Můj kamarád - projekt NJ

Ve dnech 7.5.  a  14.5. 2018  žáci  7.ročníku vytvářeli v hodinách  německého jazyka  projekt s názvem  – Můj kamarád. Popisovali  vlastnosti, vzhled,  oblíbené zájmy i co nedělají rádi.

Martin Erat, Leoš Čermák a pohár Na Kopcích

Ve čtvrtek 10. května odpoledne bylo nezvykle rušno na školním hřišti u naší základní školy. Hloučky dětí a rodičů netrpělivě očekávaly příchod Martina Erata. Hokejový útočník hrající za klub

HC Kometa Brno přišel příznivcům sportu ukázat pohár T. G. Masaryka pro vítěze play-off Tipsport extraligy, který letos opětovně získal se svým klubem.

Štafetový pohár

Dne 3. 5. se uskutečnilo okresní kolo Štafetového poháru v Třebíči. Žáci si vyzkoušeli štafety na 100 a 200 m.

Exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dalešice

Dne 7. 5. žáci devátého ročníku odjeli na exkurzi do vodní elektrárny Dalešice. Žáci se museli zamyslet nad problematikou přeměn energie, nad nutností hledat neustále nové zdroje energie a jak je důležité s energií zbytečně neplýtvat. Žáci byli na elektrárně proškolenými pracovnicemi seznámeni s provozem elektrárny.

SPOLUFINANCOVÁNO ZE ZÁSAD MA21 A ZDRAVÍ 2020 ID ZZ00015.0353

McDonald´s Cup 1. – 3. roč. a 4. - 5. roč.

Dne 2. 5. 2018 se konalo Okrskové kolo McDonald´s Cupu na ZŠ Horka-Domky. Toho turnaje se zúčastnily čtyři týmy základních škol.

Poznávání památek Třebíče

Po probrání dějepisného tématu „Středověká města“ a „Vznik Třebíče“ jsme se dne 27. 4. a 3. 5. se žáky sedmých ročníků vydali poznávat památky Třebíče.

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2018

Dne 26. 4. 2018 na dopravním hřišti Základní školy Bartuškova proběhlo oblastní kolo 41. ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Atletický trojboj - 2. místo v okresním kole

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se konalo okresní kolo Atletického trojboje, kde startovalo 12 škol z okresu Třebíč. Jedná se o soutěž družstev v atletických disciplínách ( 50m běh, hod a skok do dálky).

Preventivní program

Žáci 4. ročníku se ve středu 25. 4. zúčastnili první části preventivního programu „Bezpečně on- line“, který pro ně připravily pracovnice Oblastní charity Třebíč. Během programu se žáci seznámili s nebezpečím, které na nás může číhat na internetu – zejména na sociálních sítích, pokud se zde chováme neopatrně.  Dále také jak může někdo zneužít naše neuváženě uveřejněná osobní data. Všichni už se těšíme na druhou část programu.

Mgr. Ivona Špačková

SPOLUFINANCOVÁNO ZE ZÁSAD MA21 A ZDRAVÍ 2020 ID ZZ00015.0353

Do lesa s lesníkem

Žáci 4. a 5. ročníku se v úterý 24. 4. vydali na naučnou stezku Bažantnice v rámci akce „Do lesa s lesníkem“, kterou pro ně uspořádala nadace Dřevo pro život. Během celého dopoledne se žáci seznámili s „příběhem dřeva“ od semínka až po hotový dřevěný výrobek a také s celkovým významem ekosystému lesa pro člověka. Třídy se vystřídaly na šesti stanovištích, kde zjistily například, jak se získávají semínka a sazeničky stromů, vyzkoušely si nějaké stromky i zasázet, seznámily se s významem vody v lese, s prací dřevařů a lesníků. Na stanovištích pracovaly pod vedením lesních pedagogů. Každý si mohl také vyrobit dřevěné ptačí krmítko a všichni tak odcházeli z lesa nejen s pěknými zážitky ale i s pěkným a praktickým suvenýrem.

Mgr. Ivona Špačková

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  |  další >>