila paní policistka z městské policie Třebíč, která nás poučila, jak se správně chovat na silnici, ale také jak se zachovat při nebezpečných situacích. Na závěr nechyběla prohlídka auta a na rozloučenou pořádné zahoukání houkačkou, které zaujalo i školáky ve škole.

přečíst celé
Mateřská škola

Tento týden jsme si udělali malou "vlastivědnou" vycházku na Hrádek, abychom se mohli podívat na naše město z výšky. Z Masarykovy vyhlídky jsme ho měli jako na dlani a mohli jsme pozorovat vše kolem nás. Sluníčko svítilo, obloha modrá a všechny "pamětihodnosti" nasvícené jako ve filmu. Bazilika sv. Prokopa, kostel sv. Martina, Kostelíček, řeka Jihlava, most přes Libušák. Naší pozornosti neunikli ani čápi Terezka a Evžen, kteří seděli na komíně a vyhřívali se v jarním sluníčku. Malý výlet se nám vydařil a těšíme se na další.

přečíst celé
Mateřská škola
Společně s dětmi a rodiči jsme si užili jarní tvoření. Byly nachystané věci na výrobu travních panáčků a květinových zápichů. Kdo chtěl tvořit tvořil, děti skotačily a všichni jsme si pochutnávali na dobrotách. Děkujeme za přinesené pohoštění rodičům a za občerstvení od našich paní kuchařek. Velmi oceňujeme a děkujeme za ochotu maminkám, které se podělily s ostatními o dekorační doplňky. Vznikly velmi zajímavé hlavičky. Už je potřeba jen zalévat a čekat, jak porostou "vlásky". Věříme, že při dalším setkání si to užijeme stejně báječně. 
přečíst celé
Mateřská škola
155, 158, 150, že ty čísla znáte? To je dobře! My s dětmi je máme také zmáknuté. Už víme, kdy je potřeba zavolat pomoc a co říct. Pomohla nám k tomu písnička od Kvída a Karol – důležitá tel. čísla IZS. V centrech jsme ošetřovali kamarády, pozorovali stopy, otvírali zámky, trénovali záchranu plyšáků z hořícího domu, řídili dopravu a spoustu dalších aktivit. Vše jsme pořádně zdokumentovali na fotkách, abychom na nic nezapomněli. ???? A udělali jsme si malý náskok před návštěvou městské policie, která nás navštíví v nejbližších dnech. 
 
 
 
 
přečíst celé
Mateřská škola

V dalším pohádkovém týdnu jsme se zatoulali k Červené Karkulce. V pondělí jsme navštívili tělocvičnu v základní škole, kde jsme protrénovali tělo a svaly, abychom zvládli utéct vlkovi. V dalších dnech jsme v centrech aktivit procvičili jemnou motoriku v ateliéru, kde jsme vyráběli Červenou Karkulku. Ve školičce jsme protrénovali hlavičky s Bee-bot „včelkou“, v pokusech jsme prošli cestu Karkulky pomocí kapky vody a olejové podložky a mnoho dalších a dalších aktivit. V lese jsme se za celý týden neztratili, vlk nás nesnědl a v pořádku jsme dorazili až do cíle????

přečíst celé
Mateřská škola

Ve Hvězdičkách proběhl již tradiční Masopustní týden spojený s karnevalem, na který se děti vždy moc těší. V pondělí jsme s předškoláky navštívili Centrum lidových kultur, kde jsme se dozvěděli spousty zajímavostí o masopustu a karnevalu. V úterý a ve středu jsme se vrhli na centra, kde jsme se zaměřili na aktivity spojené s tímto tématem – zdobili jsme koláče, vyráběli jitrnice z modelíny, udělali úkoly na procvičení hlaviček ve školičce a také zapouštěli barvy a skládali velkého šaška z barevných kostiček. Ve čtvrtek propukl velký karnevalový rej, kdy se ve třídě objevilo spousty princezen, kovbojů a dalších zajímavých masek. Společně jsme si zasoutěžili, zatancovali a zazpívali. Všechny tento týden velice bavil a užili jsme si spousty zábavy.

přečíst celé
Mateřská škola

A je to tady! Třída se zaplnila vesmírnými hrdiny, princeznami, čaroději, vílami, rytíři, postavami z večerníčků a dalšími a dalšími převleky, které si jen umíte představit. Ani paní učitelky nezůstaly pozadu. Začíná karneval!

Dopoledne probíhá za doprovodu hudby a je ve znamení tance, hopsání a dovádění. Balónky létají všude. 

Po dopolední svačince nás čeká promenáda. Kdo se chce předvést v kruhu, užívá si chvilku slávy za potlesku ostatních. Některé masky se nám tak rozdováděly, že je foťák prostě nedokázal zachytit a zbyly jen čmouhy, prostě "nadpřirozeno." Balónky se nám hodily i k soutěžím jednotlivců i dvojic. Každá z masek si zaslouží ocenění. Odměnou nám byly "dobroty" a karnevalový diplom. Za rok zase ve Sluníčkách!


Touto cestou moc děkujeme rodičům Nicolky Hobzové za dospělácké karnevalové kostýmy, které jsme rády využily. 

přečíst celé
Mateřská škola

Celý týden jsme si s dětmi povídali o zvířátkách – co jí v zimě, když nic neroste, kdo spí a kdo shání potravu. Shodli jsme se na tom, že v zimě je to pro ně těžké, a tak jsme vyrazili do lesa jim nějakou dobrůtku donést. Vzali jsme mrkvičky a jablíčka a schovali je pod stromky. A světe div se, když jsme šli zpátky jedná mrkvička už byla dokonce nakousaná. Byli jsme rádi, že jsme mohli alespoň takhle pomoct. Bohužel nás ale vyhnal déšť zpátky do školky, kde jsme pokračovali v práci v centrech aktivit. Procvičili jsme jemnou motoriku, hlavičky i kreativního ducha při malování medvědů. Už se těšíme co nás čeká příště…

Edit. V pondělí proběhla v naší mš také dentální hygiena pro přihlášené děti. Ty si zrovna ten den povídaly o zdravých a nezdravých potravinách.

přečíst celé
Mateřská škola

Město Třebíč si pro nás připravilo moc hezkou akci, a to zdobení stromečků ozdůbkami, které si sami vyrobíme. Naše školka nezahálela a udělala moc krásné ozdoby, které jsme šli poté pověsit na náměstí na připravený strom. Za odměnu jsme si mohli dát sladký perníček a čajík na zahřátí. Společně jsme si poté prošli náměstí, podívali jsme se na betlém a stromeček a zazvonili na zvon přání. Celé dopoledne se povedlo a děti byly z akce nadšené

přečíst celé
Mateřská škola

V předvánočním čase jsme se spolu s rodiči sešli u nás ve třídě Hvězdiček a při poslechu koled, jsme si vytvořili svícen a děti si mohly ozdobit hvězdičky či dřevěné stromečky z překližky. Všechny práce velice bavila a bylo vidět, že nejvíce si to užívají maminky a babičky, které si vytvořily moc hezké ozdoby na vánoční stůl. Děkujeme všem, kteří za námi dorazili si chvíli odpočinout od předvánočního shonu a budeme se těšit na další společné akce

přečíst celé
Mateřská škola

Jako každý rok nás přišel navštívit Mikuláš se svou družinou. Některé děti se malinko bály, ale nakonec vše dopadlo dobře a čertíci si nikoho neodnesli, i když mělo pár dětiček namále. Krásná básnička vše napravila a my se těšíme na další návštěvu příští rok.

Během tohoto týdne jsme samozřejmě pracovali také v centrech aktivit, které se byly zaměřené na Mikulášské téma. Rozhýbali jsme tělo v pohybu, procvičili si hlavičky ve školičce, šikulce i písku a vyjádřili svou kreativitu v ateliéru. 

Při venkovním pobytu jsme si maximálně užili sníh, kterého bylo konečně opravdu hodně a pěkně jsme si v něm zařádili.

přečíst celé
Mateřská škola

Rodiče nás podpořili a přispěli nám výrobky, výzdobou a obrázky. Společně s dětmi jsme vydlabali dýni. Kdo chtěl vyrobil si lucerničku nebo otiskl "jako dýni" na papír. A ze všeho nej byly kostýmy. Vydováděli jsme se při sportovních hrách, společném tanci i promenádě na "padáku". Navštívili jsme kamarády ve Hvězdičkách a posilnili se dobrotami, které děti donesly s rodiči. Samozřejmostí bylo povídání si o našich tradičních Dušičkách, zapalování svíček, vzpomínky na blízké. Pro někoho smutnější téma, ale k životu to patří. Týden jsme uzavřeli návštěvou centra lidové kultury, zanotovali lidové písně našich babiček. (A nakonec i ta cesta v lijáku byla zážitkem). Ještě jednou děkujeme za báječné doplňky na výzdobu třídy. ????‍♀️????????????????

přečíst celé
Mateřská škola
V říjnu jsme s dětmi poznávali a pojmenovávali ovoce, které roste dědečkovi v sadu na podzim. ???? Děti poznávaly ovoce zrakem a popisovaly, jak vypadá, jakou má barvu. Se zavázanýma očima poznávaly ovoce hmatem, čichem a podle chuti. Také už víme, že švestka má pecku a jablíčko jadýrka. :-) Další týden se seznámily se zeleninou na babiččině zahrádce. Vážily rajčátka, skládaly mrkvičky podle velikosti, zazpívaly si Cib cib cibulenka a zahrály si pohádku O veliké řepě. Posledním tématem v říjnu byli draci a tvary. S draky jsme si zacvičili a zahráli hry. Ve třídě i na procházkách jsme hledali, co je kulaté, co má tvar čtverce či obdélníku.

přečíst celé
Mateřská škola

Děti si v centru kostek postavily zahrádku a osázely zeleninou. V hudebním centru si zazpívaly písničku a podle notové předlohy vyťukaly píseň "Cib,Cib,Cibulenka". V ateliéru děti malovaly mrkev do záhonku a v kuchyňce měly možnost zkusit uvařit zeleninovou polévku či jiné jídlo se zeleniny. Vyzkoušely si také v centru pokusů a objevů zvážit, která zelenina je těžší a která je lehčí. Děti byly moc šikovné a celý týden se nám vydařil.

přečíst celé
Mateřská škola

Tento týden jsme si opravdu užili do sytosti. Centra aktivit jsme měli napěchované, a i mimo ně jsme nevěděli co dřív. Naučili jsme se písničky a básničku o drakovi a šlo nám to samo. Venku jsme pouštěli draka, i když tam nám zrovna počasí nepřálo. Vítr jsme marně vyhlíželi, takže to, že nám chvilku lítal, považujeme za malý zázrak. Ale chytat draka 1 m nad zemí byla velká švanda. Z programu "Pozor, pálí! jsme si odnesli "velké moudro": "jak hasit v přírodě, když oheň přeskočí z polínek na kalhoty." Velké děti hned druhý den v praxi vyzkoušely válení sudů na zahradě v trávě. A pozor, z kopce dolů se to válí samo ????. Mladší děti z polínek udělaly ohniště a šišky na klacíku zkušeně opékaly. Takže znalosti máme, vzhůru do přírody, špekáčky a draka s sebou. A hlavně AŤ JE POČASÍ NA DRAKA!!!

přečíst celé
Mateřská škola

Děti se seznámily s Maruškou a Edou, dvěma maňásky, kteří se jako "malé děti" opařily. Naučily jsme se, jak být opatrní při činnostech v kuchyni a co dělat, když se opravdu "něco "přihodí. Edíka jsme vysvlékli z mokrého oblečení a chladili mu tělíčko, aby to nepálilo. Zavolali jsme mu sanitku 155. Naučili jsme se, co dělat v přírodě při otevřeném ohni a jak pomoci kamarádovi, když místo ohně v ohništi skočí plamen na kalhoty.  Takže hoďme na kamaráda deku, mikinu, cokoliv, aby plamen neměl co dýchat. Nebo nám pomůže tráva, jen ji nebudeme trhat, ale poválíme sudy...Tuhle radu si velké děti hned druhý den vyzkoušely. Válení sudů jim šlo bravurně. Takže vzhůru do přírody pouštět draky, opékat špekáčky a hlavně POZOR, AŤ NIC NEPÁLÍ!

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme ochutnávali různé druhy ovoce. Některé bylo známé (jablička, hrušky...), ale i exotické co někteří neznali (dračí ovoce,  physalis...).Děti si sami krájely ovoce na salát se smetanou a skořicí, který jim velmi chutnal. Celý týden se odehrával v ochutnávání dobrot.

přečíst celé
Mateřská škola

Jako každý rok, tak i letos jsme si zasportovali s trenéry z fotbalové školy. Děti si zasoutěžily, vyzkoušely si tah na branku s florbalkou. Skákaly přes lano, hrály fotbal. Děti si dopoledne velmi užily.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve spolupráci s 1.stupněm jsme měli možnost navštívit sférické kino s tématem Podmořský svět – záchrana korálového útesu. 

přečíst celé
Mateřská škola

To byl ale týden!

Poznávali jsme a učili se názvy zeleniny. A aby to nebyla nuda, tak jsme vyměnili obrázky za tu opravdovou. Děti si za přispění rodičů donesly z domova různou zeleninu. S bramborami jsme cvičili. Zahráli jsme si „Koulela se ze dvora, velikánská brambora.“ K svačince jsme měli celerovou pomazánku. Zeleninu jsme „grilovali“ na pánvičce. Brambory jsme pekli v troubě. Ochutnávali jsme šťávu z řepy. Přidali jsme k tomu aktivity v centrech – hledání korálů v písku, navlékání, provlékání, zeleninové pexeso, spojovačky, vyhledávání písmen, válení sudů a skoky v pytlích, modelování, stříhání a otiskování bram. tiskátek. Děti si z tohoto týdne odnesly spoustu zajímavého a zábavného poučení.

přečíst celé
Mateřská škola

Máme za sebou měsíc září, ve kterém jsme se seznamovali s novými kamarády, značkami, prostředím třídy, školky a okolím. Vytvořili jsme si s dětmi třídní pravidla, aby nám tu bylo hezky a cítili jsme se tu dobře. Stihli jsme si i zasportovat s fotbalovou školičkou a také sférické kino s tématem "Podmořský svět", které nás všechny moc nadchlo. ????

přečíst celé