Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

Ve středu 20.10. jsme společně vyrazili po stezce stromů v Týnském údolí, kde jsme se prošli krásnou podzimní přírodou.

Na stezce jsme si přečetli, díky QR kódům, zajímavosti o různých stromech, k čemu se využívají, keltskou historii a také mohli zjistit, v jakém stromě je kdo narozen dle keltského kalendáře.

Výlet a procházka byla velmi zajímavá a poučná. Děti ušly hodně kilometrů a byly z výletu nadšeny.

Mateřská škola

Začal nám podzim a my jsme si spolu s dětmi povídali o ovoci a zelenině. Které známe, máme rádi a k čemu jsou vůbec tyto potraviny dobré.

Samozřejmě všichni věděli, že mají hodně vitamínů a aby jsme je doplnili, udělali jsme si takovou malou ochutnávku dobrůtek z ovoce a zeleniny.

Mateřská škola

Letošní rok se snažíme co nejvíce dětem nabídnout pohybové aktivity. S tím nám také pomáhají fotbalové školičky z Třebíče, které pro naše děti chystají, ať už na hřišti nebo v tělocvičně ZŠ, různé aktivity, hry a soutěže. Děti to velice baví a jsou nadšeni z pohybu.

Děkujeme a těšíme se na daší spolupráce

Mateřská škola

Obě třídy v září navštívily knihovnu na Modřínově ulici, kde jim paní knihovnice nachystala program s knížkami. Poté si mohly děti půjčit knihy, které se jim líbí a prohlédnout si je. Všichni byli nadšeni a prohlídli si plno krásných knížek. Doufáme, že to děti dostatečně navnadilo, aby knihovnu navštěvovaly i s rodiči.

Těšíme se na další návštěvu :)

Mateřská škola

V pondělí 13.9. jsme se vydali s dětmi na výlet k Lubí. Užili jsme si krásné počasí a přírodu. Sluníčko nám pěkně hřálo a my jsme se pořádně unavili. Pro nabrání síly na zpáteční cestu, jsme si dali dobrůtku od maminek a vyrazili zpátky do školky.

Výlet se velice podařil a těšíme se na další dobrodružné cesty do přírody

Mateřská škola

V úterý 18.5. k nám zavítali trenéři z fotbalové asociace si spolu s dětmi zasportovat, zahrát hry a pořádně prohýbat tělo.

Děti byly velice nadšené - vyzkoušely si různé obíhání, hry, překonávání překážek, ale také postřeh.

Trenéři s dětmi velice dobře spolupracovali a měli vše krásně připravené. Už se těšíme na další spolupráci.

Mateřská škola

V pátek 30.4. se u nás ve školce sešlo plno čarodejnic, čarodějů a kouzelníků. Pořádaly se pro ně různé soutěže a aktivity, které je velice bavily...hlavně proto, že za odměnu je čekala dobrůtka v podobě bonbónu. Po řádění a soutežení všichni doplnili energii a mohli letět zase dále. Doufáme, že nás příští rok opět navštíví.

Mateřská škola

Ve čtvrtek 22.4. proběhl celosvětový den Země. Povídali jsme si, jak můžeme chránit planetu, jak jí pomáhat a hlavně, jak třídit odpad.

Děti si zkusili roztřídit odpadky a dát je do správné barvy kontejneru. Řekli jsme si jak dlouho se rozkládá různý odpad, když jej vyhodíme do přírody a ukázali si obrázky, jak vypadají některé země, kde se odpady netřídí.

V rámci toho jsme si také nasadili rukavice a uklidili jsme si alespoň naši zahrádku od papírků a odpadů co nám tam navál vítr.

Mateřská škola

V téhle době to nemáme těžké pouze my ve školách a školkách, ale také babičky a dědečci v domovech seniorů, kteří mohou mít kontakt se svými blízkými pouze přes telefon nebo internet. Tak jsme se rozhodli společně s první třídou a dětmi Izs, že jim uděláme radost nějakým pěkným obrázkem nebo velikonočním přáníčkem.

Pracovnice domova jim obrázky předaly na veliknoční pondělí a babičky a dědečci byli hrozně rádi, že na ně někdo myslí.

Tímto chci moc poděkovat těm, kteří se zúčastnili této akce a udělali radost někomu jinému i touto malou drobností.