Přijímací řízení na střední školu ve školním roce 2018/2019

Přihlášky

• stále platí možnost podat 2 přihlášky v rámci prvního kola pro denní studium
  • obě přihlášky jsou vyplněny stejně /růžový podtisk/
  • na přihlášku žáci uvádějí dvě školy a dva obory vzdělávání, pokud se na ně hlásí
  • pokud se hlásí na jednu školu, druhou neuvádí
  • pořadí škol na přihláškách není závazné – o volbě školy a oboru rozhodne uchazeč uplatněním zápisového lístku
  • přihlášky musí být odevzdány na střední školu do 1. března 2019v případě, že uchazeč podává přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou, je termín odevzdání přihlášky do 30. listopadu 2018

Mezinárodní den kuchařů

Žáci z 3. A se ve čtvrtek 11. října rozhodli oslavit "Mezinárodní den kuchařů". Paní učitelka pouze nakoupila suroviny a děti měly všechny pokyny a úkoly napsané na tabuli. Cílem bylo vytvořit nejen chutnou, ale i krásně naservírovanou pomazánku. Ve třídě se utvořily tři skupinky - každá měla svého šéfkuchaře. A jak to celé dopadlo? Podívejte se na fotografie. Třeťáci sami vymysleli skvělé pomazánky včetně receptů a ještě si i pochutnali. Vzkaz pro děti od paní učitelky: "Jsem na Vás moc moc moc pyšná!"

Mgr. Denisa Hudková

Týden pro zdraví v 2. A

V rámci Týdne pro zdraví se třída 2. A dala do pohybu. Každý den ráno společně cvičíme, vedeme si přehled pohybových aktivit a doby strávené u počítače, tabletu, televize, mobilu… Žáci se pustili i do přípravy zdravé svačiny. Pevně doufáme, že nadšení a elán vydrží co nejdéle.

Mgr. Božena Moltašová

PŘÍPRAVKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Ve čtvrtek 4. října 2018 se uskutečnilo první setkání PŘÍPRAVKY PRO PŘEDŠKOLÁKY. Bylo zahájeno v prostorech ŠKOLNÍHO KLUBU, kde byli rodiče seznámeni se strukturou jednotlivých lekcí. Byl vysvětlen význam grafomotorické části, procvičování dílčích funkcí a dalších činností, které se budou pravidelně opakovat. Děti byly zaujaty programem motivovaným podzimním obdobím, který připravily paní učitelky 1. stupně. Procvičily si zrakovou paměť a zkoušely kreslit vodorovné a svislé čáry. V závěru setkání byli děti s rodiči provedeni po budově školy, kde si zahráli jednoduché hry nebo vyzkoušeli rozmanité činnosti. Celá lekce probíhala v příjemné a přátelské atmosféře. Příští setkání 8.11.

Mgr. Vladimíra Otisková

Týden pro zdraví ve 4. B

V úterý 9. října si žáci 4.B vyrobili ovocné saláty. Důvodem výroby salátů byl dostatečný přísun vitamínů. Nejprve omyli a nakrájeli různé druhy ovoce a pak salát zamíchali. Poté naservírovali do připravených misek, talířků či hrnků. A nakonec si ovocný salát snědli.

Kozí spolek

Týden pro zdraví, který na naší škole probíhá od 8. do 12. října, zahájili třeťáci na malé farmě se zvířátky. Věděli jste, že v Poušově má sídlo Kozí spolek? My jsme se tam společně vydali na exkurzi a byli jsme nadšení. Lektorka Verča si pro všechny připravila nelehké úkoly. Čekal nás řádný úklid kozího výběhu, krmení, ale i dojení. Na závěr jsme si ze smetany utloukli máslo, které jsme mohli ochutnat s čerstvým pečivem. Mňam! Přestože venku bylo chladněji, exkurze se vydařila na jedničku a my tímto děkujeme Kozímu spolku, že jsme u nich mohli strávit hezké dopoledne.

Mgr. Denisa Hudková

Projekt AJ - Healthy Day

Dne 3. 10. se ve 2. B uskutečnil projekt Healthy Day, kde byla využita metoda CLIL, jejíž cílem je podpořit výuku anglického jazyka ve všeobecně vzdělávacích předmětech. Žáci si tak užili hodinu českého jazyka, tělocviku, matematiky a čtení poněkud netradičním způsobem, na který nebyli doposud zvyklí. Tématem celého dne bylo Zdraví, jehož prvky byly zakomponovány ve všech již zmíněných předmětech. Žáci tak nejenom získali nové poznatky v daných předmětech, ale obohatili se i o nová slovíčka a fráze v anglickém jazyce. Na závěr dne dramaticky ztvárnili pohádku O veliké řepě, což se žákům moc líbilo. Snaha metody CLIL spočívá především v tom, odprostit se od běžné výuky a dát jí nový modernější rozměr, při kterém žáci získají větší jistotu v používání cizího jazyka. A to se žákům 2. B podařilo.

Mgr. Michaela Komendová

Minifotbal - starší žáci

V pondělí 1. 10. 2018 se konal okrskový turnaj v minifotbalu na ZŠ Kpt. Jaroše.

Naše družstvo složené z chlapců z 8. a 9. ročníků skončilo na pěkném 3. místě.

Žáci zaslouží velké díky a pochvalu za to, s jakou odvahou a chutí do zápasů nastupovali.

Mgr. Eva Vomelová

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  |  další >>