Škola nanečisto v naší Přípravce
Proč studovat Na Kopcích?
Studovat Na Kopcích není nuda!
Aktuality

Školní výlet 7. B a 6. B

Žáci 7. B a 6. B strávili 3 dny v rekreačním středisku Pod Templštýnem. Nejdříve je čekala cesta údolím řeky Jihlavy do areálu. Po obědě, odpoledním klidu a svačině vyrazili na zříceninu hradu Templštejn. Výstup byl sice náročnější, ale pohled z vyhlídky na okolní přírodu, skály a řeku stál za to. Protože počasí bylo opravdu letní, využila většina možnost koupání ve 2 bazénech přímo v areálu. Nejvíce byla využívána travnatá plocha mezi chatkami, kde se hrála vybíjená nebo fotbal. K aktivnímu odpočinku lákalo také dětské hřiště. Během dalšího dne, kdy sluníčko nezalézalo za mraky, si žáci užívali vodních radovánek. A jaký by to byl výlet bez táboráku? Na ten museli nejdříve získat dřevo, někteří prokázali svoje dovednosti se sekerou a pilkou. U večerního ohně se dozvěděli, jak správně oheň rozdělávat. Po setmění proběhla stezka odvahy. Třetí den se po snídani všichni sbalili, uklidili chatky a vydali se směrem k Biskoupkám, kde již na ně čekal autobus a odvezl je zpět do Třebíče.

Lenka Zvěřinová a Zuzana Dreslerová

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Outdoor Resort Březová - výlet 3. tříd

Třeťáci se letos vydali na jednodenní výlet na Březovou, středisko plné lanových aktivit. Připraven byl pro ně program s názvem „Angry Birds“ – Velká loupež. Hned na začátku byly děti rozděleny do dvou týmů a začala velká série dobrodružství, ve kterých musely prokázat odvahu, šikovnost, všímavost, ale také hodně zapojit svoje hlavičky. Jedna aktivita střídala druhou. Děti navštívily lezeckou stěnu, dětský lanový park s tajným úkolem, dětský zážitkový park s bludištěm, skluzavkami, překážkami a tobogány (ano, i paní učitelky nezůstaly pozadu a některé atrakce si vyzkoušely), bungee trampolíny a střelbu plyšovými Angry Birds z obřího praku. Výlet se všem moc líbil.

 Mgr. Denisa Hudková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Nabídka certifikovaných testů z AJ

Zkoušky Cambrigde English YLE Movers

Nabídka certifikovaných testů z AJ

Žáci ZŠ Na Kopcích v Třebíči měli během tohoto školního roku možnost vyzkoušet si jazykové zkoušky Cambridge YLE Movers a obdržet tak certifikát, který je uznávaný po celém světě. Tato zkouška odpovídá úrovni A1, proto na ni byli vybráni žáci pátého a šestého ročníku. Tato zkouška, kterou žáci absolvovali dne 15. 6. 2019 na ZŠ Benešova, se skládá ze tří okruhů – čtení a psaní, poslech a mluvení. Na zkoušku se žáci připravovali od dubna. Příprava se konala jednou týdně a výuka byla sestavena tak, aby žáky bavila a zároveň se mnohé naučili. Každou lekci si žáci vyzkoušeli různé typy poslechů, rozšířili si slovní zásobu a naučili se, jak v textu vyhledat ty nejdůležitější informace. Celou dobu byli žákům poskytnuty materiály z učebnic Get ready for Movers od nakladatelství Oxford, které na tytu zkoušku výborně připraví a cvičení jsou velmi podobná jako ve finální zkoušce.

Zkoušky se zúčastnilo celkem 13 žáků a certifikáty o jejím zvládnutí děti obdrží na konci srpna.

Po celou dobu škola ZŠ Na Kopcích Třebíč spolupracovala s jazykovou školou P.A.R.K., která tuto zkoušku organizovala a která patří mezi autorizovaná centra pro pořádání zkoušek Cambridge English.

Mgr. Michaela Komendová

více info

Školní výlet 4. A

Ve čtvrtek 20. června se žáci a žákyně 4. A místo do školy vydali na vlakové nádraží v Třebíči. Odtud se vypravili do velikého města Brna. Cesta vlakem příjemně ubíhala a než se žáci nadáli, ocitli se na hlavním nádraží v Brně. Tam byl tedy šrumec. Šalina je pak dovezla do vědecko-zábavného parku VIDA. Zde si při zkoušení různých pokusů každý přišel na své. Cestu zpět si opět žáci užili ve vlaku. Výlet se vydařil a všichni se domů vrátili spokojeni a plni různých vědecko-technických dojmů.

Mgr. Ivana Válalová

více info

T-Mobile Olympijský běh

Ve středu 19. června na naší škole proběhla již tradiční akce T-Mobile Olympijský běh 2019. Tímto jsme se připojili k oslavám Mezinárodního olympijského dne spolu s dalšími asi 300 školami České republiky. V 10h byl odstartován hromadný závod, jehož cílem bylo uběhnout nebo ujít 1000m na našem atletickém oválu. Do pohybu s viditelnou dobrou náladou se dali všichni přítomní žáci školy a připojili se tak k hlavní myšlence celé akce: „Hýbat se pro radost, být férový, kamarádský a snažit se překonávat sám sebe.“

Mgr. Vladimíra Otisková

více info

Školní výlet 9. A

Dne 19 . 6. 2019 se třída 9. A vydala na školní výlet do Brna - Soběšic. Vlakem jsme se z Třebíče přesunuli do Brna, tramvají jsme pokračovali do Brna – Řečkovic. Další cestu jsme absolvovali pěšky. Odreagování, napětí, dobrodružství a vyřádění zažili žáci při tříhodinové hře paintballu. Do Brna jsme se vrátili pěšky a vlakem pak zpět do Třebíče. Prožili jsme společně krásný adrenalinový den a všichni už se těší na letní prázdniny.

Ing. Lenka Rybníčková

více info

Školní výlet 5. ročníků do ZOO Brno

Dne 18. 6. 2019 se žáci 5. ročníků vypravili na školní výlet do Zoologické zahrady v Brně. Pracovníci pro ně měli připravený výukový program „Od rovníku k pólu“ o životě zvířat v různých podnebných pásech. Následovala prohlídka zoo, kde děti měly možnost zhlédnout různé druhy zvířat, např. pandu červenou, klokany, medvěda, žirafy, orla bělohlavého,… Výlet se všem líbil.

Mgr. Dana Konečná, Mgr. Václava Nešpůrková

 

více info

OCENĚNÍ za výborné výsledky v Národním testování

Zpráva ze SCIO

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID FV02715.0001

více info

Čistírna odpadních vod, Heraltice

V pátek 14. června žáci 8. ročníku absolvovali prohlídku Čistírny odpadních vod a Heraltického zdroje pitné vody. V Čistírně odpadních vod shlédli žáci celý postup čištění odpadní vody a využití kalu. Dozvěděli se, že čištění vody probíhá na bázi biologického čištění pomocí bakterií. Celý proces čištění je ukončen výrobou bioplynu, který čistička využívá pro vlastní potřebu a k vytápění. V Heralticích shlédli film o historii Heraltického vodovodu, prohlédli si odkyselovací a filtrační zařízení, sběrnou jímku i centrální šachtu. Zjistili, jak se získává pitná voda, kolik vody spotřebují obyvatelé Třebíče a další zajímavé informace. Exkurze se všem líbila, i počasí bylo ukázkové. Závěrečné opékání vuřtů uzavřelo velmi zdařilou akci.

PaedDr. Jana Ženíšková

více info

Průkaz cyklisty

Ve čtvrtek 13. června skládali žáci a žákyně svoji první velkou zkoušku z dopravní výchovy. Vydali se na dopravní hřiště do Boroviny. Nejprve si všechno pěkně zopakovali a pak již začala písemná zkouška – test z pravidel silničního provozu. Poté následovala praktická část – jízda na kole. Kdo absolvoval obě části bez většího zaváhání, byl mu předán zástupcem městské policie řidičský průkaz. Všem, kteří se poctivě připravovali, patří velká gratulace.

Mgr. Ivana Válalová

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  |  další >>
strana: 16 / 41   celkem: 403 záznamů