Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

V letošním školním roce pokračujeme v úspěšném projektu „Čtecí babička“. Jedná se o aktivitu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s., která se snaží vytvořit mezigenerační prostor pro setkávání dětí z mateřských škol a seniorů. Ti pravidelně dochází do školek předčítat knížky a také sdílet svoje životní zkušenosti. Do naší MŠ dochází od loňska paní Miroslava Koutková, kterou si děti oblíbily a hlásí se k ní nejen v mateřské škole.

Mateřská škola

V měsíci říjnu jsme společně s dětmi prozkoumali různé podoby podzimního období. Zaměřili jsme se na dráčky a s nimi spojené geometrické tvary a barvy. Poté jsme spolu pozorovali počasí a zkoušeli pokusy s vodou. V dalším týdnu jsme se již těšili na dušičky a Halloween a připravili si výzdobu a samozřejmě nechyběl ani správný strašidelný halloweenský rej masek v naší třídě. Už se těšíme, co se vše naučíme a poznáme v dalším podzimním měsíci.

Mateřská škola

Děti si užily v převlecích za duchy, netopýry, čarodějnice, dýně a jiné příšerky, které neodmyslitelně k tomuto dni patří. Dětské disco show nás rozpohybovalo, s nafukovacími balónky jsme se pořádně vyřádili a s pomocí zaříkávadla jsme vyráběli šumící lektvar. V kostýmech nám přišly zazpívat děti ze 4. třídy a promenádou jsme zakončili naše strašidelné řádění. Děkujeme rodičům Viktorky a Nicolky, že pro děti ve školce pořídili dýni, která nám zdobila třídu a strašidelné balónky, co dokreslovaly Halloweenskou atmosféru.

Mateřská škola

Během dvou týdnů jsme se s dětmi seznamovali společně s různými druhy ovoce a zeleniny. Jako hlavní téma zeleniny byly brambory, se kterými si dětmi vyzkoušely v centrech různé aktivity od napichování, tiskání brambor až po pracovní listy a logické úkoly. V ovoci jsme si zopakovali, které známe a máme nejraději. Přečetli si příběh o Jablíčku, které chtělo být hruškou. Zkusili si v centrech procvičit jak jemnou motoriku, tak i početní úkoly. Navštívila nás také "čtecí babička", která si s dětmi o těchto tématech povídala a vyprávěla jim své zkušenosti a příběhy. Celé toto téma se dětem velice líbilo a těší se již na další objevy a poznání.

Mateřská škola

Je za námi 14denní blok zaměřený na poznávání druhů ovoce a zeleniny. Děti si vyzkoušely nachystat pohoštění z ovoce – ovocný salát. Nejvíce je lákalo exotické, které mnoho dětí ochutnávalo poprvé. Abychom neměli jen sladké, děti si nakrájely brambory na kousky a upekly je v troubě. Byla to velká pochoutka. V CA měly děti nachystány činnosti související s tématikou ovoce a zeleniny. Poznávání a příprava dobrot se nám vydařila. Jistě zase brzy něco pěkného vymyslíme.

Mateřská škola

Čekají, až se rozletí do teplých krajin. A my jsme se také „rozletěli.“ Naše centra po třídě nás lákala ke zkoumání, malování, vyhledávání a mnoho dalšího. V hudbě děti s pomocí xylofonu a ozvučných dřívek rytmizovaly a zpívaly jako ptáčci. V kostkách z kroužků, obručí a PET víček tvořily ptáčky, v ateliéru z bramborových tiskátek dělaly vlaštovky. V manipulačních a stolních hrách tvořily podle ptačích šablon, v knížkách a písmenkách skládaly názvy, hledaly stejné obrázky – stínohra, v pokusech a objevech zkoumaly peříčka. Společně jsme se naučili písničku“ Vlaštovky na drátě“ a říkanku "O vrabcích."  Byla to taková první zkouška nového programu Začít spolu a vydařila se báječně.

Mateřská škola

Opět jsme si šli zasportovat spolu s trenéry z fotbalové školy na naše školní hřiště. Soutěžili jsme, hráli hry, vyzkoušeli jsme si kopat na bránu a také střílet pomocí florbalových hokejek. Děti sportování velice bavilo a byly řádně unavené a vysportované.

Mateřská škola

V úterý 20.9. nás navštívilo naše oblíbené divadélko. Děti byly opět nadšeny a zapojily se do aktivit, zatancovaly si a zazpívaly.

Budeme se těšit na další vystoupení.

Mateřská škola

Ve druhém týdnu jsme se společně v obou třídách seznamovali s pravidly, která jsme si nastavili. Děti se pomocí jednoduchých básniček seznámily s tím, jak se mají chovat ke kamarádům, v jídelně i ve třídě. Každé pravidlo jsme si ztvrdili nějakým společným úkolem – srdíčkové – namalovali jsme srdíčka, kamarádské - otiskly společně ruce a u talířkového jsme zase otiskly jablíčka. Všechny děti práce bavila a těší se na další společné úkoly, které budou ve školce dělat.