Dění ve škole - akce školy

Mateřská škola

První znaky jara se začínají projevovat nejen venku, ale i v naší třídě Hvězdiček. S dětmi jsme si povídali o tom, jak poznáme, že přichází jaro. Seznámili jsme se s prvními kytičkami, zkusili jsme si rozvíjet papírové kytky ve vodě, poskládali jsme jarní obrázky z lega dle předlohy a vytvořili krásné vázy s kočičkami. Nechyběl samozřejmě také sport a u pohybové hry se včelkami, jsme protrénovali nejen hbitost, ale také postřeh a barvy.  Navštívilo nás také moc pěkné loutkové divadlo, kde nás pohádky naučily, jak je důležité mít kamarády a být na sebe hodní. Navštívili jsme i místní knihovnu, kde si děti s paní knihovnicí povídaly o Velikonocích a poté si mohly prohlédnout knihy, které se jim líbily. Celý týden byl nabitý mnoha aktivitami, ze kterých byly děti nadšené.

přečíst celé
Mateřská škola

Tak je to tady. Jaro přišlo mezi nás a společně s ním první jarní kytičky. Naučili jsme se jak vypadají, jak se jmenují. Vytleskávali jsme jejich názvy a  jako spestření jsme "procvičovali" slovíčka, která stejně znějí, ale znamenají něco jiného. A pro názornou ukázku jsme využili kočičky , které jsme si prohlédli na větvičce a sáhli si na ně a "kočičku"???? a ne ledajakou, přímo Mainskou mývalí, kterou nám přinesla ukázat Kubíkova maminka. Pro děti to bylo velmi pěkné setkání a patří jim pochvala jak klidně a hezky se ke kočičce chovaly. A my už víme, že není kočička jako kočička. Ještě jednou moc děkujeme.????????

přečíst celé
Mateřská škola

V novém týdnu jsme se spolu s dětmi vydali do pohádek. V centrech jsme měli úkoly o princeznách, rytířích, Červené Karkulce, Popelce a Jackovi a fazolích.

Děti si procvičily logické uvažování v doplňování sudoku, jemnou motoriku přebíráním hrachu, čočky a fazolí jako Popelka, zahrály divadlo o Červené Karkulce a zasadily fazole, jestli nám vyrostou, jak v pohádce, až do nebe.

Největší zábavou byla ale práce s robotickou včelkou (bee-bot), kde měly děti za úkol naprogramovat cestu pomocí šipek, dle zadaného úkolu. Všichni se těšili až si to vyzkouší a zdali jim včelka dojede do určeného cíle.

přečíst celé
Mateřská škola

Celý týden od 13.2. se nesl v karnevalovém duchu plném zábavy a tance. V pondělí jsme si zacvičili s barevným padákem, v úterý vyrazili do centra lidových tradic seznámit se s tématem masopustu a karnevalu a ve středu nám vypukla ta pravá zábava. Všude byly princezny, piráti a dokonce i dinosaur. Děti měly nachystano několik soutěží a při splnění si daly razítko do připravené karty. Když si vyzkoušely všechy úkoly,  čekala je sladká odměna a diplom. Nechyběla samozřejmě ani hudba a tanec. 

Další dny jsme potřebovali také protrénovat hlavičky a tak jsme se pustili do práce v centrech, kde jsme plnili logické úkoly, procvičili jemnou motoriku a také malovali klauny. Všem dětem se týden velice líbil a pořádně si ho užily.

přečíst celé
Mateřská škola

...a nejenom to, kromě  čichu máme i další smysly, které jsme si protrénovali. Poznat kamaráda po hmatu nebo po hlase, byla hračka.  Ochutnat kyselé, sladké i slané. Největší výzva byl čich. Přichystané syrečky nám připomněly pohádku O pejskovi a kočičce. Jak by řekly zvířátka:" Kde je syreček, tam je domeček". A my už víme, že syreček opravdu nevoní.Laughing

přečíst celé
Mateřská škola

Na přelomu ledna a února jsme si s dětmi povídali, jak to mají zvířátka v zimě. Kdo spí, kdo hibernuje nebo koho můžeme vidět pobíhat i v zimním období venku. Protrénovali jsme v centrech hlavičky nad logickými úkoly, procvičili jemnou motoriku a protáhli tělo v centru pohybu. Hlavně jsme si ale konečně užili sněhovou nadílku a také vyrazili do lesa, nakrmit zvířátka spoustou ovoce a zeleniny, aby neměly hlad. Všem se nám tento týden líbil a naučili jsme se spoustu zajímavostí.

přečíst celé
Mateřská škola

Po týdnu povídání o zvířátkách  jsme se seznamovali s ptáčky, které můžeme spatřit v zimě na krmítku. Pozorovali jsme je v okolí školky i v živém vysílání ze záchranné stanice Makov. Zkusili jsme řezat pilkou a  společně jsme vyrobili maketu ptačího krmítka  a nakreslili a přilepili ptáčky. Naučili jsme se nové písničky o ptáčcích a vyrobili jim "sádlové koule", které postupně rozvěsíme, aby nám ptáčkové netrpěli hladem.

přečíst celé
Mateřská škola

Po vánočních svátcích jsme se v Hvězdičkách pustili plní sil zase do práce. Seznámili jsme se s tématem tří králů - o jeho příběhu i tradicích, které se dochovaly dodnes. Připravili jsme pro děti spoustu aktivit na toto téma, které všechny velice bavilo.

Dále jsme se zaměřili na správné oblékání v zimním období a procvičili jemnou motoriku i potrápili hlavičky nad logickými úkoly. Už se těšíme na další úkoly a vědomosti, které se dozvíme.

přečíst celé
Mateřská škola

V úterý 17.1. nás ve školce navštívil již známý žonglér a kouzelník Jan Ošmera, který děti pobavil různými triky a kouzly. Děti tleskaly a byly nadšené ze všeho co si pro nás připravil.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve středu 21.12. jsme dostali milé pozvání na vystoupení dětí z naší základní školy u Vánočního stromečku, kde nám zazpívaly krásné koledy a zatancovaly.

Vystoupení se velice povedlo a všem se moc líbilo. Děkujeme a budeme se těšit na přístě

přečíst celé
Mateřská škola

Týden před Vánoci čekala naše děti ve třídě vánoční nadílka. Už od rána jsem se maličko báli, zdali jsme byli dostatečně hodní a něco nám ten Ježíšek donese. Přeci jen se na Mikuláše ukázalo, že tu pár zlobílků máme. Ježíšek ale viděl, že jsme se snažili a slíbili, že všechno napravíme, a tak nám donesl krásné hračky, se kterými jsme si poté celý zbytek dnů do Vánoc hráli. Donesl nám také nové vybavení do dílny, tak už se těšíme až budeme hezky pracovat a vyrábět, jako velcí dospěláci. :)

přečíst celé
Mateřská škola

V pondělí 5.12. nás ve školce navštívil Mikuláš s andílky a samozřejmě nechyběli ani čerti. Všichni dostali od Mikuláše dobrotu, i když se našlo pár zlobivců, kteří ale slíbili, že se napraví a na důkaz toho pověděli čertům a Mikulášovi básničku. 

Všichni byli nakonec rádi, že čertíci odešli, protože i ti hodní měli pochybnosti....co kdyby...:)

přečíst celé
Mateřská škola

Celý týden děti provázela kostra „Pepina“, kterou si děti velmi oblíbily. Učily se na ni pojmenovávat části těla, nafukovaly pomocí pytlíčků plíce, přiřazovaly orgány na model. Děti bavilo  i ošetřování nemocného kamaráda, malování  a pozorování  bacilů jako třeba „ Chřipáka, Rýmouše, Krkabola .“ V centrech si procvičily jemnou motoriku i početní úkoly. Téma bylo pro děti  plné poznání a objevů. 

přečíst celé
Mateřská škola

Po dobu dvou týdnů jsme se společně s dětmi učili o lidském těle a smyslech člověka, které využíváme každý den.

Téma jsme procvičili na mnoha úkolech, ať už praktických (přivonění k essenciálním olejům, ochutnávka různých pochutin či prosvětlování lahviček pomocí baterky), tak také logickými úvahami, pracovními listy a kreativní činností. Dětem se téma velice líbilo a dozvěděly se a naučily spoustu nových věcí

přečíst celé
Mateřská škola

V letošním školním roce pokračujeme v úspěšném projektu „Čtecí babička“. Jedná se o aktivitu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s., která se snaží vytvořit mezigenerační prostor pro setkávání dětí z mateřských škol a seniorů. Ti pravidelně dochází do školek předčítat knížky a také sdílet svoje životní zkušenosti. Do naší MŠ dochází od loňska paní Miroslava Koutková, kterou si děti oblíbily a hlásí se k ní nejen v mateřské škole.

přečíst celé
Mateřská škola

V měsíci říjnu jsme společně s dětmi prozkoumali různé podoby podzimního období. Zaměřili jsme se na dráčky a s nimi spojené geometrické tvary a barvy. Poté jsme spolu pozorovali počasí a zkoušeli pokusy s vodou. V dalším týdnu jsme se již těšili na dušičky a Halloween a připravili si výzdobu a samozřejmě nechyběl ani správný strašidelný halloweenský rej masek v naší třídě. Už se těšíme, co se vše naučíme a poznáme v dalším podzimním měsíci.

přečíst celé
Mateřská škola

Děti si užily v převlecích za duchy, netopýry, čarodějnice, dýně a jiné příšerky, které neodmyslitelně k tomuto dni patří. Dětské disco show nás rozpohybovalo, s nafukovacími balónky jsme se pořádně vyřádili a s pomocí zaříkávadla jsme vyráběli šumící lektvar. V kostýmech nám přišly zazpívat děti ze 4. třídy a promenádou jsme zakončili naše strašidelné řádění. Děkujeme rodičům Viktorky a Nicolky, že pro děti ve školce pořídili dýni, která nám zdobila třídu a strašidelné balónky, co dokreslovaly Halloweenskou atmosféru.

přečíst celé
Mateřská škola

Během dvou týdnů jsme se s dětmi seznamovali společně s různými druhy ovoce a zeleniny. Jako hlavní téma zeleniny byly brambory, se kterými si dětmi vyzkoušely v centrech různé aktivity od napichování, tiskání brambor až po pracovní listy a logické úkoly. V ovoci jsme si zopakovali, které známe a máme nejraději. Přečetli si příběh o Jablíčku, které chtělo být hruškou. Zkusili si v centrech procvičit jak jemnou motoriku, tak i početní úkoly. Navštívila nás také "čtecí babička", která si s dětmi o těchto tématech povídala a vyprávěla jim své zkušenosti a příběhy. Celé toto téma se dětem velice líbilo a těší se již na další objevy a poznání.

přečíst celé
Mateřská škola

Je za námi 14denní blok zaměřený na poznávání druhů ovoce a zeleniny. Děti si vyzkoušely nachystat pohoštění z ovoce – ovocný salát. Nejvíce je lákalo exotické, které mnoho dětí ochutnávalo poprvé. Abychom neměli jen sladké, děti si nakrájely brambory na kousky a upekly je v troubě. Byla to velká pochoutka. V CA měly děti nachystány činnosti související s tématikou ovoce a zeleniny. Poznávání a příprava dobrot se nám vydařila. Jistě zase brzy něco pěkného vymyslíme. 

přečíst celé
Mateřská škola

Čekají, až se rozletí do teplých krajin. A my jsme se také „rozletěli.“ Naše centra po třídě nás lákala ke zkoumání, malování, vyhledávání a mnoho dalšího. V hudbě děti s pomocí xylofonu a ozvučných dřívek rytmizovaly a zpívaly jako ptáčci. V kostkách z kroužků, obručí a PET víček tvořily ptáčky, v ateliéru z bramborových tiskátek dělaly vlaštovky. V manipulačních a stolních hrách tvořily podle ptačích šablon, v knížkách a písmenkách skládaly názvy, hledaly stejné obrázky – stínohra, v pokusech a objevech zkoumaly peříčka. Společně jsme se naučili písničku“ Vlaštovky na drátě“ a říkanku "O vrabcích."  Byla to taková první zkouška nového programu Začít spolu a vydařila se báječně.  

přečíst celé
Mateřská škola

Opět jsme si šli zasportovat spolu s trenéry z fotbalové školy na naše školní hřiště. Soutěžili jsme, hráli hry, vyzkoušeli jsme si kopat na bránu a také střílet pomocí florbalových hokejek. Děti sportování velice bavilo a byly řádně unavené a vysportované.

přečíst celé
Mateřská škola

V úterý 20.9. nás navštívilo naše oblíbené divadélko. Děti byly opět nadšeny a zapojily se do aktivit, zatancovaly si a zazpívaly.

Budeme se těšit na další vystoupení.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve druhém týdnu jsme se společně v obou třídách seznamovali s pravidly, která jsme si nastavili. Děti se pomocí jednoduchých básniček seznámily s tím, jak se mají chovat ke kamarádům, v jídelně i ve třídě. Každé pravidlo jsme si ztvrdili nějakým společným úkolem – srdíčkové – namalovali jsme srdíčka, kamarádské - otiskly společně ruce a u talířkového jsme zase otiskly jablíčka. Všechny děti práce bavila a těší se na další společné úkoly, které budou ve školce dělat.

přečíst celé
Mateřská škola

Ve třídě Sluníček a Hvězdiček jsme se naplno vrhli do nového školního roku s programem Začít spolu! Děti mají připravená centra aktivit, ve kterých si budou hrát a rozvíjet např. jemnou a hrubou motoriku, fantazii, trpělivost, spolupráci a další.  První týden jsme se při hrách seznamovali s novými kamarády, značkami, prostorem a s denními rituály. Těšíme se na další týden! 

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek 16.6. jsme měli rozloučení předškoláků se školou. Děti připravily pro rodiče vystoupení s tancem na téma "Rebelové". Po vystoupení byly děti pasovány panem ředitelem na školáky a mohla začít párty a následné spaní v MŠ pro odvážlivce. Podvečer se linul ve veselém tónu - zněla hudba, pilo se dětské sampaňské a zobaly se dobroty. Objednali jsme si i pizzu, na kterou se všichni moc těšili. Následovala stezka odvahy po noční škole, polštářová bitva a pak už jen pohádka a sladké sny. Ráno jsme si dali vydatnou snídani a celý den si užívali zábavu a těšili se už také na maminky. 

Teď už nezbývá než jen začít novou kapitolu života v základní škole...přejeme všem mnoho úspěchu :)

přečíst celé
Mateřská škola

Na den dětí nás příšel navštívit a pobavit svým kouzelným vystoupením žonglér a kouzelník Milan Ošmera, který nám předvedl spoustu triků a záhad a pobavil malé i velké. Zapojil do aktivit jak děti, tak i paní učitelky. Určitě se těšíme na další vystoupení

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme se letos vydali prozkoumat Outdoor resort Březová, kde na nás čekalo spoustu aktivit. Prošli jsme spolu hrad plný úkolů, záhad a mluvících loutek. Projeli se na koních, zkusili zdolat vysoký pirátský lanový hrad a nakonec si dali dobrý obídek v tamní restauraci. Děti přijely z výletu unavené, ale spokojené. 

přečíst celé
Mateřská škola

S dětmi jsme se společně vydali do Boroviny na dopravní hřiště, kde jsme se naučili, jak správně jezdit po cestě, co znamenají jaké značky a na co vše musíme dbát při pohybu na vozovce. Děti si zajezdily na kolech i koloběžkách, splnily otázky v připraveném kvízu a užily si krásné dopoledne. Velice se jim líbila i vzrušující jízda městskou hromadnou dopravou s ostatními lidmi. Již se těšíme na další návštěvu 

přečíst celé
Mateřská škola

V rámci projektu neziskové organizace Mezi námi, o.p.s. k nám do školky bude pravidelně docházet "čtecí babička", která si bude s dětmi číst pohádky, povídat zajímavosti a o zkušenostech z jejího života. Cílem projektu je mezigenerační setkávání dětí a starších lidí.

První návštěva proběhla v úterý 5.4.2022, kdy se děti s "babičkou" seznámily, popovídaly si, kdo se jak jmenuje a jak se mají a poté si společně přečetli pohádku Princ a večernice.

Setkání se velice povedlo a dětem se povídání i pohádka moc líbila...už se těšíme na další návštěvu

přečíst celé
Mateřská škola

Ve čtvrtek7.4.2022 navštívily děti ze třídy Sluníček knihovnu na Modřínově ulici, kde jim paní knihovnice přečetla kousek z krásné knížky a půjčila na prohlížení spoustu knih, které se dětem líbily. 

přečíst celé