Školní kolo chemické olympiády

V únoru se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády.

Lyžařský výcvikový kurz

V týdnu od 18. do 23. února 2018 se zúčastnilo 46 žáků naší školy lyžařského kurzu v Javorníkách ve Ski areálu Kohútka. Celý týden vládly ideální sněhové podmínky, a proto jsme si lyžování opravdu užili.

Chovám se správně

Sedmé setkání 3. a 4. ročníků se strážníkem Městské policie Třebíč, mělo název „Zákeřná droga.“

Zhlédli jsme krátký film „Návykové látky“ s komentářem herce Martina Dejdara.

Kreslený příběh sourozenců Petra a Lenky nám ukázal, jak rychle a smutně může skončit ten, kdo si zahrává s drogou.

Seznámili jsme se s pojmy závislost, omamné a psychotropní látky.

Mgr. Václava Nešpůrková

Tuláci trénovali mozek

Ve čtvrtek 8. února zavítaly děti z Tuláku do mozkoherny. Ujala se jich Šárka Vostálová. „Některé děti u nás už byly vloni. Pro ně jsme připravili Sunball a Pukec, novinky, kterými jsme mozkohernu obohatili.“

Karneval

K únoru patří již tradiční karneval, na který se těší zejména děti. I letos k nám přijel kouzelník, zatančili jsme si, zařádili a s plnými bříšky odcházeli domů.

Veselé zoubky v 1.A a 1.B

V pátek 16.2.2018 se obě třídy sešly ve Studiu Kopce při preventivním programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Děti se pod vedením třídních učitelek seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a jak se mění. Všechny zaujala i projekce filmu Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Byly probrány zásady správné péče o chrup. Ten si děti zkusily namalovat i vymodelovat.

Žáci dostali za odměnu samolepky do koupelny a balíček „Veselé zoubky“.

Mgr. Božena Moltašová a Mgr. Marcela Velebová

Pancake´s day v 5.B

15.2. se žáci z 5.B seznámili s tradičním svátkem v anglicky mluvících zemích, při kterém jde hlavně o přípravu na předvelikonoční půst, pečení palačinek nebo lívanců, originalitu a také legraci. Po seznámení se základními slovíčky si žáci přeložili z angličtiny recept na výrobu palačinek a pak se pustili i do jejich výroby, zdobení a jezení. Nejatraktivnější činností bylo obracení palačinek jejich vyhazováním do vzduchu. Více či méně úspěšné pokusy byly zajímavou tečkou za celým projektem.

Preventivní program OSPOD - Dětská práva

14.2. se páťáci zúčastnili preventivního programu pořádaného pracovníky OSPOD , ve kterém se měli možnost seznámit s náplní práce sociálních pracovníků a kurátorů z Odboru sociálně právní ochrany dětí v Třebíči.  V první části žáci získali povědomí o základních pojmech z oblasti jejich práce a ve druhé části si pak ve skupinkách vyzkoušeli společně navrhnout řešení fiktivních  krizových situací, ve kterých by se mohli oni sami nebo jejich kamarádi ocitnout.

Exkurze do planetária

V pondělí 12.2. se žáci 5. ročníku vypravili do planetária v Brně na promítání naučného pořadu Zázračné planety. Během promítání v sále s projekční kupolí se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o zimní noční obloze a souhvězdích, které na ní mohou teď pozorovat, a pak samozřejmě také mnoho informací o všech planetách naší Sluneční soustavy i o samotném Slunci. Po prohlídce interaktivních prvků v parku před planetáriem všichni opět zamířili do Třebíče.

Mgr. Ivona Špačková

Spolufinancováno ze Zásad MA21 a Zdraví 2020 ID ZZ00015.0353.

Valentine´s Day

Dne 15. 2. se žáci 6. tříd v rámci výuky anglického jazyka zapojili do projektu Den svatého Valentýna, ve kterém se dozvěděli, kdo je to sv. Valentýn, proč se tento svátek slaví.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  |  další >>