Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

A máme za sebou první týden školky. Seznamovali jsme se s novým prostředím, hračkami a samozřejmě kamarády. Všechno jsme krásně zvládli jen s pár slzičkami, které už víme, že nejsou potřeba a budeme se těšit na nové zážitky a dobrodružství, které nás v naší třídě Hvězdičky čekají. 

přečíst celé
Mateřská škola

Přivítali jsme se s kamarády. Učili jsme se, jak spolu vycházet ve školce, aby nám tu bylo dobře. Vybrali jsme si veselou uklízecí písničku, při které se pustíme „do práce.“ Při ranním cvičení s klavírem jsme si připomněli známé dětské písničky. Povídali si o našich zážitcích z léta. Na zahradě jsme si užívali pěkného počasí, které nám doufáme ještě vydrží. A i přes pár malých slziček nových kamarádů víme, že nám tu bude dobře a veselo.

přečíst celé
Mateřská škola

S předškoláky a staršími dětmi jsme navštívili dopravní hřiště v Borovině. Společně jsme si prošli úkoly, které nás poučili o bezpečném chování v silničním provozu. Děti si vyzkoušely jízdu na kolech a koloběžkách. Samozřejmě bez helmy ani ránu. Odměnou nám bylo krásné počasí a tatranka.


přečíst celé
Mateřská škola

Ve středu 26.4. jsme měli ve školce muzikoterapii. Paní nám přinesla ukázat spoustu zajímavých a méně známých hudebních nástrojů, které vydávaly naprosto úžasné melodie a zvuky. Děti si mohly vyzkoušet dešťovou hůl, koshi zvonkohru s nádherným zvukem, kalimbu a mnoho dalších skvělých nástrojů. Dětem se velice tato akce líbila a my moc děkujeme za příjemnou atmosféru s příjemnou hudbou

přečíst celé
Mateřská škola

V tomto týdnu jsme se s dětmi ponořili do čarovné atmosféry. Společně jsme si vytvořili kouzelnou hůlku, namíchali kouzelné lektvary, a nakonec jsme si udělali čarodějnický rej s maskami. Splnili jsme spoustu úkolů od letu na koštěti, házení havěti, až po přechod přes bažinu. Děti si celý týden moc užily a my jsme nakonec rádi, že se nám někdo během týdne neproměnil v žábu či něco jiného. 

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme navštívili společně Národní dům v Třebíči, kde pro nás bylo připraveno divadlo o dopravní výchově. Veselou formou jsme se naučili, jak se chovat na chodníku i silnici a poznat některé dopravní značky. Děti se u divadla bavily a byly i zapojovány do vystoupení.

přečíst celé
Mateřská škola

S předškoláky jsme se vydali podívat na Karlovo náměstí, kde si pro nás město Třebíč připravilo v rámci Dne země spoustu aktivit a soutěží k ekologii, třídění odpadu, ale i šetření elektřiny a vody. Bohužel jsme nestihli projít vše z důvodu velkého zájmu ostatních škol a školek, ale i tak jsme si zasadili semínka cukety, dozvěděli jsme se, jak vzniká kompost, jak chránit stromy a sázet nové, a také co se starým a nefunkčním elektro odpadem. Na závěr jsme se podívali, kolik odpadu lidé nevytřídí a hodí do komunálního a studenti jej přetřídili správně. Akce byla velmi zajímavá a snad ji navštívíme opět v příštím roce, abychom se mohli dozvědět více informací, jak pomoci naší planetě.

přečíst celé
Mateřská škola

I my v mateřské škole jsme se zapojili do oslav Dne Země. Tento týden jsme si hodně povídali a hráli s tématem ekologie. Vyzkoušeli jsme si vytvořit planetu zapouštěním barev a z barevných látek. Naučili jsme se filtrovat vodu, třídit a recyklovat odpad. Společně jsme poklidili zahradu a víme, že naše planeta je jen jedna a musíme se o ni starat a chránit ji. 


přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme se společně seznámili se zvířátky, které můžeme chovat doma. Nejvíce jsme se zaměřili na ty, které žijí na statku a naučili jsme se rozpoznat a pojmenovat jejich mláďata. V alteliéru (centru malování) jsme spojili síly a ruce a za pomocí otisků dlaně, jsme vytvořili krásnou farmu plnou zvířátek. V dalších centrech jsme procvičili představivost a jemnou motoriku. Společně jsme si také zacvičili zvířátkovou jógu, kde jsme napodobili pozice různých druhů zvířat.

V úterý nás navštívila paní policistka z městské policie Třebíč, která nám vysvětlila, jak se chovat správně na silnici, na kole, i jak přcházet na přechodu. Ukázala nám také jak se zachovat, kdyby nás ohrozil cizí pes nebo co dělat, když nás osloví lidé, které neznáme.

přečíst celé
Mateřská škola

 Pomlázka, vajíčka, zajíčci, beránci…To všechno k Velikonocím patří. Děti si zasely obilíčko a vyrobily si zápich zajíčka. Vajíčka jsme společně obarvili v lacích na nehty – radši venku než uvnitř  :-) a do mechem vystlaných březových hnízdeček jsme je usadili.

Vyzkoušeli jsme si jak to chodí na pomlázce a společně s říkankou : „Koleda, koleda, jarní trávo ať je tady všechno zdrávo….“  čekáme, že budeme všichni zdraví až do příštího „velikonočního pomlazení.“ 


přečíst celé
Mateřská škola

Do Hvězdiček nám přišly Velikonoce. S dětmi jsme si povídali o jejich tradicích a zvycích, seznámili jsme se se dny před Velikonocemi a co bychom měli dodržovat. Vyzkoušeli jsme si různé aktivity v centrech, zaseli jsme si spolu s rodiči osení a vyrobili spoustu krásných ozdob pro maminky na velikonoční stůl. Navštívili jsme také centrum lidových tradic, kde nás pán učitel zábavnou formou seznámil s dalšími zvyky Velikonoc.

přečíst celé
Mateřská škola

První znaky jara se začínají projevovat nejen venku, ale i v naší třídě Hvězdiček. S dětmi jsme si povídali o tom, jak poznáme, že přichází jaro. Seznámili jsme se s prvními kytičkami, zkusili jsme si rozvíjet papírové kytky ve vodě, poskládali jsme jarní obrázky z lega dle předlohy a vytvořili krásné vázy s kočičkami. Nechyběl samozřejmě také sport a u pohybové hry se včelkami, jsme protrénovali nejen hbitost, ale také postřeh a barvy.  Navštívilo nás také moc pěkné loutkové divadlo, kde nás pohádky naučily, jak je důležité mít kamarády a být na sebe hodní. Navštívili jsme i místní knihovnu, kde si děti s paní knihovnicí povídaly o Velikonocích a poté si mohly prohlédnout knihy, které se jim líbily. Celý týden byl nabitý mnoha aktivitami, ze kterých byly děti nadšené.

přečíst celé
Mateřská škola

Tak je to tady. Jaro přišlo mezi nás a společně s ním první jarní kytičky. Naučili jsme se jak vypadají, jak se jmenují. Vytleskávali jsme jejich názvy a  jako spestření jsme "procvičovali" slovíčka, která stejně znějí, ale znamenají něco jiného. A pro názornou ukázku jsme využili kočičky , které jsme si prohlédli na větvičce a sáhli si na ně a "kočičku"???? a ne ledajakou, přímo Mainskou mývalí, kterou nám přinesla ukázat Kubíkova maminka. Pro děti to bylo velmi pěkné setkání a patří jim pochvala jak klidně a hezky se ke kočičce chovaly. A my už víme, že není kočička jako kočička. Ještě jednou moc děkujeme.????????

přečíst celé
Mateřská škola

V novém týdnu jsme se spolu s dětmi vydali do pohádek. V centrech jsme měli úkoly o princeznách, rytířích, Červené Karkulce, Popelce a Jackovi a fazolích.

Děti si procvičily logické uvažování v doplňování sudoku, jemnou motoriku přebíráním hrachu, čočky a fazolí jako Popelka, zahrály divadlo o Červené Karkulce a zasadily fazole, jestli nám vyrostou, jak v pohádce, až do nebe.

Největší zábavou byla ale práce s robotickou včelkou (bee-bot), kde měly děti za úkol naprogramovat cestu pomocí šipek, dle zadaného úkolu. Všichni se těšili až si to vyzkouší a zdali jim včelka dojede do určeného cíle.

přečíst celé
Mateřská škola

Celý týden od 13.2. se nesl v karnevalovém duchu plném zábavy a tance. V pondělí jsme si zacvičili s barevným padákem, v úterý vyrazili do centra lidových tradic seznámit se s tématem masopustu a karnevalu a ve středu nám vypukla ta pravá zábava. Všude byly princezny, piráti a dokonce i dinosaur. Děti měly nachystano několik soutěží a při splnění si daly razítko do připravené karty. Když si vyzkoušely všechy úkoly,  čekala je sladká odměna a diplom. Nechyběla samozřejmě ani hudba a tanec. 

Další dny jsme potřebovali také protrénovat hlavičky a tak jsme se pustili do práce v centrech, kde jsme plnili logické úkoly, procvičili jemnou motoriku a také malovali klauny. Všem dětem se týden velice líbil a pořádně si ho užily.

přečíst celé
Mateřská škola

...a nejenom to, kromě  čichu máme i další smysly, které jsme si protrénovali. Poznat kamaráda po hmatu nebo po hlase, byla hračka.  Ochutnat kyselé, sladké i slané. Největší výzva byl čich. Přichystané syrečky nám připomněly pohádku O pejskovi a kočičce. Jak by řekly zvířátka:" Kde je syreček, tam je domeček". A my už víme, že syreček opravdu nevoní.Laughing

přečíst celé
Mateřská škola

Na přelomu ledna a února jsme si s dětmi povídali, jak to mají zvířátka v zimě. Kdo spí, kdo hibernuje nebo koho můžeme vidět pobíhat i v zimním období venku. Protrénovali jsme v centrech hlavičky nad logickými úkoly, procvičili jemnou motoriku a protáhli tělo v centru pohybu. Hlavně jsme si ale konečně užili sněhovou nadílku a také vyrazili do lesa, nakrmit zvířátka spoustou ovoce a zeleniny, aby neměly hlad. Všem se nám tento týden líbil a naučili jsme se spoustu zajímavostí.

přečíst celé
Mateřská škola

Po týdnu povídání o zvířátkách  jsme se seznamovali s ptáčky, které můžeme spatřit v zimě na krmítku. Pozorovali jsme je v okolí školky i v živém vysílání ze záchranné stanice Makov. Zkusili jsme řezat pilkou a  společně jsme vyrobili maketu ptačího krmítka  a nakreslili a přilepili ptáčky. Naučili jsme se nové písničky o ptáčcích a vyrobili jim "sádlové koule", které postupně rozvěsíme, aby nám ptáčkové netrpěli hladem.

přečíst celé
Mateřská škola

Po vánočních svátcích jsme se v Hvězdičkách pustili plní sil zase do práce. Seznámili jsme se s tématem tří králů - o jeho příběhu i tradicích, které se dochovaly dodnes. Připravili jsme pro děti spoustu aktivit na toto téma, které všechny velice bavilo.

Dále jsme se zaměřili na správné oblékání v zimním období a procvičili jemnou motoriku i potrápili hlavičky nad logickými úkoly. Už se těšíme na další úkoly a vědomosti, které se dozvíme.

přečíst celé
Mateřská škola

V úterý 17.1. nás ve školce navštívil již známý žonglér a kouzelník Jan Ošmera, který děti pobavil různými triky a kouzly. Děti tleskaly a byly nadšené ze všeho co si pro nás připravil.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve středu 21.12. jsme dostali milé pozvání na vystoupení dětí z naší základní školy u Vánočního stromečku, kde nám zazpívaly krásné koledy a zatancovaly.

Vystoupení se velice povedlo a všem se moc líbilo. Děkujeme a budeme se těšit na přístě

přečíst celé
Mateřská škola

Týden před Vánoci čekala naše děti ve třídě vánoční nadílka. Už od rána jsem se maličko báli, zdali jsme byli dostatečně hodní a něco nám ten Ježíšek donese. Přeci jen se na Mikuláše ukázalo, že tu pár zlobílků máme. Ježíšek ale viděl, že jsme se snažili a slíbili, že všechno napravíme, a tak nám donesl krásné hračky, se kterými jsme si poté celý zbytek dnů do Vánoc hráli. Donesl nám také nové vybavení do dílny, tak už se těšíme až budeme hezky pracovat a vyrábět, jako velcí dospěláci. :)

přečíst celé
Mateřská škola

V pondělí 5.12. nás ve školce navštívil Mikuláš s andílky a samozřejmě nechyběli ani čerti. Všichni dostali od Mikuláše dobrotu, i když se našlo pár zlobivců, kteří ale slíbili, že se napraví a na důkaz toho pověděli čertům a Mikulášovi básničku. 

Všichni byli nakonec rádi, že čertíci odešli, protože i ti hodní měli pochybnosti....co kdyby...:)

přečíst celé
Mateřská škola

Celý týden děti provázela kostra „Pepina“, kterou si děti velmi oblíbily. Učily se na ni pojmenovávat části těla, nafukovaly pomocí pytlíčků plíce, přiřazovaly orgány na model. Děti bavilo  i ošetřování nemocného kamaráda, malování  a pozorování  bacilů jako třeba „ Chřipáka, Rýmouše, Krkabola .“ V centrech si procvičily jemnou motoriku i početní úkoly. Téma bylo pro děti  plné poznání a objevů. 

přečíst celé
Mateřská škola

Po dobu dvou týdnů jsme se společně s dětmi učili o lidském těle a smyslech člověka, které využíváme každý den.

Téma jsme procvičili na mnoha úkolech, ať už praktických (přivonění k essenciálním olejům, ochutnávka různých pochutin či prosvětlování lahviček pomocí baterky), tak také logickými úvahami, pracovními listy a kreativní činností. Dětem se téma velice líbilo a dozvěděly se a naučily spoustu nových věcí

přečíst celé
Mateřská škola

V letošním školním roce pokračujeme v úspěšném projektu „Čtecí babička“. Jedná se o aktivitu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s., která se snaží vytvořit mezigenerační prostor pro setkávání dětí z mateřských škol a seniorů. Ti pravidelně dochází do školek předčítat knížky a také sdílet svoje životní zkušenosti. Do naší MŠ dochází od loňska paní Miroslava Koutková, kterou si děti oblíbily a hlásí se k ní nejen v mateřské škole.

přečíst celé
Mateřská škola

V měsíci říjnu jsme společně s dětmi prozkoumali různé podoby podzimního období. Zaměřili jsme se na dráčky a s nimi spojené geometrické tvary a barvy. Poté jsme spolu pozorovali počasí a zkoušeli pokusy s vodou. V dalším týdnu jsme se již těšili na dušičky a Halloween a připravili si výzdobu a samozřejmě nechyběl ani správný strašidelný halloweenský rej masek v naší třídě. Už se těšíme, co se vše naučíme a poznáme v dalším podzimním měsíci.

přečíst celé
Mateřská škola

Děti si užily v převlecích za duchy, netopýry, čarodějnice, dýně a jiné příšerky, které neodmyslitelně k tomuto dni patří. Dětské disco show nás rozpohybovalo, s nafukovacími balónky jsme se pořádně vyřádili a s pomocí zaříkávadla jsme vyráběli šumící lektvar. V kostýmech nám přišly zazpívat děti ze 4. třídy a promenádou jsme zakončili naše strašidelné řádění. Děkujeme rodičům Viktorky a Nicolky, že pro děti ve školce pořídili dýni, která nám zdobila třídu a strašidelné balónky, co dokreslovaly Halloweenskou atmosféru.

přečíst celé
Mateřská škola

Během dvou týdnů jsme se s dětmi seznamovali společně s různými druhy ovoce a zeleniny. Jako hlavní téma zeleniny byly brambory, se kterými si dětmi vyzkoušely v centrech různé aktivity od napichování, tiskání brambor až po pracovní listy a logické úkoly. V ovoci jsme si zopakovali, které známe a máme nejraději. Přečetli si příběh o Jablíčku, které chtělo být hruškou. Zkusili si v centrech procvičit jak jemnou motoriku, tak i početní úkoly. Navštívila nás také "čtecí babička", která si s dětmi o těchto tématech povídala a vyprávěla jim své zkušenosti a příběhy. Celé toto téma se dětem velice líbilo a těší se již na další objevy a poznání.

přečíst celé