Týden boje proti zákeřným chorobám a úrazům

Program Týdne boje a další důležité informace

Adventní tvoření 3. A

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 si žáci 3. A společně se svými rodiči pod vedením lektorky p. Dohnalové vytvořili adventní věnec. Každý si nazdobil podle vlastního vkusu a fantazie. Věnec si všichni odnesli domů, kde jim bude zkrášlovat adventní čas.

B. Moltašová

Space Explorers v AJ ve 4.B

Ve středu 27.11. si žáci ze 4.B zkusili v hodině angličtiny zdramatizovat příběh Space Explorers z jejich učebnice Explore Together 2. Nad přípravou strávili asi týden a zopakovali si tak gramatické učivo předchozích lekcí. Všichni žáci se svědomitě připravili a zaslouží si velkou pochvalu za předvedený výkon.

Mgr. Vladimíra Otisková

Olympiáda v českém jazyce

Ve dnech 20. a 21. listopadu roku 2019 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Na žáky 8. a 9. tříd čekalo celkem 7 úkolů, které měly prověřit nejen jejich mluvnické vědomosti, ale také jazykové schopnosti a nápaditost.

Úkoly nebyly zrovna jednoduché, přesto se s nimi skvěle vypořádalo hned 23 žáků ze 46 zúčastněných. Nejvíce bodů získal Martin Mitvalský (9. A) a o 2. místo se podělily se stejným počtem bodů Elizabeth Trojanová (9. A) a Petra Krčálová (9. B).

Mgr. Zuzana Dočekalová

Florbalový turnaj

V úterý 19. 11. 2019 se zúčastnili žáci 4. – 5. tříd okresního kola florbalového turnaje, který pořádal ČEPS cup.

Žáci se umístili na krásném 2. místě. Byl to úžasný turnaj, plný emocí a hry na úrovni profesionálů. Brány soupeřů se jen otřásaly – padaly skoro samé tyčky. Našim hráčům chybělo trochu štěstíčka.

Už teď se žáci těší na příští turnaj.

Voznicová Libuše

Florbal - starší žáci - 3. místo

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 se konal okrskový turnaj starších žáků ve florbalu na ZŠ Horka - Domky. Družstvo našich chlapců (9. roč. - Jahoda, Veselý, Homolka, Slaměník, Žák, 8. roč. - Bláha, Hort, Zedníček, Dunkel) podalo výkon, za který se nemusí stydět. V konkurenci 5 zúčastněných škol obsadilo 3. místo. Náš tým zvítězil nad ZŠ Rudíkov a ZŠ Týnská, prohrál se ZŠ Benešova a ZŠ Horka – Domky.

Chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Eva Vomelová

Konverzační soutěž AJ

Dne 20. 11. na naší škole opět proběhla konverzační soutěž v anglickém jazyce, které se nyní zúčastnili žáci osmých a devátých ročníků. Soutěž se skládala z písemné poslechové části a ústní části, kde se žáci představili, popisovali obrázek a konverzovali na vylosované téma. Porota hodnotila výslovnost, slovní zásobu, gramatickou správnost, ale i schopnost pohotové reakce, kterou soutěžící předvedli při řešení problémového úkolu. Během celé soutěže panovala velmi přátelská atmosféra a sebevědomí účastníci soutěže se nebáli vtipkovat a rozesmát porotu. Na 3. místě se umístil Miloš Svoboda (8. B) a do okresního kola soutěže postupuje Jindřich Zedníček (8. B), který se umístil na 2. místě, a Meggi Jablonci (9. B), která školní kolo této soutěže vyhrála. Všem studentům děkujeme za předvedené výkony a přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu anglického jazyka.

Mgr. Vladimíra Otisková, Mgr. Michaela Komendová

Kyberprostor

Jelikož žijeme v moderní době, kdy je neodmyslitelnou součástí našich životů i kyberprostor, pozvali jsme do školy Městskou policii, aby žákům toto prostředí více přiblížila a především poukázala na možná úskalí a nástrahy. Žáci šestých ročníků se seznámili s pojmem kyberšikana a dozvěděli se, jaké jsou její projevy a typy. Důležitou součástí besedy bylo obeznámit žáky s tím, jak takové kyberšikaně předcházet a nebát se o tom popřípadě mluvit. Prosíme, aby touto besedou diskuse o kyberprostoru neskočila, budeme rádi, když o této problematice budete se svými dětmi i nadále hovořit.

Kolumbie – ráj slasti a neřesti

V úterý 19. 11. 2019 se žáci 2. stupně zúčastnili vzdělávacího pořadu „ KOLUMBIE – RÁJ SLASTI A NEŘESTI ˮ. Členové agentury Planeta Země 3000 připravili unikátní podívanou plnou fotografií, názorných animací a didaktických nákresů z dobrodružné cesty po Kolumbii. Dobrodružství a dechberoucí příroda se tu na každém kroku snoubí s neočekávanými zážitky. V současné době je Kolumbie místem poznamenaným bouřlivou historií, i místem rozkvětu.

L. Rybníčková

SAMETOVÝ DEN Na Kopcích

V pátek 15. 11. jsme se připojili k oslavám 30. výročí Sametové revoluce.

Naši žáci byli již při vstupu do školy v 7.40 uvítáni členy Školního parlamentu, uslyšeli od nich reprodukovanou hudbu vztahující se k listopadovým událostem (Modlitba pro Martu, Náměšť apod.) Zde také měli připraveno několik stanovišť, kde si mohli hravým způsobem ověřit nebo nabýt nové informace týkající se tohoto výročí (česko-slovenský slovník, video o Sametové revoluci, fotokoutek, porovnávání současnost x minulost atd.). Žáci i učitelé mohli tento den přijít do školy v barvě trikolory, čímž dotvořili sváteční atmosféru.

Atmosféru doplnila také tematický výzdoba – plakáty, transparenty, hesla a nástěnky, které žáci společně s učiteli vyráběli.

Druhou vyučovací hodinu zpestřili žákům prvního a druhého stupně deváťáci a předvedli demonstraci z listopadu 1989, pronesli hesla, dokonce byl mezi nimi V. Havel. Akce byla zakončena tematicky zaměřenými písničkami a žáci si zkusili zazvonit klíči a zvednut ruku s "Havlovým" véčkem.

Celý den se mohou žáci celé školy bavit hrou "Hledání klíčů", kdy po celém objektu budovy hledají symbolický obrázek doplněný zajímavou informací - perličkou z období před 30 lety. Tuto hru pro oba stupně připravila třída 4. A.

Naše oslavy jsme dnes završili společnou fotografií v atriu školy, kde jsme se připojili k celostátní akci "Nejvíc véček" a symbolicky zacinkali klíči.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  |  další >>